İçeriğe geç

İletişim

Fransa Turistik Vize

Fransa Turistik Vize İçin Merak Edilenler

Fransa turistik vizesine sahip olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Fransa turistik vizeniz devam ediyor ve giriş hakkı sayısı 2 veya çoklu giriş ise diğer 25 farklı schengen ülkesine seyahat edebilirsiniz. Sahip olduğunuz Turistik vizenin ilk kullanımını önce fransa ülkesine yapmanız halinde diğer farklı schengen ülkelerine giriş yapmanız olası olmaktadır. Her schengen ülkesinin kendi kuralları olduğunu ve giriş sınırlarında sizi vizeniz olsa dahi ülkelerine almama hakkına sahip olduklarını da unutmayınız.

Fransa turistik vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

Fransa, Biontech, Moderna, AstraZeneca marka aşılardan 2 doz yaptırmanız halinde diğer dünya ülke vatandaşlarına seyahat izni hakkı tanımaktadır. 2 doz Sinovac aşı olan yolcular artı bir doz Biontech aşı olması halinde seyahat edebilecektir. Tek doz aşı yalnızca Johnson&Johnson marka olması halinde kabul edilecektir.

Fransa turistik vize randevuları nasıl alınıyor?

Fransa Turistik vize başvurularında dosyanızın işleme kabul edilebilmesi için randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Randevusuz başvurular işleme alınmamaktadır. Randevu sistemi online olarak kullanıcı kaydı açmanız halinde mümkün olabilmektedir. Öncelikle güncel bilgilerinizi ve seyahat bilgilerinizi içeren başvuru formunuzu tamamlamalısınız. Vize başvuru formunda yer alan referans kodu ile randevunuzu alabilmektesiniz. Referans kodu bulunmaması halinde randevu alabilme durumunuz olmamaktadır. Fransa Konsolosluğu telefon ile randevu işlemi hizmeti sunmamaktadır.

Fransa’ya yapılacak turistik vize başvuruları ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Vize başvurunuzu Fransa turistik olarak gerçekleştirmeniz halinde randevu tarihiniz ile seyahat tarihlerinize dikkat etmeniz gerekecektir. Seyahat tarihine az kalmış olan kişilerin vizelerinin yetişmeme durumu bulunmaktadır. Normal şartlarda milli, resmi tatiller ve hafta sonları hariç Konsolosluk başvuruları yaklaşık olarak 7-10 gün arasında değerlendirebilir seyahat ve randevu tarihleri arasında bu sürenin en az bu ortalamada olmasına dikkat etmelisiniz. Vize başvurunuzda dikkat etmeniz gereken diğer husus ise; seyahat amacını kanıtlamanızdır. Sizden istenilen belgeleri eksiksiz, güncel ve gerçeğe uygun olarak vermelisiniz. Vize değerlendirme sürecinin sorunsuz geçmesini ancak tüm belgeleri eksiksiz sunmanız halinde sahip olabilirsiz. Vize danışmanlarının size ulaştırmış olduğu evrak listelerini uygun belgeler sunmanız gerekecektir.

Fransa turistik seyahatlerde Sinovac aşısı kabul ediliyor mu?

Tek ve/veya 2 doz Sinovac aşısı olmuş kişiler Fransa Turistik seyahatlerini gerçekleştirmeye izin verilemeyebilir. 2 doz Sinovac artı 1 doz Biontech aşı olmanız halinde hem vize başvurusu yapmanıza izin verilecek olup hem de seyahat iznine sahip olabileceksiniz.

Fransa’ya turistik amaçla seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yapmadan önce PCR testi yapmalı mıdır?

 • Fransa, Ülkesine Turistik amaçlı seyahat edecek olan yolculardan, yolculuk saatlerine 48 saat kala PCR testi yaptırmış oldukları belgeyi sunmalarını istemektedir.
 • Ayrıca Covid-19 belirtilerine sahip olmadığınızı beyan eden yeminli bir belge sunmanız istenecektir.
 • Ayrıca Fransa Ülke topraklarına giriş yaptıktan sonra PCR testi yeniden yaptırmanız talep edilebilecektir. Bunun için ve virolojik tarama testine tabii tutulacağınızı kabul edeceğinizi seyahati gerçekleştirmeden önce beyan etmelisiniz.

