İçeriğe geç

İletişim

Yeni Zelanda Ticari Vizesi

Ticari bir faaliyet amacıyla Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyenler Yeni Zelanda ticari vizesi için başvuru yapabilirler. Vize başvurunuzda Yeni Zelanda’da bulunacağınız süre içinde kendinizin ve başvurunuza dahil ettiğiniz herkesin destekleyebileceğinize dair maddi kaynaklara sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Gerekli şartları sağladığınız sürece alacağınız Yeni Zelanda ticari vizesi ile Yeni Zelanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Yeni Zelanda Ticari Vizesini Kimler Almalı?

 • Yabancı bir işletme için Yeni Zelanda malları veya hizmetleri satın almak,
 • Mal ya da hizmetler için sipariş toplamak,
 • İş toplantılarına, konferanslara, kongrelere ya da fuarlara katılmak,
 • Satış sonrası hizmet gerekliliklerini yerine getirmek,
 • Yeni Zelandalı bir şirketten eğitim almak,
 • Yabancı bir şirketin Yeni Zelanda şubesinin çalışanlarına eğitim vermek,
 • Ekipman veya hizmet satın aldığınız bir Yeni Zelanda şirketinden eğitim almak,
 • Yeni Zelanda hükümeti tarafından tanınan resmi bir ticaret misyonunu yürütmek
 • Yeni Zelanda’da bir işletmenin kurulması, genişletilmesi veya yenilenmesi konusunda pazarlık yapmak veya anlaşma yapmak
 • Yurtdışı bir şirketin, kuruluşun veya kişinin yetkili temsilcileri ile herhangi bir iş yapmak.

Yeni Zelanda Ticari Vize İle Yapabildikleriniz

 • Ticari faaliyetlerinize bağlı olarak 3 aya kadar Yeni Zelanda’da kalabilir,
 • Ticari faaliyetlerinizi gerçekleştirebilir,
 • 3 aya kadar eğitim görebilir
 • Vize başvurunuza eşinizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz 19 yaşın altındaki çocuklarınızı ekleyebilirsiniz.

Yeni Zelanda Ticari Vize başvurunuzu UDK Dil Kursu deneyimi ve alanında uzman danışmanlarımız aracılığı ile gerçekleştirmek için vize uzmanlarımızı iletişim kısmında yer alan telefon numaraları ile arayabilir ya da vize@udk.com.tr e-posta adresinden danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Zelanda ticari vize başvurunuz kabul edilse dahi bu Yeni Zelanda’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Yeni Zelanda ticari vizesi ile Yeni Zelanda’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak aşağıdaki durumlarda geçerli bir Yeni Zelanda ticari vizeniz olsa bile ülkeye girişiniz reddedilebilir:

 • Göçmenlik yetkililerinin aradığı ilgili kriterlere uymuyorsanız
 • Yeni Zelanda Ticari Vize almanızın ardından koşullarınız değiştiyse
 • Parmak izi ya da iris taraması istendiği halde buna izin vermiyorsanız
 • Seyahatiniz boyunca kendinizi destekleyeceğiniz maddi varlıklarınızı kanıtlayamıyorsanız

Yeni Zelanda’ya Girişinizde Sınır Yetkilileri Tarafından Aranan Nitelikler

 • Geçerli bir pasaporta ya da seyahat belgesine sahip olmanız gerekmektedir.
 • Yeni Zelanda’ya seyahat edebilmenizi sağlayan geçerli bir Yeni Zelanda vizenizin olması gerekmektedir.
 • Yeni Zelanda’dan başka bir ülkeye geçecekseniz, seyahat edeceğiniz ülkeye giriş yapabileceğinize dair vize ve seyahat bileti gibi kanıtlara sahip olmalısınız.
 • Yeni Zelanda seyahatiniz boyunca maddi olarak kendinizi destekleyebileceğinizi kanıtlayan varlıklara sahip olduğunuzu gösterebilmelisiniz.
 • İstendiği takdirde sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılayabilmelisiniz.
 • Sorulduğu takdirde Yeni Zelanda’yı neden ziyaret ettiğinizi doğru olarak söylemelisiniz.

Yeni Zelanda Ticari Vize İçin Gerekli Davetiye Mektubu

Yeni Zelanda’yı ticari olarak ziyaret etmek istiyorsanız Yeni Zelanda’daki bir kurumdan davet mektubu almanız gerekecektir. Bu davetiye mektubunda bulunması gerekenler şunlardır:

 • Davetiye mektubu, sizi ticari faaliyetler için Yeni Zelanda’ya davet eden kuruluş tarafından hazırlanmalıdır.
 • Davetiye mektubunda Yeni Zelanda’ya ticari amaçlı olarak gidecek olan kişinin tüm kişisel bilgileri, çalıştığı kurumdaki pozisyonu, kimlik bilgileri, seyahat bilgileri ve varsa sponsor bilgileri yer almalıdır.
 • Davetiye Yeni Zelanda’da bulunan kurumun başlıklı kağıdına, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır.
 • Davetiye mektubunu imzalayan sorumlu kişinin vatandaşlık bilgilerini içeren belgeler de davetiyeyle birlikte sunulmalıdır.
 • Yeni Zelanda’da fuar, sergi, konferans gibi ticari bazı organizasyonlara katılım gösterilecekse bu organizasyonların davetiye ve giriş bileti gibi belgeler de davetiyeyle birlikte sunulmalıdır.

