İçeriğe geç

İletişim

Cezayir Ticari Vizesi

Cezayir ticari vizesi gerekli evrakları, başvurusu yapılacak olan vize türlerinin evrak çeşitliliği gibi kendi içerisinde de ekstra evrak talebini doğurabilecek bir türdür. Cezayir’e yapılacak olan ticari seyahatlar çok çeşitli olabilmektedir.

Cezayir Devleti de yapılacak olan bu seyahatlerin kapsamının net bir şekilde belirlenmesini, bunun da gerekli evraklarla desteklenmesini talep etmektedir. Cezayir ticari vize başvurusunda bulunmak, gerekli evrakların hazırlanması ve diğer detaylar konusunda bilgi alabilmek için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.

Cezayir ticari vize başvurularında öncelikle, Cezayir’de yapılması planlanan ticari seyahatin bu noktada evraklarla desteklenmesi istenmektedir. Genel vize başvuru evraklarına ek olarak girişilecek olan faaliyetlerin somut delillerini sunmak zorunluluktur.

Şirket evrakları, faaliyet beyanı, anlaşılan kurumdan alınan davetiye gibi detaylar hakkında bilgi almak ve vize başvurusunda bulunmak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz. Cezayir ticari vize başvuru ve diğer vize başvuruları konusunda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan kurumumuz sayesinde konsolosluğa gitmeden vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Tarafınıza iletilecek olan vize gerekli evraklarının tamamlanması sonrasında süreci sizin adınıza yürütüyor, vize başvurunuzu gerçekleştiriyor ve vizenizi tarafınıza iletiyoruz. Cezayir ticari vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Ticari Vizesi için Gerekli Evraklar

Pasaport: Cezayir ticari vizesi gerekli evrakların başında başvuru yapılırken kullanılacak olan pasaport gelmektedir. Başvuru yapılacak olan pasaportun güncel, 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.

Pasaportun yıpranmamış olması, vize başvurusunda kullanılacak olan fotoğraftan çok farklı olmayan güncel fotoğraflı olması, vize basılacak olan yeterli sayfalarının bulunması gerekmektedir. Ayrıca pasaportun planlanan Cezayir seyahati dönüşünden itibaren en az 6 aylık geçerliliğinin bulunması da zorunludur. 

Pasaportunu yenilemiş olan kişilerin eski pasaportları bulunmuyor ise Emniyet Şube Müdürlüğü’nden alınmış pasaport protokol belgesinin de başvuru evraklarıyla birlikte sunulması gerekmektedir.

İngilizce Vize Takip Dilekçesi: Cezayir Devleti ticari vize başvurularının, seyahatin ticari amaçlı olması dolayısıyla kanıtlanmasını istemektedir. Yapılması planlanan ticari seyahatin amacı, ziyaret edilecek olan yerler, yapılacak olan iş ve iş anlaşmaları, çalışılacak kurum gibi detayların yer alması gereken dilekçe aynı zamanda belirtilen bilgileri destekleyen resmi evraklarla birlikte sunulmalıdır.

Hazırlanacak olan dilekçe işveren ya da ortak çalışılacak olan kurum, kuruluşun kaşesini ve yönetici ya da işyeri sahibinin imzasını da bulundurmalıdır. Ayrıca vize başvuru sahibinin gelir durumunu gösterir belge, maddi durum ve maaş gösterir belge, gerçekleştirilmesi zorunludur.

Planlanan seyahatin tarih aralıklarını içeren otel, bilet rezervasyonu gibi detayların da gerekli evrak dosyasıyla birlikte sunulması zorunludur. Hazırlanacak olan dilekçenin İngilizce dilinde ve ıslak imzalı olması gerekmektedir.

