İçeriğe geç

İletişim

Hindistan Turistik Vize

Hindistan turistik vize ile kısa süreli olarak Hindistan’daki bir tanıdığınızı ziyaret edebilir, Hindistan’ı gezebilir veya kısa süreli bir yoga çalışmasına katılabilirsiniz. Turistik vize bazı durumlarda 6 aydan fazla süreyle verilmiş olsa bile başvuran kişinin vatandaşlığına bağlı olarak 6 aydan daha uzun süreyle Hindistan’da kalmak mümkün olmamaktadır. Hindistan’a yapacağınız ziyaretlerin arasında 2 aylık bir boşluk olması şartı kaldırılmıştır ancak yine de Hindistan vizeleri ile ilgili bazı sınırlamalar mevcuttur. Örneğin Hindistan turistik vizesinin bitiminden itibaren 1 ay içinde yeni bir vize başvurusunda bulunursanız, Hindistan İçişleri Bakanlığı tarafından vizenize onay verilebilmesi için 45 güne kadar beklemeniz mümkün olmaktadır.

Hindistan şu anda 156 ülkenin vatandaşları için geçerli bir elektronik vize programına sahiptir. Hindistan turistik vize başvurularınız online olarak yapılmakta, daha sonra sizden istenen tüm evraklarla birlikte seçtiğiniz Hindistan Konsolosluğu’nda mülakata girmeniz gerekmektedir.

Elektronik vize başvurusunda bulunamayan yabancı uyruklu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti’ndeki konsolosluklar üzerinden yapacağı başvuru için iki yıl Türkiye’de bulunmuş olması gerekmektedir.

Hindistan turistik vizesi başvurunuzu hemen gerçekleştirmek için çağrı merkezimiz ya da e-posta adreslerimizden vize uzmanlarımıza ulaşabilir, kişisel durumunuza göre hazırlamanız gereken evrakları öğrenebilir ve en kısa sürede Hindistan vizesi sahibi olabilirsiniz.

Hindistan’ın komşu ülkeleri Nepal ve Butan vatandaşları dışındaki tüm ülkelerin vatandaşları Hindistan’ı ziyaret etmek için mutlaka bir vize almak zorundadırlar. Hindistan turistik vize genellikle 3 aylık ve tek girişli olarak verilmektedir. Hindistan turistik vizesi için öncelikle online olarak başvuru yapılmalı, online başvuru formu eksiksiz olarak doldurulduktan sonra Hindistan Konsolosluğu’ndan randevu alınarak istenen tüm evraklarla birlikte mülakata girilmesi gerekmektedir. Bu mülakata Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişiler İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda, diğer illerde ikamet eden kişiler ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde şahsen katılmak zorundadırlar.

Hindistan turistik vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun başvuru tarihinizden itibaren en az 6 ay daha geçerli olduğundan emin olunuz. Pasaportunuzda en az boş 2 sayfa olmalı, istenen boyutlarda fotoğrafınız ile uçak ve otel rezervasyon bilgilerinizin bulunduğu belgeler başvuru evraklarınızın arasında mutlaka bulunmalıdır. Hindistan Konsolosluğu her bir başvuruyu ayrı ayrı değerlendirmekte ve bu değerlendirme sırasında başvuranlardan ek bilgi veya belge talep edebilmektedir. Hindistan turistik vize başvurunuzun yapılması ve vize ücretinin ödenmesi, vizenizin kesin olarak onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Bu konuda karar verme yetkisi her zaman için Hindistan Konsolosluğu’na aittir.

Hindistan turistik vize için başvuru yapılan online sistem, herhangi bir şekilde hatalı olarak giriş yapmanız durumunda (yazım hatası gibi) başvurunuzu kesinlikle kabul etmemektedir. Online başvurunuz yapıldıktan sonra Hindistan Konsolosluğu’ndaki randevunuza katılmadan önce başvuru formunuzda herhangi bir hata olmaması gerekmektedir. Bu nedenle Hindistan turistik vizesi 2022 için başvurunuzu profesyonel bir yardım alarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Lütfen tüm başvuru işlemlerinizi sizin adınıza profesyonelce yürütecek Hindistan vize uzmanlarımıza ulaşınız.

Hindistan Vizesi Online Başvuru Formu

• Bu başvuru formu, Hindistan dışından vize başvurusu yapan herkes için geçerlidir.

• Her online başvuru formu yalnızca bir kişi içindir. Her başvuru sahibi için ayrı başvuru yapılmalıdır.

• Formda istenen tüm bilgiler istenildiği şekilde girilmelidir. Özellikle isimler, doğum tarihleri ve adresler tam ve doğru olarak yazılmalıdır.

• Sizden istenen tüm evrakları vize uzmanlarımıza ilettiğiniz takdirde online başvuru formunuz eksiksiz ve doğru olarak doldurulacak ve başvurunuz en kısa zamanda tamamlanacaktır.

• Online başvuru formu doldurulduktan ve onaylandıktan sonra daha fazla değişikliğe izin verilmemektedir. Bu nedenle, vize uzmanlarımıza sizden istenen tüm bilgileri doğru olarak aktardığınızdan ve tüm evrakları doğru olarak hazırladığınızdan emin olmalısınız.

Hindistan Turistik Vizesi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

 1. Hindistan Vize Bilgi Formu (Boş soru bırakmadan cevaplamalı ve imzalamalısınız)
 2. Banka hesap dökümleriniz (Son 3 aya ait, kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır. Banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmalıdır)
 3. Nüfus Müdürlükleri’nden alınmış olması şartıyla ikametgah. (Mahalle muhtarlarından alacağınız ikametgah belgesi Hindistan vize başvurularında geçerli olmamaktadır)
 4. Uçak bileti ve otel rezervasyonu
 5. Pasaport (seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli)
 6. Pasaport fotokopisi
 7. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Belgesi fotokopisi
 8. 5×5 ölçülerinde, beyaz fonda çekilmiş 2 adet güncel biyometrik fotoğraf

Hindistan Vizesi Hakkında Önemli Uyarılar

 • Hindistan Vizesi başvurusunun bir aşaması olarak mutlaka konsolosluk randevunuza katılmanız gerekmektedir. Bu randevuda biyometrik verileriniz (parmak izi) alınmaktadır. Bu aşamada vize uzmanlarımız size asistanlık edecektir.
 • Hindistan vizesi başvuru işlemleriniz UDK Dil Kursu tarafından yürütülecek fakat vizenizi onaylayıp onaylamama ile ilgili kararı Hindistan Konsolosluğu verecektir. Lütfen karar verme konusunda tek yetkinin Hindistan Konsolosluğu’nda olduğunu unutmayınız.
 • Hindistan vize işlemleriniz sona erdikten sonra pasaportunuz kargo veya kurye yoluyla kapınıza kadar ulaştırılabilmektedir.
 • Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova’da ikamet eden kişilerin Hindistan vizesi işlemleri İstanbul’daki Hindistan Konsolosluğu’nda, diğer illerde ikamet eden kişilerin işlemleri ise Ankara Hindistan Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilmektedir.
 • Hindistan vizesi için başvuru yapmak ya da bilgi almak için UDK Dil Kursu Hindistan vizesi uzmanlarımıza telefon ve e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.