İçeriğe geç

İletişim

İngiltere Vize Reddi

İngiltere, Birleşik Krallık’ı oluşturan dört ülkeden en büyüğü ve Birleşik Krallık’ın merkezidir. Her yıl milyonlarca insan İngiltere’ye değişik sebeplerden dolayı ziyaretlerde bulunur. Bir çok insan da ziyaret etmek istediği halde İngiltere vize reddi sebebi ile büyük hüsran yaşamaktadır.

Eğer siz de İngiltere vize reddi cevabı aldıysanız ya da İngiltere vize reddi almak istemiyorsanız doğru sayfada bulunuyorsunuz demektir.

NOT!: İngiltere Vizesi ile İrlanda Cumhuriyeti’ne geçmek isteyen kişilerin, almış oldukları vize ile önce İngiltere’ye girmeleri gerekmektedir. Bu koşulu yerine getiren kişilerin sonrasında İrlanda Cumhuriyeti’ne geçmelerine izin verilmektedir.

İngiltere vizesini Schengen vizesi ile karıştırmamak gerekir. İngiltere vizesi ile Schengen bölgelerine, Schengen vizesi ile de İngiltere’ye giriş yapamazsınız.

İngiltere vizesi almak başvuranlara çok zor bir süreç yaşatmaktadır. Vize evraklarının karmaşıklığı, başvurucunun ilk kez başvuruyor olması, hangi vize türüne başvurmasının daha doğru olduğu gibi çeşitli sebeplerden dolayı birçok kişi başvuru süresince desteğe ihtiyaç duymaktadır. Sizler de hangi vize türünün size uygun olduğunu ve İngiltere vizesi için gerekli evrak listesini öğrenmek için destek hattımızdan İngiltere vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

İngiltere vize reddinin bir çok nedeni olabilmektedir. Bunun için İngiltere Konsolosluğu tarafından size verilen ret kağıdınızın İngiltere vize uzmanlarımız tarafından incelenmesi ve iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir.

Yapılan analiz neticesinde İngiltere vizenizin ne sebeple reddedildiğini daha iyi bir şekilde anlayabilir ve sonrasında neler yapılabileceğine birlikte karar verebiliriz.

Finansal Nedenlere Bağlı İngiltere Vize Reddi

 • İngiltere Konsolosluğu maddi durumunuzun yetersiz olması durumunda size vize reddi verebilmektedir.
 • Belli süre içerisinde hesabınızda olması gereken paranın eksik olması ya da hiç olmaması durumunda vize reddi ile karşılaşabilirsiniz.
 • Kaynağını açıklayamayacağınız bir paranın hesabınızda olması durumunda İngiltere Konsolosluğu vize reddi vermektedir.
 • Kişinin ya da sponsorunun İngiltere’de bulunacağı zaman diliminde masraflarını karşılayabileceğine ikna etmesi gerekmektedir.

Bu duruma örnek verecek olursak;

Kişi aylık 5000 TL maaş ile 1 yıldır çalışıyor olsun. Ev hanımı olan eşi ile Birleşik Krallık’ta 1 haftalık seyahat planladıklarını ve bu seyahat masraflarını 8000 GBP tutarında olduğunu belirtiyor. Bu kişinin bankasında seyahat masraflarını karşılayacak tutarda parası yok ise vize başvurusu muhtemelen reddedilecektir. Yine kişi izahını veremeyeceği yüksek bir tutarla vize başvurusunda bulunursa İngiltere vize reddi ile karşılaşabilir.

Bu sebeple kişi çalışıyor ise;

 • İş yerinde çalışma süresini,
 • Maaş ve gider oranını,
 • Birikiminin nereden ve hangi zaman diliminde yapıldığını iyi bir şekilde izah edilmesi gerekmektedir.

Başvuru Formunun Yanlış ve Eksik Doldurulması Sebebiyle İngiltere Vize Reddi

İngiltere vizesi başvurunuzda form üzerinde form üzerinde herhangi bir kısmı bilmeden eksik ya da yanlış doldurmanız durumunda İngiltere Konsolosluğu vize başvurunuzu büyük ihtimalle reddedecektir.

Form üzerinde yapılan yanlışlıklar ya da eksik doldurmalar İngiltere vize reddinde en çok karşımıza çıkan konuların başında gelmektedir. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda bu yapılan yanlışlıkları yalan beyan olarak kabul etmekte ve 10 yıl süre ile İngiltere vize reddi vermektedir.

Bu sebeple vize başvurunuzun kendiniz değil UDK Dil Kursu’nin İngiltere vize uzmanları tarafından yapılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Vize uzmanlarımızın tecrübelerinden faydalanarak, size hangi vize türünün daha uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Vize uzmanlarımızla destek hattından iletişime geçebilirsiniz.

Eksik Ve Yanlış Bilgilendirme Sebebiyle İngiltere Vize Reddi

İngiltere vize başvurusu esnasında en dikkat etmeniz gereken madde eksik ve yanlış beyan vermektir. İngiltere vize başvurunuzda vereceğiniz yanlış beyan ya da kasıtlı verilmiş eksik bilgide İngiltere Konsolosluğu sizlere direk 10 yıl vize ret cevabı vermektedir.