Cezayir Vize Başvuru Formu: Cezayir vize başvuru formu, doğru bilgileri içerir ve eksiksiz olmalıdır. İki adet hazırlanması gereken belgenin gerçeği yansıtması zorunludur. Yanlış ya da eksik bilgileri içeren vize başvuru formu, vize başvuru sahibi hakkındaki ilk ve en özet bilgileri içereceğinden, yanlış bayanların da şahsın cezai yaptırımlara tabi tutulmasına yol açabileceği unutulmamalıdır.

2 Adet Biyometrik Fotoğraf: Cezayir vize başvuru formuyla birlikte gerekli evrak dosyasının içerisinde vize başvuru sahibine ait 2 adet de fotoğrafının bulundurulası zorunludur. Biyotmetrik fotoğraf kriterlerine uygun, Cezayir Konsolosluğu’nun sınırlarını belirlediği ölçülerde (3.0* 3.5 cm) olmalıdır.

Davetiye: Cezayir ticari vize başvuru evrakları arasında muhakkak istenmekte olan davetiye, kişinin gerçekten ticari amaçlarla Cezayir seyahatini gerçekleştirildiğinin görülmesi amacıyla istenmektedir.

Davetiye, ortak iş yapılacak olan ve Cezayir’de faaliyette bulunan firma ya da kurum kaşeli, ıslak imzalı ve şirket ya da kurum antetli kağıdına basılı olmak zorundadır. Ticari vize başvurusunda bulunan kişinin ticari faaliyet üzerine çağırıldığının resmi ve somut kanıtı sunulmuş olur. Aynı zamanda davetiyenin Cezayir’de bulunan belediye onayının da olması gerekmektedir.

Nüfus Cüzdanı Fotopkisi

İş Sözleşmesi: Cezayir ticari vize başvurusunda bulunan kişi, şirket çalışanı ise sunmak zorunda olduğu iş sözleşmesinde şirket yetkilisinin ve başvuru sahibinin imzaları bulunmak zorundadır. Cezayir vize başvurusunda bulunan kişi, şirket sahibi ise bu durumunu gösterir belgenin sunumu zorunludur. Bunlar dışında şirkete ait imza sirkülerinin, şirket sahipliği durumunda şirket vergi levhasının da bulunması zorunludur.

Evrakların sunumu ve içerikleri hakkında detaylı bilgi almak için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz. Ticari amaçlar dışında Cezayir’e yapılacak olan seyahatler de kendi kategorileri içerisinde değerlendirilmeye tabi tutulacaktır. Kongre, eğitim, fuar gibi yine ticari ya da başka kapsamlarda değerlendirilebilecek seyahatler için ekstra evrakların gerekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Cezayir’e yapacak olduğunuz seyahatin kapsamının ve gerekli olabilecek evrakların hazırlanması için uzman vize danışmanlarımız irtibata geçmenizi tavsiye ederiz. Yanlış kategoride vize türüne başvurmanız durumunda hem vize başvurunuz iptal olacak hem de vize alıp ülkeye gidilmesi mümkün ise, yapılacak olan faaliyetleri yapma izninin çıkmaması durumu ortaya çıkabilecektir. Örneğin turist vizesi ile ülkeye gidilmesi durumunda ticari faaliyette bulunamayacağının bilinmesi gerekmektedir.

Cezayir Ticari Vizesi Sık Sorulan Sorular

Cezayir Ticari Vizesi Nedir?

Cezayir ticari vizesi, Cezayir Devleti tarafından ülkeye yapılan girişlerin kontrolü amacıyla uyguladığı vizelerin kategorize edilerek sınıflandırdığı bir vize türüdür. Cezayir’e giderek ticari faaliyette bulunmak, maddi getiri elde etmek amacıyla başvuruda bulunan kişilere verilen, almaları istenen vize türü olarak da tanımlanabilir. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından diplomatik, hususi ve hizmet pasaportu sahiplerinin ancak 90 güne kadar olan ziyaretleri dışında tüm vatandaşlardan vize istenmektedir. Umumi ya da diğer pasaport türlerinden hangisine sahip olursanız olun, ticari faaliyette bulunmak amacıyla Cezayir’e gitmek istiyorsanız ticari vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. 

