İçeriğe geç

İletişim

Yeminli Tercüme

Yeminli tercüme ne zaman gerekir?

Yeminli tercüme vize veya üniversite başvurusu gibi yurtdışı işlemlerinizde belgelerinizin tercüme edildikten sonra resmi olarak onaylanması anlamına gelir. Dosyanızın tam ve doğru tercüme edildiğinden emin olmak için yeminli tercümanlar tarafından dosyanız yeminli tercüme edilebilir.

Yeminli tercüme için ne gereklidir?

Yeminli çeviri için dosyanızın fotoğrafını veya taramasını iletmeniz yeterlidir (sistem üzerinden veya e-posta ile belgelerinizi gönderebilirsiniz). En kısa sürede fiyat ve teslimat bilgisi gönderilir.

Yeminli tercümeyi nasıl teslim edip-alırsınız?

Tercümeniz yeminli çevirmen kaşesi ve imzalı olarak e-posta ile size gönderilir. Yasal olarak bu yeminli çevirinin çıktısını alarak resmi olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz ayrıca posta ile de gönderebiliriz (belgeniz ıslak imzalı olarak tarafınıza teslim edilir).

Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme arasındaki fark nedir?

Noter onaylı tercüme noter tarafından yapılan ve yeminli çevirinin onaylanmasını gerektiren bir işlemdir. Çevirileri sizden talep eden kurum tercümeleri Noter Onaylı isterse Notere giderek belgenizi ayrıca onaylatabilirsiniz. Bu konuda UDK olarak Noterlerle anlaşmamız vardır. Noter Onayı gerekiyorsa bir tercüme için Notere ödemeniz gereken bir ücret oluşacaktır.

Yeminli tercüme fiyatları

Belgenizin içeriği, formatı, hangi dile veya dilden çevrildiği gibi noktaları dikkate alınarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Öğrenci belgesi, pasaport, diploma, transkript, nüfus kayıt örneği gibi belgelerinizi sistem üzerinden yükleyerek anında fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz.

Kimler yeminli tercüme yapabilir?

Yeminli tercüme yeminli tercümanlar tarafından imzalanır ve kaşelenir. Yeminli tercümanlar Noterler tarafından onaylanmış ve yeminli tercüme yapma yetkisine sahip tercümanlardır. Tercümenizin doğruluğunu kanıtlayan yeminli tercüman kaşesi ve imzası tercümenizin resmiyetini gösterir.