İçeriğe geç

İletişim

Aile Birleşimi

Yeni Zelanda’da yaşayan bir Yeni Zelanda vatandaşının ya da oturum izni sahibi bir kişinin aile üyelerinden biriyseniz, Yeni Zelanda Aile Birleşimi Vizesi ile Yeni Zelanda’ya seyahat edebilir ve hatta oturum izni sahibi olabilirsiniz. Bunun için Yeni Zelanda’da bulunacağınız zaman zarfında maddi olarak geçiminizi sağlayabilecek finansal kaynaklara sahip olduğunuzu kanıtlamanız ya da bir sponsora sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartlarda Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi alabilirsiniz.

 1. Yeni Zelanda’da yaşayan bir Yeni Zelanda vatandaşının ya da oturum izni sahibinin eşi olarak Yeni Zelanda aile birleşimi vizesini yalnızca turistik olarak alabilir ve Yeni Zelanda’ya gidebilirsiniz. Bu şekilde alınan Yeni Zelanda aile birleşimi vizesiyle 24 aya kadar Yeni Zelanda’da kalabilir, 3 aya kadar eğitim görebilirsiniz fakat herhangi bir işte çalışamazsınız. Yeni Zelanda’da bulunacağınız süre içinde maddi olarak kendinizi destekleyebileceğinize dair finansal kaynaklarınızın bulunduğunu kanıtlamanız ya da sponsorunuz varsa tüm masraflarını sponsorunuzun karşılayacağını kanıtlamanız gerekmektedir.
 2. Yeni Zelanda’da yaşayan bir Yeni Zelanda vatandaşının ya da oturum izni sahibinin eşi olarak siz de Yeni Zelanda’da kalıcı olarak yaşamak istiyorsanız Yeni Zelanda aile birleşimi vizesine bu şekilde başvurabilirsiniz. Oturum izni şeklinde verilen vizeniz ile Yeni Zelanda’da yaşayabilir, çalışabilir ve eğitim görebilirsiniz. Ayrıca bakmakla yükümlü olduğunuz 24 yaşın altındaki çocuklarınızı da vize başvurunuza dâhil edebilirsiniz. Vize başvurunuzu yaptıktan sonra vizeniz onaylanırsa 12 ay içinde Yeni Zelanda’ya gitmeniz gerekmektedir. Daha sonra vizeniz geçerli olduğu sürece Yeni Zelanda’ya dilediğiniz kadar girip çıkabilirsiniz. Vizeniz mutlaka geçerli pasaportunuzda olmalıdır. Pasaportunuzun süresi biter ve yeni pasaport alırsanız vizenizi mutlaka yeni pasaportunuza taşıtmanız gerekmektedir.
 3. Yeni Zelanda’da en az 2 yıl boyunca oturum izni sahibi olarak bulunursanız ve Yeni Zelanda’da yaşamak istediğinize dair bir taahhüt gösterebilirseniz Yeni Zelanda süresiz oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Yeni Zelanda süresiz oturum izni başvurunuz kabul edilirse, vize zorunlulukları olmadan dilediğiniz kadar Yeni Zelanda’ya giriş çıkış yapabilirsiniz. Ayrıca Yeni Zelanda’da yaşayabilir, dilediğiniz işte çalışabilir ve eğitim görebilirsiniz. Süresiz oturum izni başvurunuza 24 yaşı altındaki bakmakla yükümlü olduğunuz bağımlı çocuklarınızı da ekleyebilirsiniz. Yeni Zelanda süresiz oturum izniniz mutlaka geçerli pasaportunuzda olmalıdır. Pasaportunuzun süresi biter ve yeni pasaport alırsanız oturum izninizi mutlaka yeni pasaportunuza taşıtmanız gerekmektedir.

Yeni Zelanda Aile Birleşimi Vizesi başvurunuzu UDK Dil Kursu deneyimi ve alanında uzman danışmanlarımız aracılığı ile gerçekleştirmek için çağrı merkezimizi arayabilir ya da vize@udk.com.tr e-posta adresinden danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi başvurunuz kabul edilse dahi bu Yeni Zelanda’ya giriş yapabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi ile Yeni Zelanda’ya seyahat edebilirsiniz. Ancak aşağıdaki durumlarda geçerli bir Yeni Zelanda aile birleşimi vizeniz olsa bile ülkeye girişiniz reddedilebilir:

 • Göçmenlik yetkililerinin aradığı karakter şartlarına uymuyorsanız
 • Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi almanızın ardından kişisel koşullarınız değiştiyse
 • Parmak izi ya da iris taraması istendiği halde buna izin vermiyorsanız
 • Seyahatiniz boyunca kendinizi destekleyeceğiniz maddi varlıklarınızı ve sponsorunuz varsa sponsorunuzun maddi varlıklarını kanıtlayamıyorsanız

 Yeni Zelanda’ya giriş yapabilmeniz için şu şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir:

