İçeriğe geç

İletişim

Hukuk Çevirisi

Mahkeme Kararları ve Hukuki Dosyaların Tercümesi

Hukuki tercüme önem arz eden bir çeviri türüdür. Hukuk büroları ve avukatlar için yurtdışı bağlantılı davalarda kullanılmak üzere Türkiye”den veya yurtdışından edinilmiş belgelerin tercümesi gereklidir. Bu belgelerin tercümeleri dava tutanakları için önemli olduğu için eksiksiz ve doğru tercüme edilmelidir. UDK bu noktada dünyanın neresinde olursanız olun size bir “tık” uzaklıkta. Hukuk çevirisinde terminoloji ve ifade biçimlerinin diğer alanlara göre farklı kullanımları vardır ve oldukça teknik ve uzmanlık gerektiren bir çeviri alanıdır. UDK olarak hukuki tercümelerinizin hukuki alanda uzman tercümanlarca gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Hukuk çevirisi denildiğinde sözleşme, vekâletname, mahkeme kararı, muvafakatname, kanunların ve mevzuatların çevirisi gibi birçok hukuki tercüme akla gelmektedir. Hukuki tercüme kapsamında uzman çevirmen kadromuzla hukuki tercümelerinizde kaliteden ödün vermeden zamanında teslimat gerçekleştirmekteyiz. Dosyanızı yükleyerek anında fiyat teklifi alabilir ve tahmini teslimat tarihini anında öğrenebilirsiniz.

Hukuk Büroları İçin Güvenilir Adres UDK!

Çevirmenlerimiz öncelikle gelen metnin hangi ülkenin hukuk sistemine göre yazıldığını kontrol etmektedir. Örneğin Türkçedeki “Avukat” sözcüğünün tercümesi için İngilizce”de en az dört karşılık bulabilirsiniz; “lawyer”, “barrister”, “attorney” ve “solicitor”. Bu kavramların her birinin İngilizce”de farklı kullanım alanları vardır. Uzman çevirmenlerimizle bu örnekteki gibi tüm detaylara dikkat ederek hukuk çevirisi hizmeti vermekteyiz.

Benzer şekilde “davalı” ve “davacı” gibi terimlerin metin içerisinde doğru kullanılması da büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda UDK yapılan tercümelerin ciddiyetinin bilincinde tercüme hizmeti sunmaktadır.

Hukukta Gizlilik Ayrı Bir Önem Taşır

Hukuk çevirisi için başta İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça ve Fransızca olmak üzere birçok dilde kaliteli tercüme hizmeti sunmaktayız. Tercüme için göndereceğiniz belgelerin gizliliği büyük önem taşımaktadır. Bu belgeler hukuki değer yanında kişisel veriler de içermektedir. Bu noktada UDK teknik altyapısı ve ISO kalite belgeleri sayesinde müşterilerine güvenlik sunuyor. Gönderdiğiniz dosyaların üçüncü şahıslarla paylaşılmayacağı konusunda kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında hizmet sunan UDK hukuki tercüme hizmetini kurumsal seviyede sunmaktadır.