İçeriğe geç

İletişim

Finlandiya Vizesi Reddi

Finlandiya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Finlandiya Konsolosluğu kişinin Finlandiya vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Finlandiya vizesi başvurularında Finlandiya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir.

Finlandiya vizeniz reddedilme durumu, Finlandiya’ya olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır. Finlandiya vize talebi reddedilen kişi Finlandiya vize başvurusu reddine itiraz etme hakkına sahiptir. Finlandiya vizesi başvurusunda bulunan kişi gerekli evrakları doğru şekilde tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. UDK Dil Kursu, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Finlandiya Vize Reddine İtiraz

Finlandiya vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişilerin karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Finlandiya vize başvurusuna red cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Finlandiya Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuru yapabilirler. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Finlandiya vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Finlandiya vize ücreti, Finlandiya vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.