İçeriğe geç

İletişim

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi

Danimarka Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayarak Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Danimarka’daki aile, arkadaşı veya akrabaları ziyaret etmek amacıyla almaları gereken vize türüdür.  Danimarka aile, arkadaş, akraba ziyareti için vize başvurularında sizi Danimarka’ya davet eden yakınınızdan gelen davetiye başvuru evrakları arasında olmalıdır. Ziyaret etmek istediğiniz kişi Danimarka’da ikamet ettiği bölgenin belediyesinden onaylı davet yazısını orijinal haliyle tarafınıza göndermelidir. Davet yazısını Danimarka’dan aldıysanız Schengen vizesi ile ilk giriş yapacağınız ülke Danimarka olması önemlidir. Schengen vizelerinin seyahat amacına uygun kullanımı gelecekte yapacağınız Schengen vize başvurularının süresini etkileyebilmektedir. Seyahat amacınıza uygun şekilde başvuru yapmak ve bu konuda tavsiye ve danışmanlık hizmeti almak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayabilirsiniz.

Önemle belirtmekte fayda var ki; Danimarka’dan alınan davet yazısı bir vize niteliği taşımaz. Davet yazısı, Danimarka aile arkadaş ziyareti vize başvuru dosyanızda olması gereken, vizenizle ilgili bilgi beyanınızı destekleyen bir belgedir.

Danimarka aile, arkadaş, akraba ziyareti vizesi başvurunuzu Danimarka’ya seyahat tarihinizden en az 1 ay önceden başlatmaya özen gösterin. Danimarka Schengen vizesi için başvuru yapılabilecek maksimum süre ise; 90 gündür – 3 aylık bir süredir. Seyahat tarihinize 2 haftadan daha az süre kalmışsa vize başvuruları seyahat tarihine yetişmeyebilir.

Danimarka aile, arkadaş, akraba ziyaret vizesi başvuru formu okunaklı şekilde, eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Danimarka vize başvuru dilekçenizin içeriğiyle ibraz edeceğiniz belgelerin tutarlı olmasına lütfen dikkat edin.  Başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır, forma e-mail adresinizi ve cep telefon numaranızı eklemeyi unutmayınız.

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

 1. Vize Talep Dilekçesi. Konsolosluğa hitaben, imzalı.
 2. Pasaport. Danimarka seyahati sonrası en az 3 ay geçerli.
 3. Kimlik fotokopisi
 4. 2 adet biyometrik fotoğraf, güncel, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon arkalı.
 5. Gelir belgeleri, kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa.
 6. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, aile ve adres bilgileri içeren.

Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgeler
 
Kişi şirket sahibi ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK  veya Bağ-Kur hizmet dökümü
 • Banka hesap özeti, son 3 aylık, en az 15.000 TL  bakiyeli, kaşe, imzalı ve banka imza sirküleri ile birlikte.

Kişi şirket çalışanı ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve kaşeli)
 • Banka hesap dökümü (güncel, son 3 aylık, en az 15.000 TL bakiyeli, kaşe,imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Devlet dairesi çalışanı ise;

 • Çalışma belgesi (bağlı bulunulan kurumdan alınmış)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 15.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile)

Kişi Öğrenci ise;

 • Öğrenci belgesi (güncel, orijinal, ingilizce)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için, anne ve babadan noter onaylı,aslı)

Öğrenciler ve Ev hanımları için sponsor olacak birinci dereceden yakınların hazırlaması gereken evraklar:

İşveren ise;

1- Sponsor yazısı (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş kaşe ve imzalı)
2- SGK 4B hizmet dökümü 
3- Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
4- Banka hesap dökümü (Son 3 aylık, en az15.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)

Çalışan ise;

1- İşveren yazısı (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına Türkçe veya İngilizce olarak yazılmalı, kaşe ve ıslak imzalı olmalı)
2- Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, Türkçe veya İngilizce  olarak yazılmalı, ıslak imzalı)
3- Güncel tarihli şirket evraklarınız (Orjinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopileri)
4- SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü (kaşeli ve ıslak imzalı)
5- Maaş bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
6- Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 15.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

Devlet Memuru ise;

1- Çalışma ve resmi izin belgesi (Bağlı bulunulan kurumdan alınmış)
2- Görev kimlik kartı fotokopisi (Ön ve arka yüz)
3- Maaş bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
4- Banka hesap özeti (En az 15.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte /belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)
5- Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı, Türkçe veya ingilizce olarak yazılmalı)

Emekli ise;

1- Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı, Türkçe veya İngilizce olarak yazılmalı)
2- Maaş bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
3- Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 15.000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte /belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)
4- Emeklilik kartı fotokopisi 

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

 • Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesinin sonuçlandırma konusunda karar vermeye tek yetkili kurum Danimarka Konsolosluğudur.
 • Danimarka Konsolosluğu vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden talep ettiğiniz evrakların yeniden beyan edilmesi veya daha güncel hallerinin ibraz edilmesi gerektiği talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeninden beyan edilmesi zorunludur. 
 • Danimarka aile ve arkadaş vizesi Danimarka’ya seyahat edecek olan kişiye maksimum 90 gün kalma hakkı tanır. Danimarka vizesi talebinde bulunan kişinin ilk Schengen vize başvurusuysa 90 gün konaklama hakkı tanınması istisnai durumlar dışında karşılaşılan bir durum değildir. Danimarka vizesi başvuru sahibinin daha önce herhangi bir Schengen ülkesini ziyaret etmiş ve vizesinde belirtilen tarihlerdeki giriş çıkışlara dikkat ederek seyahatini tamamlamış olması bir sonraki Schengen ülkesi seyahatindeki konaklama süresini uzatmasına katkı sağlayabilir. 
 • Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 • Müşteri temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.
 • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. Danimarka vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Danimarka Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir.
 • Danimarka Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler Danimarka UDK Dil Kursu temsilcimiz tarafından yapılacaktır.
 • Danimarka aile ve arkadaş vizesi başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerektiğini ve vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.
 • Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen Danimarka Konsolosluğunun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.
 • Danimarka vize başvurusu ret ile sonuçlanmış kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. Konsolosluk harçları peşin olarak ödenirken vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Danimarka vize başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; Banka bilgilerinizde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin Danimarka aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrak listesinde belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. Danimarka vize başvuruları için kullanacak olduğunuz banka bilginizde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir. Gösterilecek hesabın uzun süreli hareketliliğe sahip olması yararınıza olur.
 • Danimarka aile ve arkadaş vizesine başvuru yapan kişi reşit değilse başvuru formunda hem kendisinin hem de yasal velisinin imzası bulunmalıdır. 
 • Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Danimarka Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.
 • Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. Danimarka vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar Danimarka Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.

Acil durumlarda yapılacak olan vize başvurularınız için lütfen UDK Dil Kursu temsilcilerimizi bilgilendiriniz.

Danimarka Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi UDK Dil Kursu Aracılığıyla Nasıl Alınır?

1.Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.
UDK Dil Kursu- Danimarka Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi arayarak temsilcilerimizden  durumunuza uygun olarak hazırlayacakları evrakların içeren bilgi mailini talep ediniz. Çağrı Merkezi yetkililerimize vereceğiniz doğru bilgiler doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
UDK Dil Kursu – Danimarka Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.
Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.
UDK Dil Kursu – Danimarka Vize Departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun Merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
UDK Dil Kursu – Danimarka Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı
UDK Dil Kursu – Danimarka Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi
UDK Dil Kursu –  Danimarka Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Danimarka turistik vize işlemleri 5 ile 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, Danimarka Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.