İçeriğe geç

İletişim

Fransa Transit Vize

Değerli ziyaretçimiz, web sitemizde bulunan Fransa Transit Vize evrak listesini açıklamaları dikkatli bir şekilde okuyarak hazırlamayı unutmayınız. Fransa Transit vizesi için gereken evrak listesinin en güncel halini görmek için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle görüşebilirsiniz. Fransa Ticari Vizesi başvurunuzu başlatmak için UDK Dil Kursu temsilcimizle iletişime geçin. 

Resmi pasaportunuz veya Schengen ülkelerinden aldığınız yasal bir izniniz yoksa Fransa transit vizesi almanız zorunludur. Fransa transit vizesi, Fransa dışında üçüncü bir ülkeye aktarma yapacağınız durumlarda alınması gereken, süresi kısa bir vize türüdür.

Fransa transit vizesi, Fransa havaalanında aktarma yapacağınız durumlarda geçerlidir. Bu durumda havaalanında aktarma yapan yolculara ayrılmış bölümün dışına çıkılamaz. Ancak bu çeşit havaalanı transit vize bölümü büyük havaalanlarında mevcuttur. Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek için Schengen bölgesi içinde en az iki defa aktarma yapılacaksa ve ilk aktarmanın Fransa’da bir havaalanında olması halinde Schengen vizesi almak şarttır.

Fransa Transit Vize Başvurusu

Fransa transit vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle seyahat tarih planlamasını iyi şekilde yapması gerekmektedir. Başvuru sahibi seyahat planladığı tarihten 30 gün önce işlemlere başlamalı ve başvuru yapmalıdır. Fransa Konsolosluğu’na yapacağınız başvuruda seyahat planlamanızı anlatan detaylı bir dilekçe yazmanız gerekmektedir. Bu dilekçede, seyahat amacınızı, seyahat güzergahınızı ve diğer bilgileri detaylandırarak anlatmanız gerekmektedir.

Resmi pasaporta sahip başvuru sahipleri, Schengen’e üye herhangi bir ülkede oturma iznine sahip olanlar veya Schengen vizesine sahip olanların yanı sıra Kanada, Monaco, Andorra, Japonya ve ABD’de oturma izni olanlar Fransa için transit vize başvurusundan muaftırlar. Schengen anlaşmasına taraf ülkelerin anlaşmalarına göre hazırlanmış geçerli vize ve oturum izni sahibi kişilerin de maksimum 5 günü geçirmeme şartıyla transit vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Fransa için transit vize başvurusu yaparken, Fransa Konsolosluğu’na sunduğunuz belgelerin güncel olmasına (en az son 3 aylık)  özen göstermelisiniz. Aynı zamanda sunduğunuz evrakların yanlış beyan içermemesi ve eksik olmamasına da dikkat etmelisiniz. Evraklar tam olarak hazırlanmış olsa da Fransa Konsolosluğu gerektiği durumlarda ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Vize evraklarındaki eksiklik veya tutarsız bilgiler vize reddi almanıza sebep olabilir. 

Fransa transit vize başvurusu için ek olarak Fransa’ya seyahatinizi araba ile yapacak iseniz başvurunuz sırasında arabanıza ait ruhsatı ve uluslararası geçerliliği olan ehliyetinizi evraklarınızla birlikte sunmanız gerekmektedir. Ayrıca Yeşil sigorta yaptırmanız zorunludur. Eğer Üçüncü diğer bir şahsa ait araba ile seyahatinizi gerçekleştirecekseniz, arabanın resmi sahibinden yetki yazısı almanız gerekmektedir.

Fransa Transit Vize Kaç Günde Çıkar?

Fransa transit vize sonuçlanma süresi 5 ve 8 iş günü olarak bildirilmiştir, ancak bu süreler yoğun başvuru dönemlerinde 15 gün gibi bir zaman dilimini kapsayabilmektedir. Seyahat planınızı yaparken başvuru yapacağınız dönemin yoğunluğuna göre erken aksiyon almanız tavsiye edilmektedir.

