İçeriğe geç

İletişim

Evlilikten Dolayı Mısır Vatandaşlığı

Evlilikten Dolayı Mısır Vatandaşlığı hakkı kazanma sürecine dair gerekli bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz!

Evlilikten Dolayı Mısır Vatandaşlığı 

Mısır vatandaşı kişi ile evlenen yabancı ülke vatandaşının öncelikle aile birleşimi vizesi ile uzun süreli ikamet izni alması gerekmektedir. Evlilikten dolayı Mısır vatandaşlığı başvurusu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılmamaktadır. Başvuru sahibi kişinin uzun süreli vize başvurusunda bulunabilmesi için öncelikle kısa süreli Mısır vizesi sahibi olarak Mısır sınırları içerisine giriş yapması gerekmektedir. Uzun süreli aile birleşimi vizesi ve vatandaşlık başvuruları Mısır sınırları içerisinde yapılabilmektedir. 

Kısa süreli vize ile Mısır sınırları içerisine giriş yapan T.C. vatandaşı eşin Mısır’da bulunan Mısır Yabancılar Şubesine aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi ile Evlilikten Dolayı Mısır Vatandaşlığı hakkının ilk adımı atılmış olmaktadır. Mısır Arap Cumhuriyeti çifte vatandaşlığı kabul eden ülkeler arasında yer almaktadır. Bu sebeple kendi ülke vatandaşlığını kaybetmeksizin Mısır vatandaşlığı alınabilmektedir. 

Mısır aile birleşimi gerekçesi ile yapılan vatandaşlık başvurularında eş ve çocuklara ait tercüme edilmiş ve onaylı doğum belgesi, evlilik kayıt belgesi ve sabıka kaydı talep edilen asgari evraklar arasında yer almaktadır. Söz konusu evrakların dışında Mısır Yabancılar Şubesi başvuru niteliğine ve sahip olunan uyruğa göre ek evraklar talep etmektedir. 

Mısır Aile Birleşimi 

Mısır Aile Birleşimi nedeniyle uzun süreli ikamet izni başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin öncelikle Mısır kısa süreli vizesi ile Mısır sınırları içerisine giriş yapması gerekmektedir. Aile birleşimi vizesi başvurusunda bulunmak için Mısır kısa süreli vize sahibi olması gereken kişiler başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlık desteği ile tamamlayabilmektedir. 

Aile birleşimi vizesi ile belli bir süre Mısır sınırları içerisinde yasal olarak ikamet eden kişi gerekli koşulları sağlaması halinde vatandaşlık başvurusunda bulunabilmektedir. Mısır Aile Birleşimi sayfamız üzerinden konu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Uzun süreli vize ve vatandaşlık başvuru işlemleri Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılamamaktadır. Kısa süreli Mısır vize başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığında tamamlayarak Mısır sınırları içerisine giriş yapabilirsiniz. Sonrasında durumunuza uygun uzun süreli vize başvuru işlemlerini tamamlayabilirsiniz. 

Mısır vize türleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru işlemlerini doğrudan kurumumuz tecrübesiyle başlatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vize temsilcilerimiz ile vize@udk.com.tr e-posta adresi ve iletişim bilgilerimizi kullanarak kolaylıkla iletişime geçebilecek olduğunuzu hatırlatırız.