İçeriğe geç

İletişim

Zambiya Ticari Vizesi

UDK Dil Kursu Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir. Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Zambiya Ticari Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya vize@udk.com.tr e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Zambiya ticari vize işlemlerinde Zambiya Büyükelçiliği tarafından istenilen şartlara uyulması adına vize başvurularında umuma pasaport (bordo pasaport) sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunması istenilmektedir. Zambiya’ya gitmek için başvuruda bulunan kişilerin bilmesi sağlık açısından büyük önem taşıyan bazı bilgiler bulunmaktadır. Zambiya’ya gidilmek istenilen tarih öncesinde hepatit, tetanoz, sarıhumma ve sıtmaya karşı önlem alınmasını ve Türkiye sınırları içerisinde Sağlık Bakanlığı onayında bir sağlık kontrolüne tabii olarak Zambiya’ya gitme sürecinden önce bu işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Zambiya’ya gitmek için vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir süreç içerisinde hazırlanmasında vize danışmanlığı almak vize başvurusunun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir.

Umuma mahsus bordo pasaport, yeşil pasaport ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşlarının Zambiya seyahatleri için vize almaları zorunludur. Zambiya vize başvuruları Ankara Zambiya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Her başvuru için 2 (6 aydan eski olmayan vesikalık) fotoğraf gerekmektedir. Zambiya Ticari vize başvuruları 3-5 işlem günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Tek Girişli Ticari Vize: Başvuru Zambiya girdiği tarihten bu yana geçen belirli bir takvim yılı içinde 30 (otuz) gün süreyle Zambiya’da kalabilirler.
Çift Girişli Ticari Vize: Başvuru ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren hesaplanır 30 (otuz) gün içinde 2 (iki) katına kadar Zambiya ziyaret edebilirsiniz. Zambiya’da geçirilen toplam gün sayısı 30 (otuz) gün geçmemelidir.

Çok Girişli Ticari Vize: Çok girişli ticari vize başvurusu ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren hesaplanır 30 (otuz) gün içinde Zambiya sınırsız kez ziyaret edebilirsiniz. Zambiya’da geçirilen toplam gün sayısı 30 (otuz) gün geçmemelidir.

Zambiya Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar 

  • Pasaport (Seyahat dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerliliği olmalı.)
  • Konaklama rezervasyon belgeleri (Talep etmeniz durumunda tarafımızca otel rezervasyonu yapılmaktadır.)
  • Ulaşım rezervasyonu (Uçak, Gemi, Feribot, Tren, Otobüs.. Vb / Talep etmeniz durumunda tarafımızca rezervasyon yapılmaktadır.)
  • Seyahat Sağlık Sigortası (Talep etmeniz durumunda tarafımızca 30.000 Euro’ luk seyahat sağlık sigortası yapılmaktadır.)
  • Ulusal kimlik fotokopisi