İçeriğe geç

İletişim

Yeni Zelanda Turistik Vize

Bir ziyaretçi olarak Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyenler Yeni Zelanda turistik vizesi için başvuru yapabilirler. Yeni Zelanda’da konaklamanız süresince kendinizin ve başvurunuza dahil ettiğiniz herkesin maddi olarak geçimini sağlayabilecek yeterli paraya sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Gerekli şartları sağladığınız sürece alacağınız Yeni Zelanda turistik vizesi ile Yeni Zelanda’ya seyahat edebilirsiniz.

Yeni Zelanda Turistik Vize İle Yapabilecekleriniz

 • Planlarınıza bağlı olarak 9 aya kadar Yeni Zelanda’da kalabilir,
 • Aile ve arkadaşlarınızı ziyaret edebilir, Yeni Zelanda’yı keşfedebilir, amatör sporlara katılabilir, macera dolu aktiviteler gerçekleştirebilir
 • 3 aya kadar eğitim görebilir
 • Vize başvurunuza eşinizi ve bakmakla yükümlü olduğunuz 19 yaşın altındaki çocuklarınızı ekleyebilirsiniz.

Yeni Zelanda turistik vize başvurunuz kabul edilse dahi bu Yeni Zelanda’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Yeni Zelanda turistik vize yalnızca Yeni Zelanda’ya seyahat etmenize izin vermektedir.

Yeni Zelanda turistik vize başvurunuzu UDK Dil Kursu deneyimi ve alanında uzman danışmanları aracılığı ile gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu uzmanlarımızı iletişim bölümünde yer alan bilgiler eşliğinde telefonda arayabilir ya da vize@udk.com.tr e-posta adresine göndereceğiniz bir e-posta ile danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki durumlarda geçerli bir Yeni Zelanda turistik vizeniz olsa bile Yeni Zelanda’ya girişiniz reddedilebilir:

 • İstenen kriterleri taşımıyorsanız
 • Vize verilmesinden bu yana koşullarınız değiştiyse
 • Parmak izi ya da iris taramasına izin vermiyorsanız
 • Vizenizin koşullarından biri olan maddi kaynaklarınızı kanıtlayamıyorsanız

Yeni Zelanda Vizesi İçin Gereken Şartlar

 • Geçerli bir pasaport ya da seyahat belgesine sahip olmak
 • Yeni Zelanda’ya seyahat edebilmek için geçerli bir vizeye sahip olmak
 • Yeni Zelanda’dan sonra başka bir ülkeye seyahat edecekseniz bu ülkeye girebileceğinize dair kanıtlara ve seyahat biletlerine sahip olmak
 • Yeni Zelanda seyahatiniz boyunca kendinizi desteklemek için yeterli maddi kaynaklara sahip olduğunuzu kanıtlamak
 • Sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamak
 • İyi niyetli bir ziyaretçi olarak sorulduğunda ziyaret sebebini doğru olarak söylemek

Yeni Zelanda turistik vize ile Yeni Zelanda’yı 18 aylık periyot içinde 9 aya kadar ziyaret edebilirsiniz. Bazı durumlarda Yeni Zelanda turistik vizenizi 3 ay daha uzatabilir böylece 24 aylık bir periyot içinde 12 aya kadar Yeni Zelanda’yı ziyaret edebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Uzatma

 • Turistik ziyaretinizi tamamlamak için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa
 • Elinizde olmayan nedenlerden ötürü Yeni Zelanda’yı terk edemiyorsanız
 • İlk kez oturum izni için başvurduysanız

Vize uzatma başvurusunda bulunabilmeniz için 3 ay daha maddi olarak geçiminizi sağlayabileceğinize dair kanıtları sunmanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda’ya seyahat ettikten sonra ülkeden ayrılıp yeniden geri dönmek isterseniz mutlaka çok girişli bir Yeni Zelanda vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda turistik vizesi ile Yeni Zelanda’da çalışamazsınız. Eğer Yeni Zelanda’ya bir iş teklifi almak için gidecekseniz bir çalışma vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer özel bir sebep için (aile ziyareti gibi) gidecekseniz buna uygun kategoride bir Yeni Zelanda vizesine başvurmalısınız. Eğer bir iş toplantısı ya da fuara gidecekseniz ticari amaçlı olarak yapacağınız bu seyahat için Yeni Zelanda ticari vizesine başvurmalısınız.