Fransa Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa transit vize ücreti 12 yaş üzeri başvuru sahipleri için 120 euro olmaktadır, zorunlu seyahat sağlık sigortası dahil danışmanlık hizmeti ücreti 50 euro olarak belirlenmiştir. 0-6 yaş arası 85 euro, 6-12 yaş arası 125 euro olmaktadır.

Vize Harcı Ne Kadar ve Nereye Yatırılır?

Vize başvurularını şahsen yapacak olan vatandaşlar transit vize başvuru ödemelerini ilgili temsilciliklere başvuru sırasında nakit olarak gerçekleştirebileceklerdir. UDK Dil Kursu tarafından gerçekleştirilen başvurularda ödemelerinizi nakit veya havale seçeneği ile müşteri temsilcilerinize evraklarınız ile birlikte ulaştırabilirsiniz. Ödemeleriniz tarafımızdan başvuru merkezi/konsolosluklara yapılacaktır.

Vize Başvuru formu Nasıl Doldurulur?

Fransa transit vize başvuru formu bilgisayar üzerinden doldurulması halinde kabul edilecektir. El ile doldurulan başvuru formları sistem üzerinden görünmediği ve referans numaraları verilemediği için kabul edilmemektedir. İlgili portal üzerinden kullanıcı kaydı oluşturarak Fransızca, İngilizce dil seçeneklerinden birini tercih edip başvuru formunuzu düzenleyebilirsiniz. UDK Dil Kursu tarafından yapılan başvurularda, başvuru formu uzmanlarımız tarafından düzenlenecektir ve ek hizmet ücreti ödemenize gerek olmayacaktır.

Fransa Transit Vize Başvuruları Bölge Ayrımı Hakkında

İstanbul bölge ayrımına dahil olan İller

Aydın, İstanbul, İzmir, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Denizli, , Edirne, Kocaeli, Kırklareli, Muğla, Manisa, Kütahya Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova

Ankara bölge ayrımına dahil olan İller

Adana, Afyon, Amasya, Ankara, Adıyaman, Ağrı, Artvin, Aksaray, Antalya, Bingöl, Burdur Bolu, Bitlis, Çankırı, Çorum, Çankırı, Düzce, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Erzurum Erzincan, Gümüşhane, Gaziantep, Isparta, İçel, Kastamonu, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muş, Mardin, Niğde, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Sivas, Samsun, Ordu, Siirt, Sinop Rize, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Bayburt, Karaman, Zonguldak, Batman,

Gaziantep’te vize nereden başvurulur?

Yerleşim yeri Gaziantep olan Fransa transit vize başvuru sahipleri vize başvuru işlemlerini Ankara ve Gaziantep temsilciliklerinden gerçekleştirebilirler.

Bursa’da vizeye nereden başvurulur?

Yerleşim yeri Bursa’da bulunan transit vize Fransa  başvuru sahipleri vize başvuru işlemleriniz Bursa ve İstanbul merkezlerinden gerçekleştirebilirler.

Edirne’de vizeye nereden başvurulur?

Edirne ikametli başvuru sahipleri, Edirne ve İstanbul bölgesi temsilciliklerinden transit vize Fransa başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Fransa Transit Vize Seyahatlerde Covid-19 Bilgilendirmeleri

Transit vize Fransa başvurularınız için aşı kartı sunma zorunluluğu bulunmaktadır. Başvurunuzdan önce 2 doz aşılarınızı tamamlanmış olmalıdır. Ayrıca seyahatleriniz sırasında 2.doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmiş olması gerekecektir. Asıl hedeflenen ülke giriş kuralları dışında Fransa ülkesine ait belirlenmiş covid-19 kurallarını da dikkate almanız gerekecektir. Fransa devleti 2.doz aşılarının üzerinden 6 ay geçmiş olan vatandaşlardan 3.doz aşı talebinde bulunabilmektedir.

Tüm uçuş önceleri PCR testi talep edilebilir. Pcr testi uçuş saatinize 48 saat kala içerisinde yapılmış olmalı ve bu işlem belgelenmelidir. Testinizin pozitif olması halinde seyahat izni verilmemektedir.