Fransa’ya yapacağımız turistik seyahatte 2.doz aşının üzerinden kaç gün geçmelidir?

Fransa’ya yapacağınız Turistik amaçlı seyahatte yaptırmış olduğunuz geçerliliği kabul edilen aşıların 2.dozunun üzerinden 14 gün geçmesi halinde seyahat izni hakkı tarafınıza tanınabilecektir. 13 gün ve altı gün geçmesi halinde seyahat iznine sahip olamamaktasınız.

Fransa turistik vize başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur?

Fransa Konsolosluğu Turistik vize başvuruları ve diğer tüm vize başvurularında seyahat sağlık poliçesi sunmanızı istemektedir. Poliçeniz en az 30.000 euro teminat (kaza, acil hizmet, ambulans, hastalık, nakil ) içermeli ve schengen ülkelerini kapsamalıdır. Covid-19 kapsamlı teminat sunma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Fransa’ya turistik ziyaret için ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Fransa’ya gerçekleştireceğiniz turistik seyahatlerde covid-19 semptomlarınızı göstermeniz halinde ve testinizin pozitif olması durumunda karantina uygulaması bulunacaktır. İkamet edeceğiniz otel/hotel/ev adresini bildiriminde bulunarak 14 günlük bir karantina uygulaması olacaktır. Zorunlu izolasyon sürecinde tüm masraflar sizin tarafından karşılanacaktır. Çift aşısını yaptırmış ve belgelemiş olan yolcuların covid-19 testinin negatif olması halinde ülkede karantina uygulaması bulunmamaktadır.

Fransa’ya turistik vize ile girerken hangi belgeleri yanımda bulundurmalıyım?

Fransa Turistik seyahatinizde yanınızda bulundurmanız gereken belgeler, geçerli pasaportunuz, geçerli vizeniz, ulaşım biletiniz, dönüş ulaşım rezervasyonunuz, konaklama yapacağınız yere ait rezervasyonunuz, yurt dışı çıkış harç pulu, aşı kartınız ve kimlik kartınız yanınızda bulundurmalısınız.

Fransa Vize Başvurusu

Hazırladığınız evrakların kurallara uygun, güncel ve asıl veya suret olup olmadığına dikkat ediniz. Vize uyum koşullarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Hazırladığınız evrakların vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Fransa Konsolosluğu ve Fransa Büyükelçiliğine aittir.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde temsilcimiz sizlere eşlik edecektir. Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Fransa vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir. Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 5 yıl (59 ay) içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur. Parmak izleriniz henüz kayıt altına alınmadıysa sizleri parmak izi beyanında bulunmaya davet edeceğiz. 12 yaş ve altı başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında hazır bulunmalarına gerek yoktur.

Sağlık sebebi nedeniyle parmak izinde tüm parmaklarını kullanamayan kişiler bunu konsolosluğa bildirir ve sağlıklı parmaklarıyla bu işlemi sonlandırır. Biyometrik fotoğraf çektirdiğinizde dini sebeple başınızı kapatma ihtiyacı duyuyorsanız biometrik fotoğrafınız başınızın üst kısmı, alnınız ve çeneniz açık bir şekilde olmalıdır.

Fransa vize işlemlerinizin onay sürecinde kesin ve tam yetki Fransa Konsolosluğu’na aittir. UDK Dil Kursu olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir. Fransa vize işlemleriniz sırasında ikamet etmekte olduğunuz adresi temsilcilerimize mutlaka bildiriniz. Evrak listesi ve parmak izi randevunuz ikamet bilginize göre şekillenecektir.
UDK Dil Kursu patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. Şahıslara itibar etmeyiniz.

Fransa Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vize başvuruları sonuçlanma süreleri ortalama 4 ila 10 gün arasında kapsamaktadır. Belirtilen bu sürelerden daha önce veya sonra sonuçlanma durumu söz konusu olabilmekte olup Fransa Konsolosluğunun yoğun çalışma programına göre değişiklik olabilmektedir. Başvuru değerlendirme sürelerine tatil günleri ve hafta sonları dahil olmamaktadır.

