İçeriğe geç

İletişim

Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği

Almanya’ya ticari (iş toplantısı, konferans, alan araştırması vb.) amaçla seyahat eden kişilerin yapacakları seyahat ile ilgili Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben Almanya ticari vizesi talep dilekçesi sunmaları gereklidir.

Almanya ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

  • Almanya ticari vizesi talep dilekçesi personelini iş seyahatine gönderecek şirketin yetkilisi tarafından şirket antetli kağıdına yazılmalı ve şirket yetkilisinin kaşesini ve imzasını taşımalıdır.
  • Almanya ticari vizesi talep dilekçesinde seyahatin amacı açıkça yazılmalıdır. Örneğin; kişi şirketin iş ortağı başka bir şirketle toplantı yapmak üzere seyahat edecekse Almanya’daki şirket ile ilgili bilgilere yer verilmelidir. Kişi iş konferansına katılacaksa Almanya ticari vizesi talep dilekçesinde konferans ile ilgili bilgi olmalıdır.
  • Seyahat edecek kişinin seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri ile varsa ek seyahati hakkında Almanya ticari vizesi talep dilekçe içeriğinde net bilgiler verilmelidir.
  • Almanya Konsolosluğu’na ticari vize talep dilekçesi hazırlanırken seyahat edecek kişinin seyahat süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı bilgisi yer almalıdır.
  • Almanya vize başvuru dilekçesi ve Ticari vizesi talep dilekçesinde yer alan bilgiler dosyaya konulan evraklarla desteklenmelidir.

Şirket çalışanı vize dilekçesi: Çalışmakta olduğunuz şirketin antetli kağıdına yazılmış şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanan bu dilekçe başvuru yapılacak konsolosluğa hitaben yazılacak ve içeriğinde aşvuru sahibinin işyerindeki görevi ve izinli olduğu tarihler de belirtilmelidir.

Aşağıda yer alan Almanya vize dilekçe örneği tamamen örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda UDK Dil Kursu uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

 Almanya Ticari Vize Dilekçe Örneği
almanya ticari ziyaret Vizesi için personel adına yazılmış işveren dilekçesi
almanya ticari ziyaret Vizesi için personel adına yazılmış işveren dilekçesi

Almanya Ticari Vize Dilekçe örneğini indirmek için tıklayın (PDF)

Almanya Ticari Ziyaret Vizesi Dilekçe Örneği