İçeriğe geç

İletişim

Çek Cumhuriyeti Vizesi Reddi

Değerli ziyaretçimiz, UDK Dil Kursu’ne hoş geldiniz. Çek Cumhuriyeti vize başvurusunda bulunurken vize reddi almamak için aşağıdaki hususlara çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki aldığınız vize reddi bir sonraki vize başvurunuzu olumsuz etkilemektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Başvurusu

Çek Cumhuriyeti vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Çek Cumhuriyeti vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermeli ve sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmalısınız. Çek Cumhuriyet vizesi başvuruları hakkında verilecek kararlar ilgili Çek Cumhuriyeti Konsolosluklarının çalışma alanı içerisindedir. Bu sebeple Çek Cumhuriyeti vize başvurularınız için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir.

Çek Cumhuriyeti Vizesi Ret Sebepleri 

  • Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması,
  • Seyahat amacının net belirtilmemesi,
  • Seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi,
  • Vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi

Başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir. UDK Dil Kursu – Çek Cumhuriyeti Schengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Çek Cumhuriyeti Schengen vize (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ”bilgi e-maili” olarak ücretsiz talep edebilirsiniz. UDK Dil Kursu – Çekya Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek UDK Dil Kursu aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. UDK Dil Kursu’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Konuyla ilgili UDK Dil Kursu müşteri temsilcilerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Çekya vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin. UDK Dil Kursu olarak Çekya vizesi başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Çek Cumhuriyeti Vize Reddine İtiraz

Çek Cumhuriyeti vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Çek Cumhuriyeti Konsolosluğu tarafından verilen Çek Cumhuriyeti vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Çek Cumhuriyeti vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Çek Cumhuriyeti vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.