Ticari vize başvurusunda bulunmak kişiler, iddiasında bulundukları faaliyetleri resmi evraklarla belgelemek zorundadırlar. Ülkeye iş amaçlı giriş izni veren ticari vize, üç değişik şekilde veriliyor. Bunlar ise; 30 günlük süre veren tek girişli, yine 30 günlük olan ancak çok girişli ve Cezayir’e birden fazla giriş yapılabilen 90 günlük vizelerdir

Cezayir Vizesi Çıkış Süresi Kaç Gündür?

Cezayir vizesi çıkış süresi başvuruda bulunulan vize türü ve başvuru sahibine göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvuru sahibinin maddi durumu ve sosyal konumu, başvuru yaptığı vize türü ve bunu destekleyen evrakları sunup sunamayışı bu süreyi etkileyebilmektedir. Çünkü konsolosluk, gerekli evrakların teslim edilmemesi durumunda vize başvurusunu olumsuz değerlendirebileceği gibi ekstra evrak talebinde bulunma ya da yüz yüze görüşme yapma talebinde bulunmak hakkını saklı tutmaktadır.

Cezayir’e yapılacak olan seyahatler, ülkeye gidiş amacına göre kategorize edilerek farklı vize türlerine tabi tutulmaktadır. Bu nedenle hangi amaçla ülkeye ziyaret edeceğinizi belirlemeli ve bu doğrultuda gerekli olan vize türüne başvurmalısınız. Başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre gerekli evrakları hazırlamanız gerekecektir.

Cezayir vizesi gerekli evrakların hazırlama süreci yaşanabilecek çeşitli aksaklıklara göre, planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce tamamlanması tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda, konsolosluğun yaşanabilecek muhtemel yoğunluk ya da resmî tatil sürelerine denk gelmesi durumuna göre de bu süre uzayabilmektedir.

Cezayir vizesi çıkış süresi genel olarak 10-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Cezayir vizesi çıkış süresi, vize başvuru sürecinizi takip etmemiz ya da diğer konularda detaylı bilgi alabilmek için uzman Cezayir vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Vize Ücreti Ne Kadardır?

Cezayir vize ücreti, konsolosluk tarafından belirlenmekte olup, konsoloslukça vize başvuru işlemleri için talep edilmektedir. Cezayir vize ücreti vizenizin kabul olmaması durumunda iade edilmeyecektir. Ücretin belirlenmesi, talep edilmesi, iadesinin yapılmaması gibi tüm sürecin tasarrufunun konsoloslukta olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Cezayir vize ücreti 2022 yılında güncellenmiş olup, başvurusunda bulunacağınız vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında Cezayir’de kalacağınız süre, ülkeye kaç kere giriş çıkış yapılacağı, ülkeye hangi amaçla gittiğiniz gibi detaylara göre vize ücretinde farklılıklar olabilecektir.

Cezayir vize ücreti hakkındaki tüm detaylara Cezayir uzman vize danışmanlarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Vize başvuru gerekli evrakları arasında yer alan Cezayir vize başvuru ücreti yatırıldığını gösteren dekontun da yer alması gerekmektedir. Dekontun başvuru sırasında sunulmaması durumunda başvurunuzun olumsuz değerlendirilmesi söz konusu olabileceğinden bu detayın önemini vurgulamak isteriz.

Cezayir vize ücreti farklılık gösterebilmekle beraber genel olarak; turistik vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için 40 Euro’dur. Cezayir 90 günlük ticari vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin ödemek durumunda olduğu ücret ise 100 Euro’dur. En güncel Cezayir vize ücreti konusunda Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Cezayir vize ücreti 2022 ve gerekli evrak listesi ile diğer tüm detaylar hakkında Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir ticari vize işlemleri, diğer vize işlem ve süreçlerinden farklılaşmamakla birlikte gerekli evrak listesi her vize türü için farklılık göstermektedir. Cezayir’ e yapılacak olan ticari seyahatler için başvurulacak olan vize türü, bu seyahati destekleyen ve işyeri ile ilintili resmi evrak sunumunu zorunlu tutmaktadır. 

