İçeriğe geç

İletişim

Macaristan Vize Evrakları

Macaristan Vizesi başvurusunda bulunacaksanız seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza yönelik başvuru evrakların ön izlemesini seyahat amacınıza göre sayfamızdaki Vize İşlemleri bölümünden yapabilirsiniz. UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep ederek, evrak detaylarına dair bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Ortak Başvuru Evrakları

Pasaport Orjinali: Son 10 yıl içerisinde alınmış, öngörülen seyahat bitim tarihinden itibaren en az 3 aylık geçerliliği bulunan, en az 2 boş vize sayfası (pasaportta en az iki adet karşılıklı olmak üzere boş 2 sayfa ) olan pasaport. Eski pasaporta ait son 3 yıl içerisinde alınmış Schengen vizeleri sayfalarının fotokopisi.

Başvuru Formu: Eksiksiz olarak doldurulmuş, okunaklı, pasaport sahibi tarafından 37. madde ve son sayfadaki imza bölümü imzalanmış olmalıdır. 17. Maddeye ev adresi ve e-posta adresi birlikte yazılmalı, cep telefonu başvuru sahibine ait olmalıdır. başvuru formları mavi, siyah kalemle veya bilgisayar ile doldurulabilir. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise imza bölümleri anne ve baba tarafından imzalanmalıdır.

İki Adet Biometrik Fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, objektife direkt bakan, yüz, kulaklar ve alın bölgesinin açıkca göründüğü, arka fonu beyaz, 35 mm x 45 mm olması gerekmektedir.

Gidiş – Dönüş Uçak Bileti Rezervasyonu (Satın alınmış): Ön görülen ulasım aracına ilişkin rezervasyon yada alındığını belirten veya ulaşım aracını belgeleyen kanıtlayıcı belgeler. (Otobüs, Tren, Uçak, Araç, Feribot Vb.) Uçak rezervasyonlarında PNR numarası olması şarttır.

Birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda Şehir/Ülke aktarmaları gösterilmeli veya dilekçe ile belirtilmelidir.

Araba ya da motosiklet ile seyahat edecek yolucuların dosyalarına Araç ruhsatı, yeşil sigorta, beynelmilel ehliyet ve eğer araç kendilerine ait değilse araç sahibinden kullanım haklarının seyahat edecek yolcuda olduğunu gösteren noter vekaleti gerekmektedir. Ayrıca dosya içerisine seyahat planını anlatan bir dilekçe eklenmelidir.

 • Gelir Belgeleri: Şahsi banka hesap özeti; Son 3 aylık hesap hareketliliğini içeren, ıslak imzalı ve kaşeli, banka imza sirküleriyle birlikte
 • Otel Rezervasyonu (Satın alınmış): Seyahat planının tamamını eksik gün olmadan gösteren, Birden fazla ülkeye gidilmesi durumunda tüm ülkelerin konaklama detaylarının ayrıntılı olarak belirtildiği rezervasyonlar beyan edilmelidir. Otel rezervasyonların da mutlaka seyahat eden yolcuların isimlerinin yer alması gerekmektedir. İsim geçmeyen rezervasyonlar kabul edilmeyecektir ve otel rezervasyonlarında rezervasyon numarası olması şarttır.
 • Seyahat Sağlık Sigorta Poliçesi: Sigorta Tüm schengen ülkelerinde geçerli, minimum öngörülen transit ve ikamet süresini kapsamalı, asgari poliçe teminatı 30.000€ olmalı ve minimum seyahat tarihlerini kapsamalıdır. Seyahat Sağlık Sigortanızı başvuru merkezimizde yaptırabilirsiniz. 

Not: Aile Arkadaş ziyareti sebebi ile seyahat ediliyorsa, resmi kurumdan alınmış davetiye yada davet eden kişi tarafından yazılmış davet edilen kişi ismi, davet eden kişi adres, telefon belirtilerek imzalanmış davetiye ile birlikte davet eden kişinin vatandaşlık belgesi, pasaport ile birlikte vizesi veya kimlik kartı fotokopisi eklenmelidir.

Macaristan vizesi başvurusu için gerekli evraklar seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Macaristan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti gibi vize türlerindeki evraklar farklılık göstermektedir. Macaristan vize talep dilekçesinde belirttiğiniz seyahat amacının beyan etmek üzere hazırladığınız diğer evraklardaki bilgilerle çelişkili olmamalıdır. Macaristan vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekmektedir. Eğer gerekli evraklar içindeki herhangi bir evraka sahip değilseniz muadili olan en yakın evrakı başvuru dosyanıza eklemeniz gerekir. Eksik evraklarla yapılan vize başvuruları kabul edilmeyebilir veya kabul edilse bile vize başvurusu ret ile sonuçlanabilir. 

Macaristan UDK Dil Kursu Departmanı Çağrı Merkezini arayarak 2022 Macaristan Vizesi başvuru evraklarını temsilcilerimizden e-mail olarak talep ediniz. Macaristan Vize Departmanımız hazırlanması gereken belgelerin güncel halini sizlerle e-posta yoluyla paylaşacaktır. Macaristan vizesi için gereken evraklar web sayfamızda belirtilen evrakların listesi ile sınırlı olmayabilir. Konsolosluk vize bölümünce tarafınızdan yeni evraklar talep edilebilir, beyan etmiş olduğunuz evrakların orijinalini paylaşmanız istenebilir veya sunmuş olduğunuzun evrakların yeniden güncel tarihli halini sunmanız söz konusu olabilir. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşılması halinde talep edilen evrakları yeniden sunmak zorunda olduğunuzu ve Macaristan işlemlerinizin uzamaması için UDK Dil Kursu müşteri temsilcilerimize ileteceğiniz bilgilerin seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun, tutarlı bilgiler olması gerektiğini unutmayınız.

Macaristan Vize Türlerine ve başvuru sahibinin durumuna göre hazırlamanız gereken ek evraklara ve detaylara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

 • Macaristan Turistik Vizesi evrak listesi
 • Macaristan Ticari Vizesi evrak listesi
 • Macaristan Aile Ziyareti vizesi evrak listesi
 • Macaristan Transit Vizesi evrak listesi
 • Macaristan Öğrenci Vizesi evrak listesi
 • Macaristan Erasmus Vizesi evrak listesi
 • Macaristan Schengen Vizesi evrak listesi

Macaristan Vizesi İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 • Macaristan vize başvurusu sonucunuza karar verme yetkisi Macaristan Konsolosluğu’na aittir.
 • Gerekli durum görülürse Macaristan Konsolosluğu’nun vize başvurusu sahibinden ek belge talebinde bulunma hakkı vardır.
 • Macaristan Konsolosluğu biyometrik veri işlem kaydı yapmaktadır. Bu nedenle biyometrik veri kaydı için vize başvurusu sahibinin bizzat konsolosluğa gitmesi gerekmektedir. Vize başvurusu yapan kişinin daha önceden biyometrik veri için konsolosluğa gitmiş olması bu uygulamadan muaf olduğu anlamına gelmemektedir. Bu işlem sırasında temsilcilerimiz yanınızda olacak ve süreçle ilgili en ince detayı dahi sizlere aktaracaktır.
 • Macaristan vizesi için başvurunuzu tamamladıktan sonra 15 iş günü içinde başvurunuz sonuçlandırılarak ve  konsolosluğun olumlu veya olumsuz kararı tarafınıza bildirilecektir.
 • Macaristan vizesi için başvuru ücretleri vizenin süresine göre farklılık göstermektedir. Vize ücretleri ile ilgili bilgi almak için Macaristan vize uzmanlarımıza iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.