IELTS Nedir ?

İngilizcenin kullanıldığı ortamlarda eğitim almak veya çalışmak isteyenlerin İngilizce seviyelerini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve dünyanın en çok önerilen dil sınavıdır.

IELTS’nin Geçerliliği

Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya, Kanada, Türkiye ve daha birçok ülkede 7000’e yakın üniversite ve kurum, adayların İngilizce seviyelerinin belgesi olarak IELTS sonucunu kabul etmektedir.

 IELTS artık Amerika Birleşik Devletleri’nde de geçerli

Birkaç yıl öncesine kadar ABD’deki üniversitelere başvurularda tek bir İngilizce sınavı kabul ediliyordu. IELTS’nin dünyann en güvenilir sınavı olarak itibar kazanması ile beraber 3.000’den fazla üniversite IELTS sonucunu da kabul etmeye başladı. Bu üniversitelere IELTS ile başvuran öğrenci sayısı her yıl artmaktadır.

IELTS Kimler için Gereklidir ?

  • Türkiye’de üniversitelerin önlisans veya lisans programlarında İngilizce Hazrlık muafiyetinden yararlanmak isteyenler.
  • Türkiye’de üniversitelerin yüksek lisans veya doktora programlarına başvuru yapmak isteyenler
  • Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere başta olmak üzere yurt dışındaki üniversitelerin lisans, lisansüstü vb. programlarına başvurmak isteyenler
  • İngilizce seviyesinin belgelenmesinin zorunlu olduğu kurumlara başvurusunda bulunmak veya çalıştıkları kurumdan dil tazminatı almak isteyenler. (THY, Yapı Kredi Bankası, Anadolu Sigorta, Akbank, Türkiye İş Bankası gibi)
  • Avustralya, Kanda, vb. ülkere göçmenlik veya iş başvurusunda bulunmak isteyenler.
Summary
IELTS Hazırlık Kursu
Service Type
IELTS Hazırlık Kursu
Provider Name
UDK Sınav Merkezi,
Area
Uluslararası
Description
IELTS Nedir ? IELTS Kimler için Gereklidir ?