 • Geçerli bir pasaport ya da seyahat belgesine sahip olmak
 • Yeni Zelanda’ya seyahat edebilmek için geçerli bir vizeye sahip olmak
 • Yeni Zelanda’dan sonra başka bir ülkeye seyahat edecekseniz bu ülkeye girebileceğinize dair kanıtlara ve seyahat biletlerine sahip olmak
 • Yeni Zelanda seyahatiniz boyunca kendinizi desteklemek için yeterli maddi kaynaklara sahip olduğunuzu kanıtlamak
 • Sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamak
 • İyi niyetli bir ziyaretçi olarak sorulduğunda ziyaret sebebini doğru olarak söylemek

Yeni Zelanda aile birleşimi vizesine turistik amaçlarla başvuracaksanız seyahat tarihinizden en fazla 90 gün önce başvurabilirsiniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu seyahat tarihinize 90 günden fazla süre bulunduğunda başvuru kabul etmemektedir. Ayrıca seyahat tarihiniz ile başvuru yaptığınız tarih arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz. Seyahatinize çok kısa bir süre kala Yeni Zelanda turistik vize başvurusu yaparsanız Konsolosluğun yoğun olduğu dönemlerde vizenizin çıkışı gecikebilir ve seyahatiniz tehlikeye girebilir.

Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi başvurunuzu yapmadan önce mutlaka uçak biletlerinizi almış olmanız gerekmektedir. Yeni Zelanda Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında uçak bileti rezervasyonlarınızı da görmek istemektedir. Bunun için başvuru yapmadan önce lütfen hem gidiş hem de dönüş uçak bileti rezervasyonlarınızı yaptırınız. Bu rezervasyonlarınızı satın almadan ön rezervasyon şeklinde yapmanız mümkündür. Yeni Zelanda Konsolosluğu bu şekilde yaptığınız rezervasyonları kabul edecektir. Ancak satın alınmış rezervasyon belgeleri kullanmanız vize başvurunuzu güçlendirecektir. 

Yeni Zelanda aile birleşimi vizesi başvurusu yaparken hazırlayacağınız tüm belgeler İngilizce olarak hazırlanmalıdır. Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından İngilizce olmayan belgelerin onaylı İngilizce çevirileri talep edilmektedir.

Yeni Zelanda Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Nüfus cüzdanı / T.C. Kimlik Belgesi fotokopisi ve İngilizce çevirisi
 • Pasaport  (Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, varsa eski pasaportlar)
 • 2 adet güncel, arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf
 • Aile bilgilerini ve adres bilgilerini içeren Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneğinin orijinali ve İngilizce Tercümesi
 • Sabıka Kaydı / Adli sicil kaydı ve İngilizce tercümesi
 • Erkek başvuranlar için askerlikten muaf ise muafiyet belgesi, Askerlik görevi yapıldı ise askerlik Durum Belgesi ve bunların İngilizce tercümeleri
 • Uluslararası Evlenme Kayıt Örneği
 • Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise)
 • Yeni Zelanda doğum belgesi (Yeni Zelanda vatandaşı eş varsa)
 • Boşanma kararı ve Boşanma ilanı (Daha önce evlilik yapmış kişiler için)
 • Oturma İzni, Pasaport, Kimlik Kartı (Yeni Zelanda’daki eşe ait)
 • Dil bilindiğine dair belgeler (Basit ve yeterli seviye de dil bilindiğine dair diploma, dil sınavı sertifikaları vb. belgeler)
 • Her iki eşe ait uluslararası doğum kayıt örneği
 • Uluslararası evlenme ehliyet belgesi (Her iki eşe ait) ya da Yeni Zelanda evlendirme dairesinden alınmış evlilik kaydı belgesi.

Yeni Zelanda Vizesi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • Tüm başvuru evraklarınızı istenildiği şekilde hazırlayarak doğru bir başvuru yapılmış olması vizenizin mutlaka verileceği anlamına gelmemektedir. Yeni Zelanda vizesi ile ilgili başvurularınızı değerlendirme, olumlu ya da olumsuz karar verme ve çıkış süresini belirleme yetkisi yalnızca Yeni Zelanda Konsolosluğu’na aittir.
 • Yeni Zelanda vizesi türlerini bulabileceğimiz web sayfalarımızdaki evrak listeleri Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun vize başvurusu için istediği evraklardan oluşturulmuştur. Konsolosluk sizden her zaman bu evrakların dışında ek evrak talebinde bulunabilmektedir. Ayrıca ek bilgi ihtiyacı duyduğunda iletişim kanallarınızdan biriyle tarafınıza ulaşabilmekte ve bilgi talep edebilmektedir.
 • Yeni Zelanda Vizesi başvurularınız için hazırladığınız evrakları UDK Dil Kursu temsilcilerimize kargo ya da kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz. Temsilcilerimiz evraklarınızı teslim alır almaz başvuru işlemlerinize başlayacaklardır. 
 • Yeni Zelanda vize başvurunuz Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından onaylanırsa vizeniz tarafınıza elektronik ortamda gönderilecektir. Seyahatinizden önce vizenizden bir çıktı alarak vizenizi geçerli pasaportunuz ya da seyahat belgenizle birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.