İçeriğe geç

İletişim

Hollanda Transit Vizesi

Transit vize Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Hollanda’da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak ya da kara yoluyla üçüncü bir ülkeye gitmek için kullanılır. Hollanda transit vizesi kısa dönem için verilen vize grubuna dâhildir. Hollanda Schengen bölgesi üyesi olduğu için Hollanda transit vizesi Schengen başvurusuyla alınır. Hollanda vizesi alırken biometri ve VİS işlemlerinizin doğru olmasına, doğru vize türüne başvuru yapmaya dikkat etmenizde fayda vardır. Aşağıda Hollanda vize evrakları listesini bulabilir, ayrıntılar ve Hollanda turistik vizesi hakkındaki sorularınız için udk dil kursumizi arayabilirsiniz.

Hollanda Transit Vize Başvurusu

Transit vize, Hollanda üzerinden üçüncü bir ülkeye yapılacak olan seyahatler için yapılan bir vize başvuru türüdür. Eğer böyle bir amacınız varsa Hollanda transit vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Hollanda için transit vize başvurusu yabancı ülkede yaşayan bir vatandaşın, yalnızca sınırlı bir süre ile Hollanda’da bulunabilmesine olanak tanıyan bir vize çeşididir. Bu hususta Hollanda’nın herhangi bir havalimanından geçiş yapacak kişiler bu vizeye başvuru yaparken bazı noktalara dikkat etmeli ve gerekli evrak listesindeki tüm evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamalıdır. Bu evraklara ister bu sayfadan, ister ülke uzmanlarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Havaalanı transit vizesi için belirttiğimiz ülke vatandaşlarına üçüncü bir ülkeye seyahatleri sırasında Hollanda üzerinden transfer gerçekleştirebilmeleri için Havaalanı transit vizesine başvurmalarını zorunlu kılmıştır. Schengen’e üye herhangi bir ülkeden geçerken havaalanında transit geçiş bölgesine giriş yapabilmek için, havaalanı transit vizesi talep edilmektedir. Yalnız dikkat edilmelidir ki, bu vize yalnızca havaalanı sınırları içinde Hollanda’da bulunabilme hakkı tanımaktadır. Transit vize Hollanda almış bir kişi transit bölgeden çıkarak ülke içinde dolaşım yapma hakkına sahip değildir.

Şu ülke vatandaşlarının Hollanda’ya yukarıda belirttiğimiz amaçlar doğrultusunda transit vize almaları gerekmektedir: Nijerya, Irak, İran, Pakistan, Suriye, Afganistan, Somali, Bangladeş, Eritreya, Kongo (Demokratik Cumhuriyet) Gana, Etiyopya ve Srilanka ülkelerinin vatandaşları Hollanda için havaalanı transit vize prosedürü zorunlu kılınmıştır.

Hollanda Schengen ve transit vize Hollanda başvurularında bölge ayrımı bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri istedikleri vize başvuru merkezinden başvurularını gerçekleştirerek pasaportlarını teslim alabilirler.

Hollanda için transit vize Schengen vizesi kategorisine dahil değildir. Bu vize türü, A tipi vize kategorisinde yer almaktadır. Havaalanı transit vizesine sahip kişiye, Hollanda’da ve diğer Schengen bölgelerinde serbest dolaşım hakkı tanınmaz. Schengen vizesi en fazla 90 güne kadar verilir. Hollanda’da 90 günden fazla kalmayı planlayan kişilerin Hollanda D vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. 

Hollanda transit vize başvurusu yapmak ve vize alım sürecinizin sıkıntısız ilerlemesini istiyorsanız profesyonel destek almalı, alanında uzman kadromuzla Hollanda’ya transit vize için başvuruda bulunabilirsiniz. UDK Dil Kursu her zaman yanınızdadır.