Yeni Zelanda Vize Uzatma Talebi

Yeni Zelanda ticari vize ile Yeni Zelanda’yı 12 aylık periyot içinde 3 aya kadar ziyaret edebilirsiniz. Şu şartlarda vize uzatma talebinde bulunabilirsiniz:

 • Yeni Zelanda’daki ticari faaliyetlerinizi tamamlamak için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa
 • Elinizde olmayan nedenlerden ötürü Yeni Zelanda’yı terk edemiyorsanız
 • İlk kez Yeni Zelanda oturum izni için başvurduysanız

Vize uzatma başvurusunda bulunabilmeniz için uzatma talep ettiğiniz süre içinde maddi olarak geçiminizi sağlayabileceğinize dair kanıtları sunmanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda’ya seyahat ettikten sonra ülkeden ayrılıp yeniden geri dönmek isterseniz mutlaka çok girişli bir Yeni Zelanda vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda ticari vizesi ile Yeni Zelanda’da çalışamazsınız. Eğer Yeni Zelanda’ya bir iş teklifi almak ve bu işte çalışmak için ziyaret edecekseniz bir çalışma vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer aile ziyareti gibi özel sebepler nedeniyle gidecekseniz buna uygun kategoride bir Yeni Zelanda vizesine başvurmalısınız. Eğer Yeni Zelanda’yı gezmek ve keşfetmek için seyahat edecekseniz turistik amaçlı olarak yapacağınız bu seyahat için Yeni Zelanda turistik vizesine başvurmalısınız.

Yeni Zelanda ticari vize ile herhangi bir 12 aylık dönemde 3 aya kadar kısa süreli eğitim görebilirsiniz.

Yeni Zelanda ticari vize için başvurabileceğiniz en erken tarih seyahatinizden 90 gün öncesidir. Seyahatinize 90 günden daha uzun bir süre varsa ve vize başvurusunda bulunursanız Yeni Zelanda Konsolosluğu başvurunuzu kabul etmeyecektir. Bununla birlikte başvuru yaptığınız tarih ile seyahat tarihiniz arasında çok kısa bir zaman olmamasına da dikkat ediniz. Seyahatinize az bir zama kala yaptığınız Yeni Zelanda ticari vize başvurunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun yoğunluğuna bağlı olarak geç sonuçlanabilir ve vizeniz seyahat tarihinize yetişmeyebilir.

Yeni Zelanda ticari vize başvurusunda bulunmadan önce otel ve uçak rezervasyonlarınızı yaptırmanız gerekmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvuru evrakları arasında rezervasyon belgelerini de görmek istemektedir. Bu rezervasyonları dilerseniz ön rezervasyon şeklinde satın almadan yapabilirsiniz. Dilerseniz otel rezervasyonunuzu ve uçak biletinizi satın da alabilirsiniz. Satın alınmış rezervasyonlar Yeni Zelanda ticari vize başvurunuzu daha güçlü bir konuma getirecek ve Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından vizenizin onaylanma ihtimali güçlenecektir.

Yeni Zelanda ticari vize başvurusu için hazırlamanız gereken tüm belgeler İngilizce olmalıdır. İngilizce olmayan belgelerinizin onaylı İngilizce çevirileri yaptırılarak Yeni Zelanda Konsolosluğu’na o şekilde sunulmalıdır.

Yeni Zelanda ticari vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul ettiği takdirde vizenizi elektronik ortamda gönderecektir. Yeni Zelanda vizesi başvuru işlemleri arasında konsolosluk mülakatı, parmak izi ya da biyometrik fotoğraf randevusu aşamaları bulunmamaktadır. Başvuru işlem ve şekilleri Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun takdirindedir ve Yeni Zelanda Konsolosluğu’na bağlı olarak her zaman değişiklik gösterebilir.

Yeni Zelanda ticari vize başvurunuz için gerekli tüm evrakları hazırladıktan sonra başvurunuz online olarak yapılacak ve başvuru formlarıyla birlikte diğer istenen evraklar Yeni Zelanda Konsolosluğu’na teslim edilecektir. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz bir karar verme süreci yaklaşık 30 gün sürmektedir. Bazı başvurular için bu süre 60 güne kadar çıkmaktadır. Yeni Zelanda Konsolosluğu ticari vize başvurunuzu kabul eder ve vizenizi onaylarsa tarafınıza elektronik ortamda gönderecektir. Yeni Zelanda’ya seyahat ederken vizenizden bir çıktı almanız ve geçerli pasaport ya da seyahat belgenizle birlikte seyahat etmeniz gerekmektedir.

Yeni Zelanda Vizesi Hakkında Bazı Önemli Bilgiler:

 • Yeni Zelanda vizesi başvuru evraklarınızı tam olarak hazırlamış ve başvurunuzu eksiksiz olarak tamamlamış olmanız kesin olarak vize alacağınız anlamına gelmemektedir. Vize başvurunuzu değerlendirerek olumlu ya da olumsuz bir karar verme ve başvurunuzun tamamlanma süresini belirleme yetkisi yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.
 • Web sitemizde mevcut olan Yeni Zelanda vize türleri sayfalarında evrak listelerini bulabilirsiniz. Bu listeler Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından istenen ve vize başvurularında kullanılan evraklardan oluşmaktadır. Yeni Zelanda Konsolosluğu sizden her zaman için ek evraklar isteyebilir ya da ek bilgi almak için size ulaşabilir.
 • Yeni Zelanda Vizesi başvurusu yapmak için gerekli evrakları hazırladıktan sonra kargo ya da kurye yoluyla UDK Dil Kursu temsilcilerimize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra başvuru işlemlerinize başlanacaktır.
 • Yeni Zelanda Konsolosluğu Yeni Zelanda vize başvurunuzu değerlendirdikten sonra onaylarsa vizenizi tarafınıza elektronik ortamda gönderecektir. Yeni Zelanda’ya gitmeden önce vizenizden bir çıktı alarak vizenizi geçerli pasaportunuz ya da seyahat belgenizle birlikte yanınızda taşımanız seyahatiniz için yeterli olmaktadır.