Fransa Transit Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 1. Fransa Schengen Vize başvuru formu. Eksiksiz ve pasaporttaki kimlik bilgileriyle tutarlı şekilde doldurulmalı, başvuru sahibinin imzasını taşımalıdır.
 2. 2 adet biometrik fotoğraf. Son 3 ay içinde çekilmiş, 35×45 mm boyutunda, fonu beyaz,  yüz hatları belirgin olmalıdır.
 3. Pasaport. 10 yıldan eski pasaportlar kabul edilmemektedir. Vize etiketi için 2 adet boş sayfası bulunmalı, süresi dönüş tarihinden itibaren 6 aydan fazladan geçerliliğe sahip olmalı. Varsa eski pasaportlar da başvuru sırasında ibraz edilmeli
 4. Uçak bilet rezervasyonu. Vize sahibi adına düzenlenmiş olup, başvuru belgelerindeki bilgilerle uyumlu olmalı
 5. Pasaportunuzun işlem görmüş sayfalarının fotokopisi
 6. 18 yaş altı çocuklar noter onaylı muvafakatname (ebeveynlerin imzasını taşımalıdır.)
 7. Belirli bir geliri bulunmayanlar (öğrenci, ev hanımı) için sponsor olacak kişinin ıslak imzalı ve masraflarının kendisi tarafından karşılanacağına sponsorluk dilekçesi.
 8. Reşit olmayan çocuklar için ayrı ayrı doldurulmuş vize başvuru formu
 9. Seyahat sağlık sigortası (Tüm seyahat süresini, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsamalı, 30.000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunmalıdır.)

UDK Dil Kursu aracılığıyla Fransa Transit Vizenizi nasıl alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır. Evraklarınızı göndereceğiniz adresi iletişim bölümünde görebilirsiniz. Ayrıca sitemizin sol tarafında yer alan şubelerimiz bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.
Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi
UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır. 

Fransa Transit Vize Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa transit vize hakkında dikkat edilmesi gerekenler: 

 • Fransa transit vize başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak konsolosluk tarafından belirlenen ve belgelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanan bu belgelerin güncel, 3 aydan önce olmamasına, orijinal olmasına çok dikkat etmelisiniz.
 • Fransa transit vizesi için gereken tüm evraklar hazırlandıktan ve tarafımıza iletildikten sonra başvurunuz sizin adınıza yapılmaktadır. Randevuya giderken Fransa uzmanımız size eşlik edecektir.
 • Başvuru sonrası bekleme sürecinde unutulmamalıdır ki UDK Dil Kursu vize başvurunuzu olumlu ya da olumsuz olarak etkileme hakkında sahip değildir. Bu hususta tek yetkili merci Fransa Konsolosluğu’dur. Kurumumuz yalnızca vize başvurunuzda yapılması gerekenler ve süreç hakkında size profesyonel destek sunmaktadır.
 • Transit vize başvurunuz için yaptırmanız gereken zorunlu seyahat sigortası vardır. Talep etmeniz durumunda kurumumuz size seyahat sağlık sigortası imkanı da sunabilmektedir.,
 • Hazırlanan tüm belgelerin yanı sıra, başvurunuzun Fransız Konsolosluğu’na yapılmasının ardından teslim ettiğiniz belgeler konsolosluk tarafından değerlendirmeye alınacak ve konsolosluğun gerekli gördüğü şekilde ek evrak talep edilecektir.
 • Fransa için transit vize başvurusunu seyahat tarihinizden minimum 1 ay öncesinde yapmanız gerekmektedir. Fransa için transit vize normal şartlarda 7-10 iş günleri olmak üzere sonuçlanmakta fakat, vize başvuruları konsolosluk inisiyatifinde olduğundan konsolosluğun kapalı olması veya yoğunluğu vesilesiyle uzayabilir.

Fransa transit vize hakkında dikkat edilmesi gerekenler bu şekildedir. Transit vize hakkında daha fazla bilgi almak ve Fransa vizesi başvurusu yapmak için alanında uzman vize temsilcilerimiz her zaman yanınızdadır. 0 382 213 86 60