Seyahat, Cezayir’de bir iş ortaklığı gerektiriyorsa iş ortağı tarafından şirket bilgi ve belgeleriyle desteklenen bir davetiye yollanması istenecektir. Bu davetiyede Cezayir’de faaliyet gösteren şirketin kaşe ve yetkili imzasının olduğu antetli kağıdına İngilizce dilinde hazırlanması gerekmektedir. Aynı şekilde Cezayir’e çalışmak için gidilmesi durumunda iş sözleşmesi, işveren şirketin şirket bilgileri ve davetiyesi istenecektir.

Cezayir Devleti, ülkeye yapılan girişleri kontrol altına almanın yanında ülkedeki istihdam oranını dengelemek adına ticari ve çalışma vizesi başvurularına hayli önem vermektedir. Başvuru formunuz, dilekçe ve davetiyenizin gidiş amacı ve Cezayir’de planlanan çalışma plan ve takviminizi resmî belgelerle destekliyor olması önemlidir. Cezayir ticari vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak, vize başvurusunda bulunmak, başvuru sürecinizi adınıza yürütmemiz için Cezayir uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Ticari Vizesi için Davetiye Gerekli Midir?

Cezayir ticari vizesi için davetiye istenmekle birlikte ülkeye yapılacak olan seyahatlerin içeriğine göre davetiye, niyet mektubu ve farklı evrak talepleri olabilmektedir. Ancak ticari vize başvurusunda davetiye sunulması zorunludur. Cezayir Devleti ülkeye giriş yanında ülkedeki istihdamı ve ticari faaliyetleri korumak adına, yapılacak olan faaliyetlerin resmi evraklarla desteklenmesini istemektedir. 

Cezayir Devleti ticari vize başvurusunda, Cezayir’de faaliyet gösteren iş veren ya da iş ortağının antetli kağıdına, şirket kaşeli ve şirket yetkili imzalı davetiye mektubunun sunumunu zorunlu tutmaktadır.  Davetiyenin içeriği, Cezayir’de yapılacak olan faaliyeti net bir şekilde anlatan, resmi beleğeler ile temellendiren bir şekilde olmalıdır. Cezayir’de yapılacak olan işin tanımı- kişinin bu iş için yetkinliği, maddi durumu, iş sözleşmesi gibi detaylar da belirtilerek belgelenmelidir.

Ticari vize başvurusu ticari ortaklık için gerekli ise her iki tarafın imzasının ve kaşesinin bulunduğu sözleşme, ortaklığı gösteren belge, yapılacak olan iş ve şirketlerin tanımı yer almalıdır.  Cezayir’de faaliyet gösteren firmanın yollaması gerek davetiyenin ayrıca Cezayir’de bulunan belediye tarafından onaylanması gerekmektedir. Belediye ve resmî kurumlarca onaylanmamış davetiyelerin bir hükmünün olmayacağını hatırlatmak isteriz. 

Cezayir ticari vizesi için davetiye ve diğer evraklar hakkında detaylı bilgi almak ve evrakların hazırlatılması için uzman vize danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Cezayir Ticari Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir ticari vize dilekçesi Cezayir Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’ne hitaben yazılması gerekmektedir. Cezayir’de yapılacak olan ticari faaliyet tüm içerikleri, planı tarih ve yer detayları resmî belgeler ile desteklenerek hazırlanmalıdır. Cezayir’de yapılacak olan ticari faaliyetin varsa ortakları ile yapılan anlaşmalar, faaliyetin süresi ve ülkede ne kadar kalınacağıyla birlikte diğer evrakların da sunumu şirket kaşe ve yetkili imzalı olmalıdır. 