Bu durumla karşılaşmamak için kesinlikle doğru ve tam ifadeli cevaplar vermelisiniz. Sunduğunuz vize evrakları ile başvuru formunuzdaki bilgilerin tutarlı olması gerekmektedir. Sizler de başvurunuzu UDK Dil Kursu ayrıcalığıyla yapmak için lütfen vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz. 

Daha Önce Alınan İngiltere Vizesinin Yanlış Kullanımıyla Oluşan İngiltere Vize Reddi

Daha önce alınmış İngiltere vizesiyle İngiltere’de bulunması gereken yasal sürenin aşılması durumunda, kişinin yaptığı vize başvurusunun reddedilme ihtimali çok yüksektir. Bu sebeple almış olduğunuz vizenin bitiş süresine riayet etmenizi öneririz.

Öğrenci Vizesine Özgü İngiltere Vize Reddi

Bu vize türünde özellikle yanlış öğrenci vize başvuruları sebebi ile red cevabı alındığını bilmekteyiz. Birleşik Krallık’a ziyaret amacına göre bir çok farklı vize türü bulunmaktadır. İngiltere vize çeşitlerine buradan ulaşabilirsiniz. Buna örnek verecek olursak;

Kişinin 35 yaşında dil öğrenmek için İngiltere’ye vize başvurusunda bulunması konsolosluğa inandırıcı gelmeyebilir ve bu durumda başvuru reddedilir. Bu sebeple size uygun vize çeşidini belirlemek için İngiltere vize uzmanlarımızdan danışmanlık hizmeti almanızı şiddetle öneriyoruz. Vize uzmanlarımıza ulaşmak için vize@udk.com.tr adresine e-posta atabilir ya da iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

İngiltere Vize Reddi İtiraz Hakkı 

İngiltere vize reddi alınması durumunda İngiltere Konsolosluğu sizlere ret kararının nedenlerini gerekçeleri ile açıklamaktadır. Eğer vize reddini, eksik evrak nedeni ile aldıysanız sizin yapmanız gerken yeniden değerlendirme başvurusu olacaktır.

Kişinin idari itiraz ve itiraz davası gibi başvuru haklarını tam ve doğru yapılmış bir başvuruya rağmen alınan ret kararına karşı kullanması tavsiye edilmektedir.

İdari itiraz hakkını kullanabilmek için puan bazlı İngiltere vize türlerinden birine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu hakkı kişi eğer Tier 1-2-4-5, Ankara Antlaşması gibi vize türleri için ret kararı almış ise kullanabilir. Kişi bu hakkı ancak vize görevlisinin yapmış olduğu hataya istinaden kullanabilir. 

İngiltere İçişleri Bakanlığı ve İngiltere Başkonsolosluk kararı ile bazı vize türlerinin İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’nde İtiraz Davası açma hakkı vardır. Bu davayı şu nedenlere bağlı açılabilir;

 • İnsani Koruma Başvurularının Reddi (İltica)
 • İnsan Haklarına Aykırı Ret Kararı
 • Avrupa Birliği Düzenlemerine karşı sınır dışı ya da ret kararı,
 • İngiliz Vatandaşlığı’ndan çıkarılma
 • Koruma Statüsü’nün iptal edilmesi gibi nedenlerdir.

Yukarıda belirttiğimiz nedenler dışında İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’nde İtiraz Davası açma hakkınız bulunmamaktadır.

İngiltere Vize Reddi İtiraz Hakkı Süresi

 • Başvurucu İngiltere’de bulunuyor ve  tutuklu konumunda değil ise, İngiltere Vize Ret kararının ardından başvurucuya ulaştırma gününü kapsayan zaman dilimi 10 günü buluyorsa,
 • İngiltere Vize Reddi ile karşılaşan başvurucu, İngiltere Göçmenlik Hizmeti’nin müdahalesiyle tutuklu olarak bulunuyorsa, bu kararın başvuru sahibine açıklanmasının ardından 5 iş günü bulunuyorsa,
 • İngiltere Vize Reddi Türkiye ya da başka bir ülkede yapılmışsa, başvuru sonucunun şahsa ulaştırılma tarihinden 27 gün içinde İngiltere Vize Başvuru İtiraz Hakkını kullanmaları gerekmektedir.
 • Belirtilen bu durumların iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Aksi halde başvurucu itiraz hakkını kaybedecek ve başvurucunun vize başvuru sonuçları ret olarak kalacaktır. Belirtilen durumların tarihlerinde bir aksama mevcut olmuşsa, bu gecikmenin nedenini anlatan bir açıklamanın yapılması hayati önem taşımaktadır.

İngiltere Vize Reddi Alanların Yeniden Başvuru Yapması

Yukarıda vize reddi nedenlerini ve yapılan yanlışları sıralamaya çalıştık. Peki vize reddi aldıktan sonra İngiltere vizesi alma ihtimali tamamen bitmiş midir? Tabii ki hayır.

İngiltere vize reddine neden olan sebebin bir vize uzmanımız tarafından incelenmesi ve iyi bir analiz yapılması gerekmektedir. Yapılan bu analiz sonucunda ret gerekçelerine ilişkin açıklamalar ve düzenlemeler yapılarak yeni bir başvuru ile İngiltere vizesi alınabilir.

Bunun için UDK Dil Kursu olarak sizlere vize uzmanlarımızla vize@udk.com.tr adresinden ya da iletişim numaralarımızdan yardım almanızı öneriyoruz. Bizim en büyük referansımızın sizler olduğunun bilincindeyiz.