Fransa Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Fransa vize ücreti, başvuru sahibin yaş kriterine göre değişebilmektedir.

Vize başvurularında Konsolosluğa ödenen harç ücreti yanı sıra başvuru işlem bedeli de ödenmektedir. Vize ücretleri yalnızca Euro para biriminde kabul edilmektedir. 12 yaş üzeri başvuru sahipleri için ödenmesi gereken 90 gün altı schengen vize başvuru ücreti 115 euro olmaktadır. 0-6 yaş arası bu ücret 35 euro, 6-12 yaş arası ise 75 euro olmaktadır. UDK Dil Kursu danışmanlık hizmet ücreti her başvuru sahibi için 50 euro olmaktadır. bu ücret içerisinde 1-10 gün arası düzenlenmiş seyahat sağlık sigortası dahildir.

Fransa Turistik Vize Harcı Ne Kadar ve Nereye Yatırılır?

Fransa vize başvuruları ödemelerini tarafımızdan hizmet alınması halinde UDK Dil Kursu müşteri temsilcisine gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vize başvuru formu el ile doldurulmamaktadır. Başvuru formu internet ortamında ilgili portal üzerinden kullanıcı kaydı açmanız halinde ulaşabileceksiniz. Başvuru formunda yer alacak bilgiler sunacağınız belgelerin içeriği ile örtüşmelidir yanlış ve eksik bilgi beyanında bulunmanız başvuru sonucunuzu etkileyebilecektir. Turistik vize başvuru formunuzda yer alan ilgili tüm soruları yanıtladıktan sonra başvurunuzu bitirmek için onaylamalısınız. Onaylanmış başvurularda referans numarası tanımlanmaktadır. Tarayıcınızdan formunuzun çıktısını alarak başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz. UDK Dil Kursu uzmanları sizler adına vize başvuru formunuzu hizmet almanız halinde doldurabileceklerdir.

Gaziantep Fransa turistik vize nereden başvurulur?

Fransa Turistik vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. İkamet bölgenizde yer alan temsilci Gaziantep ve Ankara olmaktadır. Başvurularınız için İstanbul UDK Dil Kursuleri hizmet verebilir ancak işlemlerinizi Ankara ve Gaziantep’ten gerçekleştirilecektir.

Bursa Fransa turistik vize nereden başvurulur?

Bursa Fransa vize başvuruları ve İstanbul Vize Merkezlerinden Fransa turistik vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Edirne Fransa turistik vize nereden başvurulur?

UDK Dil Kursu Edirne ve İstanbul şubelerimiz, Fransa Turistik vize başvurularınız için sizlere hizmet verebilecektir.

Fransa turistik vize başvuruları bölge ayrımı hakkında

İstanbul bölge ayrımına dahil olan İller

Aydın Balıkesir, Bursa, Bilecik, Uşak, Denizli Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kırklareli, Muğla, Manisa, Kütahya Sakarya, Tekirdağ, Yalova

Ankara bölge ayrımına dahil olan İller

Antalya, Amasya, Adana, Ağrı, Aksaray Adıyaman, Ankara, Afyon Artvin, Bayburt, Batman, Bolu, Bingöl, Burdur, Bolu, Bitlis, Çorum, Çankırı, Düzce, Diyarbakır, Erzincan, Elazığ, Eskişehir, Erzurum, Gümüşhane, Gaziantep, İçel, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Malatya, Muş, Mardin, Nevşehir Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Siirt, Sinop, Tokat, Tunceli, Şanlıurfa, Karaman, Zonguldak, Kırıkkale,

Fransa turistik vize seyahatlerde Covid-19 bilgilendirmeleri

Fransa ülkesine Turistik seyahat etmek isteyen vatandaşları, önerilen marka aşılardan 2. doz tamamlamış olması gerekmektedir. Vize başvurularınız için ve seyahatleriniz için barkodlu aşı kartı sunmanız istenecektir. Ülkeye seyahat etmeden 48 saat içerisinde PCR testi yaptırmanız ve negatif sonuç sunmanız gerekecektir. Yaptırmış olduğunuz 2.doz aşınızın üzerinden 6 ay geçmesi halinde 3. doz aşı talebi oluşabilecektir. 3 doz aşı üzerinden 7 gün geçmesi halinde de seyahat iznine sahip olabileceksiniz. Fransa seyahatiniz sırasında pozitif sonuç vermeniz halinde ülkeye giriş izni verilmeyecektir. Ülke sınırları içerisinde pozitif sonuç vermeniz halinde ise karantina uygulamasına maruz kalınacaktır.

