İçeriğe geç

İletişim

Zambiya Vize

UDK Dil Kursu Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir. Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Zambiya Vize hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya vize@udk.com.tr e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Zambiya vize işlemlerinde Zambiya Büyükelçiliği tarafından istenilen şartlara uyulması adına bordo pasaport, yeşil pasaport, diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunması istenilmektedir. Çalışma vizeleri dışında diğer vize türleri için e-vize başvurusu yapılabilmekte ve ​e-vize başvurusunun yapılmasını takiben üç ila beş gün içinde başvuru sonuçlanmaktadır. Değerlendirmenin olumlu olması halinde onay belgesinin bir kopyasının sınır kapılarındaki yetkililere ibraz edilmesi ve onay belgesinde kayıtlı onay tarihinden itibaren 90 gün içerisinde Zambiya’ya giriş yapılması gerekmektedir. Ülkeye gitmek için vize işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir süreç içerisinde hazırlanmasında vize danışmanlığı almak vize başvurusunun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir.

Zambiya vize işlemlerinin ilk ve en önemli adımı başvuru evraklarının eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Vize türüne, başvuru sahibinin mesleki durumuna ve vizenin kaç girişli olacağına göre farklılık göstermektedir. Zambiya vizesiyle ilgili hangi evrakları hazırlamanız gerektiğini ve 2022 güncel evrak listesini vize@udk.com.tr adresimize mail göndererek yetkilimizden isteyebilirsiniz.

Zambiya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport
  • Konaklama rezervasyonu (Otel ya da konaklamanın nerede gerçekleştirileceğini gösteren belgeler. Davetiye mektubu vb.)
  • Ulaşım rezervasyonu (Talep etmeniz durumunda tarafımızca rezervasyon yapılmaktadır.)
  • Seyahat Sağlık Sigortası. (Talep etmeniz durumunda tarafımızca 30.000 Euro’ luk seyahat sağlık sigortası yapılmaktadır.)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Zambiya Vizesi Başvuru Evrakları Hakkında

Zambiya vizesi alabilmek için öncelikle başvuru evraklarını eksiksiz şekilde teslim etmek gerekmektedir. Özellikle pasaportun seyahat sonrası en az 6 aylık kullanım süresinin olması gerekmektedir. Ayrıca sayfalarda yırtık olmaması, en az 3 sayfanın boş bırakılması önemlidir. Vize başvurusu için gereken belgeler arasında; kimlik, sağlık raporu, 2 adet biometrik fotoğraf, evlilik durumu varsa evlilik cüzdanı, çocuğunuz varsa doğum belgesi, vize ücretini yatırdığınıza dair dekont yer almak zorundadır. Tüm bunların yanında maddi duruma dair belgeleri de ibraz etmek gerekmektedir. Seyahatiniz sırasında size biri sponsor oluyorsa onun maaş bordrosunu da gösterebilirsiniz.

Zambiya Vize Ücretleri

Zambiya T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yapan bir ülkedir. Vize başvurusu öncesinde vize ücretlerinin ödenerek dekont alınması şarttır. Zambiya vizesi ücretleri konsolosluk kararlarına göre değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle vize işlemlerine girişmeden önce konsolosluklardan bilgi alınması tavsiye edilmektedir.