İçeriğe geç

İletişim

Zambiya Turistik Vizesi

UDK Dil Kursu Afrika Departmanımız tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı Konsoloslukların talep ettiği biçimde hazırlayıp, prosedürlere uygun şekilde sunarak en hızlı şekilde sonuçlanması için hizmet verir. Vize başvurunuzda ihtiyacınız olabilecek her şeyi sayfamızda bulabilirsiniz. Zambiya Turistik Vizesi hakkında daha detaylı bilgi için +90 (212) 970 05 17 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir veya vize@udk.com.tr e-mail adresimiz üzerinden talep ve sorularınızı yazılı olarak iletebilirsiniz. 

Zambiya turistik vize işlemlerinde Zambiya Büyükelçiliği tarafından istenilen şartlara uyulması adına vize başvurularında umuma pasaport (bordo pasaport) sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunması istenilmektedir. Zambiya’ya gitmek için başvuruda bulunan kişilerin bilmesi sağlık açısından büyük önem taşıyan bazı bilgiler bulunmaktadır. Bunlar Zambiya’ya gidilmek istenilen tarih öncesinde sarıhumma, menenjit ve Hepatit A aşılarının gerekli bir şekilde yapılıyor olması ve Türkiye sınırları içerisinde Sağlık Bakanlığı onayında bir sağlık kontrolüne tabii olarak Zambiya’ya gitme sürecinden önce bu işlemlerin gerçekleştirilmesidir. Zambiya’ya gitmek için vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve hızlı bir süreç içerisinde hazırlanmasında vize danışmanlığı almak vize başvurusunun olumlu sonuç alması açısından oldukça önemlidir.

Umuma mahsus bordo pasaport, yeşil pasaport,  diplomatik ve hizmet pasaportu sahibi Türkiye vatandaşları Zambiya seyahatleri için vize almaları zorunludur. Zambiya turistik vizesi başvuruları Ankara Zambiya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Her başvuru için 2 (6 aydan eski olmayan vesikalık) fotoğraf gerekmektedir. Zambiya vizesi başvuruları 3-5 işlem günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Zambiya Turistik Vizesi için Gerekli Evraklar

  • Uçak rezervasyonu 
  • Otel rezervasyonu
  • Yurt dışı seyahat sağlık sigortası
  • Tur sözleşmesi
  • Kaşeli imzalı tur program