Fransa Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

1. Fransa Turistik vizesi Schengen vize başvuru formu
Vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Vize başvuru formuna kızlık soyadının yazılması zorunlu hale gelmiştir. Eksik ya da hatalı doldurulan vize başvuru formları tespit edildiği takdirde vize başvuru ücretinin yanacağı bildirilmiştir.

2. Türkçe, Fransızca veya İngilizce hazırlanmış Vize Talep Dilekçesi
Bağlı bulunulan şirketin yetkilisi tarafından hazırlanacak belge; şirketin antetli kağıdına hazırlanmalı.

3. Pasaport (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
Pasaport son 10 yıl içinde alınmış, vize bitim tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olan, vize basımı için en 2 boş sayfası mevcut, deforme olmamış 

4. 2 adet yeni biometrik fotoğraf
Biometrik fotoğraf daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış, kişinini güncel halini temsil eden, 35×45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerinde olmalıdır.  Vize başvuru işlemlerinde kullanılacak biyometrik fotoğrafların üzerinde herhangi bir oynama yapılmamalıdır. Fotoğrafta yer alan yüzde leke olmamalıdır.

5. Maaş bordrosu (Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli)

6. Şahsi banka hesap özeti

 • Şahsınıza ait; son 3 aylık hareketli banka hesap dökümleri, bakiye 1 haftalık seyahatler için en az 15.000 TL olmalıdır. Bankadan imzalı ve kaşeli olarak imza sirküsü kopyası da istenmelidir. Güncel hesap dökümleri randevu tarihi ile arasında en fazla 14 gün olması halinde kabul edilmektedir.

7. Renkli taranmış nüfus cüzdanı
Fransa Konsolosluğu 5 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere vize başvuru işlemlerinde nüfus cüzdanı fotokopisi yerine artık renkli taranmış nüfus cüzdanı istenmektedir.

8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 
Aile ve adres bilgilerini içermelidir. Evli bayanlar kızlık soyadını içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerini temin etmeyi unutmamalıdır. 2 farklı belge ibraz etmeleri gerekecektir.

Meslek veya Duruma göre Fransa Vizesi için Hazırlanması Gereken Evraklar

Fransa vize başvurusunda bulunacak kişiler meslek veya durumlarına göre ek evrakları vize başvuru dosyalarına eklemedirler. Fransa vizesi için mesleğinize veya durumunuza uygun ek evrak listesini UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayarak talep edebilirsiniz. Mesleğinize veya durumunuza uygun güncel Fransa vizesi evrakları e-mail adresinize gönderilecektir.

Fransa vizesi için talep edilen gerekli evraklar ve ek belgeler Fransa Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Talep edilen evraklar Fransa Konsolosluğunun Schengen vize prosedürleri çerçevesinde belirlenmiştir. UDK Dil Kursu bu evraklara ek olarak otel ve uçak rezervasyonları işlemlerinde de Fransa turistik vize başvurusunda bulunan kişilere destek olmaktadır.

Fransa vizesi başvurusunda bulunan şirket sahiplerinin, çalışanların, emeklilerin, devlet memurlarının, ev hanımlarının, öğrencilerin veya çalışmayan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca bu evraklar koşullara göre de değişiklik gösterebilmektedir. UDK Dil Kursu temsilcilerimize durumunuza dair vereceğiniz bilgiler doğrultusunda güncel vize prosedürü ve evrak listesini öğrenebilir ve bilgilendirme e-postası talep edebilirsiniz.