Hollanda Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen vize başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşının altındaysa başvuru formuna her iki velinin (veya yasal velinin) imzası gerekmektedir.
 • Bir adet fotoğraf: Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan daha eski olmayan), arka fon beyaz bir adet biyometrik fotoğraf (35×45 ebat)
 • Vize ücreti: Vize ücreti nakit olarak başvuru merkezimizde ödenmektedir. 0-12 yaş arası ücretsizdir.
 • Acente/Firma Yetkilendirme Yazısı: Başvuru sahibi tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. (Başvuru şahsen yapıldığında gerek yoktur.)
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Tüm seyahat süresini kapsayan, ülkeye geri dönüş, acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.
 • Ziyaret edilecek üçüncü ülke için vize
 • Gidilecek ülkeye vize gerekmiyorsa: Seyahat amacınızı gösteren evraklar; gidilecek ülkeye ait davetiye, otel rezervasyonu, tapu v.b. ve mali durumunuzu gösteren son dönemlere ait evraklar: banka hesap dökümleri, tapular, ruhsatlar, kira kontratları, maaş bordroları vb.
 • Uçak bileti rezervasyonu: Türkiye’ye geri dönme durumunda gidiş dönüş.
 • Muvafakatname: Reşit olmayan başvuru sahipleri için gerekli noter onaylı yazı. Anne veya babası ya da her ikisi olmadan seyahat edecek çocuklar için yeni tarihli ve noter tarafından onaylanmış orijinal muvafakatname . Ebeveyn(ler)in kimlik fotokopisi ile birlik te sunulmalıdır.
 • Pasaport fotokopileri: Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri.
 • Yabancılar için ikamet belgesi: Türk vatandaşı olmayanlardan oturum izni.

Hollanda Transit Vizesi UDK Dil Kursu Aracılığıyla Nasıl Alınır?

İlk aşamada yapmanız gereken, Hollanda için transit vize almak hususunda müşteri temsilcilerimizi aramanız ve güncel durumunuzdan eksiksiz olarak bahsetmenizdir. Bu bilgiler doğrultusunda ülke uzmanlarımız size mail adresiniz üzerinden hazırlamanız gereken evrakları yollayacaktır.

 • Hollanda transit vizesi UDK Dil Kursu aracılığıyla nasıl alınır sorunuzun yanıtını verdiğimiz bu yazıda, aşama aşama Hollanda için transit vize kurumumuz aracılığıyla nasıl alabildiğinizden bahsedeceğiz.
 • İkinci aşamada, müşteri temsilcilerimizin mail aracılığıyla yolladığı listedeki evrakları güncel ve eksiksiz olmasını gözeterek hazırlamanız ve bir dosya haline getirmeniz gereklidir. Eksik ya da hatalı belgelerin vizenizi olumsuz etkilediğini hatırlatmak isteriz!
 • Tüm evraklar bir araya getirildikten sonra teslim aşamasına geçilir. Dosyanızı dilerseniz kargo yoluyla ulaştırabilir, dilerseniz de size en yakın şubemize elden teslim edebilirsiniz. Kargo ve kurye masrafları tarafınıza ait olacaktır.
 • Evraklarınız ülke uzmanlarımıza ulaştıktan sonra, eksik ya da yanlış evrak –varsa- tespit edilir ve müşteri temsilcilerimiz tarafından size bir bilgilendirme yapılır. Tüm kontroller sağlandıktan sonra temsilcilerimiz sizi arar ve konsolosluk randevunuz için tarih ve saat onayı alır.
 • Diğer aşamada Hollanda için transit vize alırken, 2015 ya da 2016 yılı öncesi herhangi bir parmak izi vermedi iseniz, yenilenmiş Schengen kurallar gereği doğrultusunda müşteri temsilcilerimiz parmak izi beyanı için parmak izi merkezine çağıracaktır.
 • Dikkat edin! Pasaportunda  Schengen vizesinde ‘’VİS’’ olan bulunan müracaat sahiplerinin istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.
 • İşlemleriniz müşteri temsilcilerimiz tarafınca bizzat kontrol edilip, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaport teslimatınız yapılacaktır. Pasaportunuzu istediğiniz şekilde; kargo vasıtasıyla ya da şubemizden alabilirsiniz.
 • Hollanda transit vizesi UDK Dil Kursu aracılığıyla nasıl alınır aşamalarından bahsettik. Vize sonucunuzun olumlu olması için ve sıkıntısız bir vize alım süreci için hemen temsilcilerimizi arayabilirsiniz.