İçeriğe geç

İletişim

Somali Turistik Vizesi

UDK Dil Kursu Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir.  Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Somali Turistik Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya vize@udk.com.tr e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Somali turistik vize işlemlerinde Somali Büyükelçiliği tarafından istenilen şartlara uyulması adına vize başvurularında umuma pasaport (bordo pasaport) sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunması istenilmektedir. Somali’ye gitmek için başvuruda bulunan kişilerin bilmesi sağlık açısından büyük önem taşıyan bazı bilgiler bulunmaktadır. Bunlar Somali’ye gidilmek istenilen tarih öncesinde hepatit, tetanoz, sarıhumma ve sıtmaya karşı önlem alınmasını ve Türkiye sınırları içerisinde Sağlık Bakanlığı onayında bir sağlık kontrolüne tabii olarak Somali’ye gitme sürecinden önce bu işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Somali’ye gitmek için vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir süreç içerisinde hazırlanmasında vize danışmanlığı almak vize başvurusunun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir.

Umuma mahsus bordo pasaport, yeşil pasaport,  diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları Somali seyahatleri için vize almaları zorunludur. Somali turistik vizesi başvuruları Ankara Somali Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Her başvuru için 2 (6 aydan eski olmayan vesikalık) fotoğraf gerekmektedir. Somali vizesi başvuruları 2-3 işlem günü içerisinde sonuçlanmaktadır. 

Somali Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Pasaportunuz Somali Seyahatinizin dönüş tarihi itibarı ile en az altı ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportun 2. Sayfasındaki hamilin imzası kısmı pasaport sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. *Pasaportunuzun yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Pasaportunuza Somali Vizesinin yapıştırılması için en az 1 tane boş vize sayfası bulunmalıdır.
  • 2 Adet Biometrik Fotograf (Fotografların Arka fonu beyaz olmalı ve Fotograflar 6 ay’dan eski olmamalı)
  • Başvuru Formu: Eksiksiz ve Okunaklı Bir şekilde doldurulmalıdır. Vize Müracatında Bulunacak Kişi tarafından Bizzat İmzalanmalıdır.
  • Uçak-Otel Rezervasyonu
  • Vize İstek dilekçesi