İçeriğe geç

İletişim

Kanada Vize Reddi

Kanada vize reddi nedenlerini açıklamadan önce Kanada vize başvurularında ret cevabı almamak için sizleri Kanada vize uzmanlarımızla görüşmenizi önermekteyiz. Böylece ilk başvurunuzda kabul edilme olasılığınız artacaktır. Kanada vize uzmanlarımıza ulaşmak için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Kanada Vize Ret Nedenleri

Kanada vize başvurularında bazen ret cevabı ile karşılaşılmaktadır. Başvuruya verilen ret cevaplarının bir çok sebebi olabilmektedir. Sizlere başvurularda verilen ret nedenlerini maddeler halinde açıklayalım.

Purpose of Visit (Ziyaret Amacı)

Kanada vize başvurularında en sık karşılaşılan vize reddi olarak bilinmektedir. Genellikle Kanada vizesi hakkında bilgisi olmayan kişilerin gerçekleştirdiği başvurularda ortaya çıkmaktadır. Kişinin hangi sebeple Kanada’ya seyahat ettiğini açık bir dilde, kanıtlanabilir şekilde olması gerekmektedir.

Travel History (Seyahat Geçmişi)

Kanada’ya seyahat öncesinde kişi herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleştirmemişse, Kanada Konsolosluğu kişinin Kanada’da yasal olmayan yollarla kalacağına inandığı için kişinin vize başvurusunu reddetmektedir. 

Financial Reasons (Ekonomik Sebepler)

Kanada’ya gerçekleştireceğiniz seyahat giderlerini karşılayacağınızı kanıtlayamama durumunda vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde açıklamasını yapamayacağınız yüklü tutarların hesabınızda görülmesi de vize reddi ile karşılaşabileceğiniz bir durum olarak ortaya çıkmaktadır.

Kanada Vize Reddi Alanların Yeniden Başvuru Yapması

Kanada vize reddi ile karşılaşılması durumunda yapılması gerekenler, Kanada vize uzmanlarımızla ret kağıdının detaylı bir şekilde incelenmesi ve analiz edilmesidir. Yapılan analiz sonucunda vize ret sebeplerinin nedenleri iyi bir şekilde belirlenmeli ve bu sebepler ortadan kaldırılmalıdır. Kanada vize başvurunuzda yapılan hataların aynısını tekrar etmemek önemlidir. Bu sebeple Kanada vize başvurunuzu UDK Dil Kursu’nin Kanada vize uzmanlarımız tarafından yapılmasını tavsiye etmekteyiz. Kanada vize uzmanlarımıza vize@udk.com.tr adresi üzerinden mail yoluyla ya da iletişim numaralarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.