İçeriğe geç

İletişim

Bulgaristan İsim Denklik Belgesi

Bulgaristan İsim Denklik Belgesi için Bulgaristan UDK Dil Kursu Ofisleri:

Değerli ziyaretçimiz, Bulgaristan vatandaşlık prosedürlerine dair telefonda hiçbir bilgi aktarımı yapılmamaktadır. Aşağıda yer alan bilgiler genel Bulgar vatandaşlığı mevzuatına aittir. Bulgaristan vatandaşlığınız için hangi mevzuata göre ilerleyeceğimizi belirlemek için, randevu alarak ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Bulgar vatandaşlığı işlemlerinize dair danışmanlık hizmetin, 200 TL olan hizmet bedelimiz dâhilinde randevu ile ofisimizde vermekteyiz. İsim Denklik belgesi ile ilgili yetkili birimler İlçe Nüfus Müdürlükleridir. Bulgaristan İsim Denklik Belgesi başvurusu ile ilgili sayfamızı detaylandırdık.

İsim Denklik Belgesi Sorgulama

Türk vatandaşlığını sonradan kazanan Bulgaristan Göçmenlerinin, Türkçe ad ve soyadı seçmeleri halinde önceki ad ve önceki soyadı bilgileri nüfus kayıtlarına işlenmektedir. Bulgaristan vatandaşlığı isim denklik belgesi, sonradan Türk vatandaşlığını kazanan kişiler ile bunların alt soyları, üst soyları veya eşlerinin talebi durumunda nüfus kayıtlarında araştırılarak düzenlenen, isim denklik belgesi başvuru sahiplerinin önceki ad ve önceki soyadı bilgileri ile Türk vatandaşlığını kazanma kararına ilişkin bilgileri gösterir belgedir.​

Bulgaristan vatandaşlık başvurunuzda ihtiyacınız olan Bulgaristan isim denklik Belgesi’ni doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu İlçe Nüfus Müdürlüğünden alabilirsiniz. Nüfus Müdürlüğünce, talepte bulunan kişinin Türk vatandaşlığını kazanmadan önceki ad ve soyadının nüfus kaydında bulunup bulunmadığı araştırılmakta; var ise denklik belgesi düzenlenerek verilmektedir.

İsim denklik belgesi başvuru detayları;

İsim denklik belgesi başvuru bulunduğunuz İlçe Nüfus Müdürlüğüne vekalet verilen kişiler tarafından da yapılabilmektedir. Denklik belgesi nasıl alınır sorunuz kısaca yanıtı Nüfus müdürlüğüne Başvuru yapıldıktan sonra talep edilen kişinin bilgileri (Merkezi Nüfus İdare Sistemi) kayıtlı olup olmadığı sorgulanmaktadır şartların uygun olması durumunda belge düzenlenerek başvuru sahibine verilmektedir belge örneği denklik için dilekçe örneği pdf formatta sayfamızın devamında yer almaktadır.

21.04.2017 tarihinden itibaren isim denklik belgeleri sadece ilçe nüfus müdürlüklerinden verilmeye başlanmıştır. 21.04.2017 tarihinden önce Ankara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne müracaat edip henüz isim denklik belgeleri eline geçmemiş olanlar, bağlı oldukları ilçe nüfus müdürlüklerinden bu belgelerini alabilecekler.

Bulgaristan vatandaşlık başvurularınız için örnek Bulgaristan vatandaşlığı isim denklik belgesi talep dilekçesi ve yönergeleri içerir belgeler aşağıdadır:

İçişleri Bakanlığı İletişim Bilgileri ve Bulgaristan isim denklik sorgulama

İsim denklik dilekçe örneği için tıklayınız: İsim Denklik Belgesi dilekçe örneği