Yeni Zelanda turistik vize ile herhangi bir 12 aylık dönemde 3 aya kadar kısa süreli eğitim görebilirsiniz. Okul çağındaki çocuklar herhangi bir takvim yılında 3 aya kadar eğitim görebilirler.

Yeni Zelanda turistik vizesine seyahat tarihinizden en fazla 90 gün önce başvurabilirsiniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu seyahat tarihinize 90 günden fazla süre bulunduğunda başvuru kabul etmemektedir. Ayrıca seyahat tarihiniz ile başvuru yaptığınız tarih arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz. Seyahatinize çok kısa bir süre kala Yeni Zelanda turistik vize başvurusu yaparsanız Konsolosluğun yoğunluğu nedeniyle vizenizin çıkışı gecikebilir ve seyahatiniz tehlikeye girebilir.

Yeni Zelanda turistik vize başvurularında Yeni Zelanda Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında otel ve uçak rezervasyonlarınızı da görmek istemektedir. Bunun için başvuru yapmadan önce lütfen Yeni Zelanda’da konaklayacağınız yere dair rezervasyonlarınızla Yeni Zelanda uçuşunuza dair rezervasyonlarınızın hazır olmasına dikkat ediniz. Bu rezervasyonlarınızı satın almadan ön rezervasyon şeklinde yapmanız mümkündür. Yeni Zelanda Konsolosluğu bu şekilde yaptığınız rezervasyonları kabul edecektir. Ancak satın alınmış rezervasyon belgeleri kullanmanız vize başvurunuzu güçlendirecektir. 

Yeni Zelanda turistik vize başvurusu yaparken hazırlayacağınız tüm belgeler İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından İngilizce olmayan belgelerin onaylı İngilizce çevirileri talep edilmektedir.

Yeni Zelanda turistik vize başvurusu online olarak yapılmakta ve Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından vizeniz elektronik ortamda gönderilmektedir. Vize başvuru aşamaları arasında konsoloslukta mülakata girmek, parmak izi vermek ya da biyometrik fotoğraf için konsoloslukta bir randevuya katılmak gibi aşamalar bulunmamaktadır. Bu başvuru aşamaları Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir ve değişiklik yapma yetkisi yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.

Yeni Zelanda turistik vize başvurunuz için gerekli tüm evrakları hazırladıktan sonra online başvuru işlemleriniz yapılacak ve formlarla birlikte başvuru evrakları Yeni Zelanda Konsolosluğu’na teslim edilecektir. Konsolosluğun vize başvurunuzla ilgili olumlu ya da olumsuz bir karar verme süreci en az 30 gün sürmektedir. Bazı başvurularda bu süre 60 güne kadar uzayabilmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvurunuzu kabul eder ve vizenizi onaylarsa tarafınıza elektronik ortamda gönderecektir. Yeni Zelanda’ya seyahat ederken vizenizden bir çıktı almanız ve geçerli pasaport ya da seyahat belgenizle birlikte seyahat etmeniz yeterli olmaktadır.

Yeni Zelanda Vizesi Hakkında Önemli Notlar:

 • Başvuru evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlamış ve sunmuş olmanız mutlaka vize alacağınız anlamına gelmemektedir. Yeni Zelanda vize başvurularınızı olumlu ya da olumsuz olarak değerlendirme, karar verme ve vize çıkış sürelerini belirleme yetkisi tamamen Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.
 • Web sitemizdeki ilgili Yeni Zelanda sayfalarında bulabileceğiniz evrak listeleri Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vize başvurusu yapabilmeniz için talep ettiği evraklardan oluşmaktadır. Ancak Konsolosluk her zaman için sizden ek evrak talebinde bulunabilir ya da ek bilgi almak için bizzat tarafınıza ulaşabilir.
 • Yeni Zelanda Vizesi başvurularınız için hazırladığınız evrakları UDK Dil Kursu temsilcilerimize kargo ya da kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz. Temsilcilerimiz evraklarınızı teslim alır almaz başvuru işlemlerinize başlayacaklardır. 
 • Yeni Zelanda vize başvurunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından onaylanırsa vizeniz tarafınıza elektronik ortamda gönderilecektir. Seyahatinizden önce vizenizden bir çıktı alarak vizenizi geçerli pasaportunuz ya da seyahat belgenizle birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.