İçeriğe geç

İletişim

Nijerya Büyükelçiliği Ankara

Nijerya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Türkiye’nin Ankara şehrinde bulunmakta olup Nijerya’nın Türkiye’de bulunan tek resmi kurumudur. Türkiye’de bulunan kişilerin ikametgah ettikleri yer fark etmeksizin vize başvurularını Nijerya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne yapmaları gerekmektedir. Nijerya vizesi için büyükelçiliğe hem Türk vatandaşları başvurabilmekte hem de Türkiye’de oturma iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları başvurabilmektedir. Ayrıca, Nijerya Büyükelçiliği Ankara, Türkiye’de yaşayan Nijerya vatandaşlarının pasaport, seyahat belgesi, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Nijerya Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Nijerya Büyükelçiliği Ankara, Türkiye’deki büyükelçilik işlemlerini yürütmekle birlikte büyesinde bulundurduğu konsolosluk şubesi ile konsolosluk işlemlerini de yürütmektedir. Hem Ankara ve çevre illerde ikamet eden hem de Türkiye’nin diğer illerinde ikamet eden kişiler Nijerya vize işlemleri ve diğer konsolosluk işlemleri için Nijerya Büyükelçiliği Ankara’ya başvuru yapabilirler. Ayrıca, Nijerya’nın Türkiye’nin başka bir yerinde konsolosluğu olmadığı için bütün konsolosluk işlemleri için başvurular yalnızca Ankara’daki büyükelçiliğin konsolosluk şubesine yapılabilmektedir.

Nijerya Büyükelçiliği Ankara İletişim

Nijerya Büyükelçiliği Ankara Adres
Uğur Mumcu Sokağı, No.56, G.O.P. (Gaziosmanpaşa), Ankara      Posta Kodu: 06700

Nijerya Büyükelçiliği Ankara Telefon Numarası

0312 448 10 77-78-79

Nijerya Büyükelçiliği Ankara Faks

+90 (312) 448 1082

Nijerya Büyükelçiliği Ankara E-mail

info@embassynigeriaturkey.com,  embassynigeriaturkey@gmail.com

Nijerya Büyükelçilği Ankara Çalışma Günleri

Nijerya Büyükelçiliği Ankara pazartesi-perşembe 09.00-16.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Nijerya Büyükelçiliği Ankara cuma günleri ise 09.00-14.00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Nijerya Büyükelçiliği Ankara Nerede?