İçeriğe geç

İletişim

Yeni Zelanda Vize İşlemleri

Yeni Zelanda Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Yeni Zelanda vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Yeni Zelanda vizesi güncel evraklarına ulaşmak için UDK Dil Kursu ofislerimizi arayın. UDK Dil Kursu ofislerimiz Yeni Zelanda vize işlemleri için size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Yeni Zelanda vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Yeni Zelanda Vizesi

Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma ait pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vize prosedürleri ile uğraşmadan Yeni Zelanda vizesi almak ve Konsolosluğa şahsen gitmenize gerek kalmadan ihtiyacınız olan vize kategorisindeki vizeyi sorunsuz bir şekilde alabilmek için UDK Dil Kursu’nin Yeni Zelanda vize işlemleri üzerine yürütmüş olduğu çalışmalar ile tanışabilirsiniz.

Vize talebinde bulunacak olan kişiler Yeni Zelanda vizesi başvuru evraklarını başarılı bir şekilde organize ederek Yeni Zelanda Konsolosluğu veya Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu vize merkezlerine Yeni Zelanda vizesi talebinde bulunabilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize başvurularında yapılan değişiklikle, Yeni Zelanda vize başvurularında pasaport işlemleri için VFS Global’den hizmet almaktadır. Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak kişiler artık pasaport işlem ücreti olarak 91 TL ödeyecektir.

Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak kişiler için VFS Global BAE, Cezayir, Afganistan, Bahreyn, Mısır, İran, Irak, Ürdün, Kuveyt, Libya, Fas, Amman, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Türkiye ve Yemen vatandaşlarının başvurularını kabul etmektedir. Vatandaş olmayanların, Türkiye’de başvuru yapmaları için bu ülkelerin geçerli göçmen statüsü belgesine sahip olmaları gerekir. 

Yeni Zelanda vize işlemlerine yeni alınmış pasaportunuz ile gitmeniz tavsiye edilir. 10 yıldan daha eski olan pasaportlarla başvuru işlemleri gerçekleşmezken, aynı şekilde yıpranmış ve hasar görmüş pasaportlarla da vize başvuru işlemlerinde bulunamazsınız.

Yeni Zelanda Konsolosluğu, vize başvuru işlemlerinizi onaylamış olabilir, ülkeye girişiniz ise ülkede bulunan sınır görevlilerinin sorumluluğundadır. Önerilen şartlara uymayan pasaportlar her daim seyahatinizin başarısız geçmesine neden olacaktır.

Başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu ile iletişime geçin!

Yeni Zelanda Vizesi Hakkında Önemli Notlar:

  • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. Yeni Zelanda vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Yeni Zelanda  Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.
  • Yeni Zelanda Vize işlemleri sayfamızda bulunan evraklar, vize başvurunuzu gerçekleştirebilmemiz için Konsolosluk tarafından talep edilen evrakların bilgisini içerir. Başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak Konsolosluk Vize Bölümü’nce yeni evraklar talep edilebilir.
  • Hazırlamış olduğunuz Yeni Zelanda vize belgeleri UDK Dil Kursu temsilcilerimize ulaştırdığınız taktirde,  evraklarınızın teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
  • Yeni Zelanda Vize Başvurusu için şahsen gelmenize gerek yoktur, evraklarınızı bize ulaştırmanız yeterlidir. Evraklarınız eksiksiz ise 1 -2 iş günü içinde işleme sokulmaktadır.