Şirket sahipleri ve şirket çalışanlarının firmalarına ait evrakları Fransa vize başvurusu sırasında ibraz etmeleri zorunludur. Duruma göre bu evrakların orijinalleri veya fotokopileri talep edilmektedir ancak unutulmaması gereken noktalardan biri söz konusu belgelerin güncel olması gerektiğidir. Şirket çalışanları firmalarından izin yazısı talep etmelidirler. Şirket sahibi veya şirket çalışanının işvereni dilekçelerinin nasıl hazırlanması gerektiği, evrakların hangilerinin orijinal hangilerinin fotokopi olarak sunulması gerektiğine dair bilgileri Fransa UDK Dil Kursu temsilcilerimizi aradığınız takdirde ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz. Her Fransa vizesi başvurusu kişiye özel durumlar içerdiği için dilekçe ve hazırlanması gereken evraklara dair bir şablon bulunmamaktadır. Fransa vizesi başvurusunda talep edilen ek evraklar bölgeye göre de farklılık gösterebilir. Örneğin Ankara ve Gaziantep’ten yapılan başvurularda şirket sahiplerinden Oda Sicil kaydı belgesi talep edilirken İstanbul’dan yapılan başvurularda bu evrak gerekmeyebilir. Şahıs şirketi sahipleri firmalarına ait vergi levhasının fotokopisini ve imza beyannamelerini ibraz etmelidir.

Çalışanlar 4B Hizmet dökümlerini Fransa vizesi evraklarına eklemelidirler.

Öğrenci ve ev hanımları gibi gelirini belgeleyemeyen ancak Fransa vize başvurusu yapacak yolcularımızın birinci dereceden yakınlarının seyahatlere sponsor olması gerekmektedir. Anne, baba ve eşlerden biri bu durumdaki kişilerin Fransa vizesi başvurularında seyahat masraflarını üstlenerek mesleki durumlarına uygun evrakları ibraz ederler. Sponsorluk dilekçesinde Fransa vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat süresince masraflarının karşılanacağını, seyahatin gidiş dönüş tarihilerini de belirterek yazmaları gerekmektedir. 18 yaşından küçükler ebeveyleri olmadan seyahat ediyorlarsa anne ve babanın imzasını taşıyan noter onaylı muvafakanameyi başvuru evraklarına eklemelidirler.

Avukat, doktor, mühendis gibi mesleklere sahip olanlar kayıtlı oldukları odalara üye olduklarını belgeleyen evrakları Fransa vize başvuru dosyasına eklemeliler.

Meslek veya durumunuza göre uygun evrakların en güncel halini Fransa UDK Dil Kursu danışmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Temsilcilerimiz durumunuza uygun evrakları size gönderdikten sonra hazırlamış olduğunuz evrakları bize elden veya kargo ile ulaştırabilirsiniz. Evraklarınız inceledikten sonra eğer varsa eksik evrakları tamamlamanız için size hızla bildirimde bulunuruz. Randevunuz seyahat programınıza uygun bir tarihe göre alınmaktadır.

UDK Dil Kursu Fransa vizesi işlemlerinizin takibini başından sonuna kadar sizin adınıza gerçekleştiren deneyimli bir vize danışmanlık firmasıdır. Vize işlem ve Schengen prosedürlerine dair Fransa vize randevusunun alınması, başvuru formlarının incelenmesi, vize evrak takibi, gerektiği durumlarda otel ve uçak rezervasyonları yapmak, dilekçe ve formlar konusunda tavsiyeler vermek, randevularda Fransa vize başvuru sahiplerini asiste etmek müşteri memnuniyeti odaklı çalışan UDK Dil Kursunin çalışma alanı içindedir. 

Fransa Online Vize Başvuru Formu Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Fransa Konsolosluğu, 5 Kasım 2018 tarihinden geçerli olmak üzere Fransa Schengen vize başvuru formlarının online olarak doldurulmasını talep etmektedir.  Eksik ya da hatalı doldurulan vize başvuru formları tespit edildiği takdirde vize başvuru ücretinin yanacağı bildirilmiştir.