Cezayir ticari vize başvuru sahibinin İngilizce dilinde sunmak zorunda olduğu dilekçe kişinin maddi durumunu belgeler evrakları da ekte barındırmalıdır. Cezayir ticari vize dilekçesinin editörlerimiz tarafından hazırlanması ve diğer evrakların hazırlanması noktası yönlendirme alabilirsiniz.

Cezayir ticari vize dilekçesi ile diğer evrakların hazırlanması ve vize başvurusunu sizin adınıza konsolosluk tarafından yetkili kurum olarak yapmamız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Cezayir Ticari Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalıdır?

Cezayir ticari vize fotoğraf ölçüsü diğer evrakların sunumu kadar önemli bir detaydır. Cezayir vize başvuru formuyla birlikte gerekli evrak dosyasının içerisinde vize başvuru sahibine ait 2 adet de fotoğrafının bulundurulası zorunludur. Biyotmetrik fotoğraf kriterlerine uygun, Cezayir Konsolosluğu’nun sınırlarını belirlediği ölçülerde (3.0* 3.5 cm) olmalıdır.

Cezayir Devleti, vize evraklarının sunumuyla birlikte öncelikli olarak vize başvuru formu, fotoğraf gibi hakkınızda ilk izlenimi yaratacak olan detaylara dikkat edecektir. Dolayısıyla bu detayların atlanmaması, yapılan uyarılar doğrultusunda hassasiyet gösterilmesi önemlidir.Cezayir ticari vizesi fotoğraf ölçüsü ve diğer evraklar hakkında detaylı bilgi alabilmek için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçiniz. 

Cezayir Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir ticari vizesi nereden alınır sorusunun cevabı, konsolosluk ve büyükelçilik olacaktır. Cezayir Devleti’nin Türkiye’deki temsilcisi niteliğinde bulunan büyükelçilik ve konsolosluk, Cezayir temsilciliği yanında dış ilişkiler, ticari ilişkilerde temsilcilik rolü üstlenmektedir.  Bununla birlikte vatandaşlık hizmetleri, ölüm ve doğum işlemleri, Türkiye’de bulunan Cezayir vatandaşlarının her türlü işlemleri ile ilgilenmektedir.  Kendi vatandaşları gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Cezayir seyahatleri ile alakalı her türlü işlemlerinde de konsolosluk ve büyükelçilikler hizmet vermektedir.

Cezayir ticari vizesine başvurmak isteyen kişilerin konsolosluk ya da büyükelçilikle irtibata geçmelidir. Büyükelçilik ve konsolosluğun bölgelere göre hizmet verdiği unutulmamalı, bölge dışında ikamet eden vatandaşlara hizmet verilemeyeceğinin hatırlatılması gerekmektedir. 

Vize başvuru evraklarınızı tarafımıza iletmeniz durumunda tüm işlemlerinizi konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan sizin adınıza yapabilmekteyiz.  Cezayir ticari vizesi nereden alınır sorusu, gerekli evraklar listesi ve diğer tüm sorularınız için uzman vize danışmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz.

Önemli Notlar:

Cezayir Vizesi için başvuruya şahsen gelinmesine gerek yoktur. Şirketimiz, Konsoloslukta işlemlerinizi yürütme ve takip etme yetkisine sahiptir. 
Cezayir vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Cezayir Konsolosluğunun inisiyatifinde olacaktır. Kurumumuz vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar ve vize başvurunuzun sonuçlanma süresi hakkında karar verme yetkisine sahip değildir.

Cezayir vizesi veya tüm dünya vize işlemlerine dair ayrıntılı bilgiler için web sitemizi ziyaret edebilir, dilekçe örnekleri, başvuru formları ve tüm diğer dokümanlar için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yukarıda bulunan belgeleri adresimize ulaştırmanız yeterlidir. Kargo ve Kurye hizmetlerinden yararlanmak istemeniz halinde ise kargo masraflarının başvuru sahibi tarafından karşılanacağı bilgisini unutmamalıdırlar.