LanguageCert Sınavlarına Kayıt Olmak İçin Tıklayın Ocak 2022 İngiltere Aile Birleşimi Sınav Takvimi
UDK AKSARAYUDK AKSARAYUDK AKSARAY
7/24/365
info@udk.com.tr
68100 / Aksaray

UDK’dan bütün ATSO üyelerine vize başvuru hizmeti

UDK Aksaray

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile UDK arasında vize takip protokolü imzalandı.

Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve üyelerin yakınlarının faydalanabileceği bir protokol hazırlandı. Uluırmak Dil Kursları vize ve göçmenlik şartları hakkında danışmanlık ve başvuru alanlarında hizmet vermektedir. UDK, Aksaray Ticaret ve Sanayi odası üyelerine ve oda üyesi yakınlarına vize başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

 ATSO ÜYELERİNİN FAYDALANABİLECEĞİ UDK HİZMETLERİ

Oda üyeleri sözleşme kapsmında UDK’nın vize başvuru ve danışmanlık hizmetlerinden indirimli bir şekilde faydalanabilecektir.

III – HİZMET İÇERİĞİ

  1. Danışma ve değerlendirme süreci

Yurtdışına çıkmak isteyen oda üyesi ve aile üyelerine vize işlemleri ile ilgili genel bilgilendirmeler yapılır. Böylece kararsızlıkların ve belirsizliklerin oratan kaldırılması hedeflenir. Böylece yolculuğa çıkacak kişi ya da kişiler için bir yol haritası oluşturulur. Amaca uygun vize türü ve diğer işlemler belirlenir. Kişinin seyahat geçmişi ve seyahat şartları ile ilgili detaylı bilgiler alınır.

  1. Gerekli Evraklar Listesinin Hazırlanması

İlgili amaç ve hedefin belirlenmesi ile tam olarak yapılması gerekenler netleştirilir ve kişiye/kişilere özel olarak gerekli belgeler listesi hazırlanır. Evrak listesinde bulunan evrakların içeriği ve temin aşaması konusunda bilgilendirme yapılır.

  1. Başvuru Formları

Her vize türü için uygun vize başvuru formu ve ek formlar UDK tarafından olması gerektiği gibi ve kişisel koşullara uygun olarak doldurulur.

  1. Randevu Alınması

Evraklar ve diğer ön gereksinimler hazır olduğunda seyahat edecek kişi(ler) için ilgili ülkenin vize başvuru merkezi aracığılı ile randevu tarihi belirlenir. Randevu günü ve tarihi dosya sahibinin onayı ile confirme edilir. Bazı ülkelerin randevu sistemleri seçeneksiz olduğu için dasya sahibinin tercihlerine bire bir uygun randevu belirlenemeyebilir. Bir çok vize türü için dosya sahibinin talep ettiği gün ve saat aralığı randevu için belirlenebilir.

  1. Başvuru Dosyasının Kontrolü

Gerekli evraklar listesi, randevu süreci ve formlar tamamlandığında UDK vize danışmanlığı ekibi tarafından başvuru dosyası incelenir ve eksiksiz, doğru sıralamaya sahip bir dosya hazırlandğından emin olunur.

  1. Takip ve Yönlendirme

Dosya sahibinin doğru tarih ve saatte doğru adreste randevusuna ulaşması için gerekli yönlendirme ve bilgilendirme işlemi yapılır. Randevu işlemi kişinin biyometrik bilgilerinin (fotoğraf çekimi, retina taraması ve parmak izi taraması) alınması ve pasaport teslimi için şahsen katılınması gereken bir aşamadır. Bu işlemlerin ardından vize başvuru işlemi tamamlanmış ve işleme alınmış demektir. Ardından başvuru durumunu takip etme süreci başlar. Genellikle konsolosluklar tarafından bir karar verilmesi ve kararın bildirilmesi aşamasına kadar beklemek gereklidir.

 

Leave A Comment