1. Fransa Konsolosluğı, Fransa vize başvuru formlarına birtakım yeni düzenlemeler getirmiştir. Buna göre; vize başvuru formuna kızlık soyadının yazılması zorunlu hale geldi. Pasaportun verilme ve pasaportun süresinin bitiş tarihleri, vize başvuru formunda belirtilen tarihlerle uyumlu olması zorunludur.
2. Fransa vize başvuru formu tam ve eksiksiz doldurulmalı, forma eksik veya hatalı bilgi yazılması, yanlış evrak verilmesi vizenin reddedilmesine sebep olacaktır. Konsolosluk başvuru sahibinden bu kriterleri karşılamadığı takdirde ek evrak dahi istemeyeğini bildirmiştir.
3. Vize başvuru işlemlerinde kullanılacak biyometrik foroğrafların üzerinde herhangi bir oynama yapılmamalıdır. Fotoğrafta yer alan yüzde leke olmamalıdır.  Vize başvuru sahibi, başvuru formunda telefon ve e-posta adresinin güncel olanını beyan etmelidir.
4. En son Schengen vizesi Macaristaristan ve Çek Cumhuriyeti olan kişiler parmak izine (VIS) geleceklerdir. Eğer eski pasaportunda Macaristan ve Çek Cumhuriyeti olanlar başka bir ülkenin vizesini gösterenleri konsolosluk tespit ettiği takdirde cezalandıracaktır.

UDK Dil Kursu Aracılığıyla Fransa Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biometri bilgi beyanı

UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

UDK Dil Kursu – Fransa Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Fransa vize başvuru işlemleri 7 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya Merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır. 

Fransa Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Ankara ve Gaziantep şehirlerinde ikamet eden SSK’lı çalışan vatandaşlarımızın Fransa Turistik Schengen vize başvuru evraklarında sunmaları gereken şirket evraklarına ( görevi, işe başlama tarihi ve maaşı gibi bilgileri içeren işveren yazısı,  imza sirküleri, vergi levhası fotokopileri) ek olarak şirketlerinin Resmi Gazete kopyası belgesini de eklemeleri gerekmektedir.
 2. Fransa turistik vize işlemleri için evrak toparlama hazırlığında olan SSK’lı çalışanlarımıza seyahat amaçlarını netleştirmelerinin ardından durumları ile ilgili olan gerekli belgeleri hazırlamalarını tavsiye ediyoruz.
 3. Fransa turistik vize işlemlerinde kullanılacak davetiye belgesi hakkında detaylı bilgiler için temsilcilerimizi arayınız.
 4. Fransa turistik SSK’lı çalışan vize işlemleri için başvuru sahibinin biometrik bilgilerini ibraz etmesi zorunludur. Pasaportunda Schengen vizesi bulunan vatandaşlarımızın söz konusu vizelerine ”VİS” notu düşülmüş ise biometrik bilgi ibrazında bulunmalarına gerek yoktur.
 5. Avrupa Birliği vatandaşı ile evli vatandaşlarımızın ise Fransa turistik vize işlemleriiçin temsilcilerimizle iletişime geçmesi gerekmektedir.
 6. Fransa turistik SSK’lı çalışan vizesi işlemleri için Türkiye’den başvuru gerçekleştirecek Yabancıların ise, Türkiye Oturma ve Çalışma izni belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyet devletinin oturma ve çalışma iznine sahip yabancılar turistik vize başvuru sürecinde Fransa Konsolosluğuna davet edilebilirler.
 7. Uzun süreli Fransa vizeleri olan; Fransa Aile Birleşimi vizesi, Fransa Erasmus vizesi, Master Eğitimi için Fransa vizesi, Temsilcilik Açma ve Şirket Kurmadan dolayı Fransa vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 8. Fransa turistik SSK’lı çalışan vize başvurularının sonuçlanma süresi 3 ila 7 iş gününü bulmaktadır. Söz konusu süre Fransa Konsolosluğunun resmi tatil günleri, Türkiye devletinin resmi tatil ve özel günleri göz önünde bulundurulmadan belirtilmiştir. Bu ve benzeri günlerde Fransa turistik SSK’lı çalışan vize başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun zaman dilimlerine yayılabilir. Fransa turistik vize başvurularınıza seyahat tarihinizden en geç 15 gün önce başlamış olmanız işlemlerinizin tamamlanması açısından önemli olacaktır. 

Yukarıda belirtilmekte olan evrak ve dokümanlar kurumumuza ulaştırılması gereken dokümanlardır. Söz konusu dokümanlara şirketimiz tarafından ek dokümanlar dâhil edilecektir. Bu dokümanlar ile Fransa turistik SSK’lı çalışan vizesi için direkt olarak bir başvuru gerçekleştirmemenizi öneririz.