İçeriğe geç

İletişim

Kamboçya Vize Evrakları

Kamboçya Vize Evrakları, Kamboçya Vize Ücreti, Kamboçya vizesine dair tüm bilgilere sitemizde bulunan ilgili sayfalar üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz UDK Dil Kursu ile 0 382 213 86 60 numaralı telefon ve vize@udk.com.tr e-posta adresi üzerinden kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. 

Kamboçya vize işlemleri sırasında başvurunun değerlendirme aşamasında herhangi bir olumsuz karar ile sonuçlanmaması adına evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Değerlendirme aşamasında eksik evrak teslim edildiğinin gözlemlenmesi başvurunun işleme alınmamasına veya vize reddi kararı ile sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Başvuru değerlendirme aşamasında gerek görülmesi halinde ek evrak talep edilebilmektedir. Başvuru sonuçlanma aşamasında seyahat planını etkileyecek bir gecikme yaşanmaması adına evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi şartı aranmaktadır. 

Kamboçya Turistik Vize Evrakları 

Kamboçya Turistik Vize başvuru işlemleri kurumumuz UDK Dil Kursu tarafından prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru aşamasında şahsen bulunma zorunluluğu olmaması nedeniyle tüm işlemleri başvuru sahibi adına yapılmaktadır. Başvuru işlemlerini başlatmak için aşağıda yer alan evrakların eksiksiz olarak kurumumuza iletilmesi yeterli sayılmaktadır. 

 • Kamboçya seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunan Pasaport,
 • Son 3 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Nüfus Cüzdanı ve Pasaport fotokopileri,
 • Otel ve Uçak Rezervasyonları,
 • Kamboçya Turistik Vize Talep Dilekçesi evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kamboçya Ticari Vize Belgeleri 

Kamboçya Ticari Vize başvuru işlemleri sırasında aşağıda yer alan belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. 

 • Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerliliği bulunan, içerisinde en az 2 boş sayfa olan Pasaport, 
 • Uluslararası ölçülere uygun, beyaz fona sahip 2 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • Kamboçya Vize Başvuru Formu, 
 • Kamboçya sınırları içerisinde yer alan anlaşmalı şirket tarafından gönderilen Davetiye,
 • Türkiye’de bulunan başvuru sahibinin bağlı olduğu şirket belgeleri,
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları,
 • Kamboçya Ticari Vize Talep Dilekçesi belgelerinin eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. (Söz konusu dilekçenin belirlenen prosedürlere uygun olarak yazılması şartı aranmaktadır. Dilekçenin Kamboçya Konsolosluğuna hitaben ve başvuru sahibinin bağlı olduğunun şirketin antetli kağıdına yazılması gerekmektedir. Dilekçe içerisinde yer alan bilgiler arasında seyahat tarihi, amacı ve seyahat sponsoru bilgilerinin bulunması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru sahibinin şirket içerisinde pozisyonu, Kamboçya sınırları içerisinde gerçekleştirecek olduğu görev detayları, Kamboçya’daki görev süresi boyunca izinli olduğu bilgilerinin dilekçeye eklenmesi gerekliliği bulunmaktadır. Şirket yetkilisi tarafından kaşenelerek ve imzalanarak ibraz edilecek dilekçede seyahat bitiş tarihi itibariyle başvuru sahibi kişinin ülkesine geri dönecek olduğunun teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.