İçeriğe geç

İletişim

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere Birleşik Krallık’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’ye aile ziyareti amacıyla seyahat edebilmeleri için İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Diplomatik pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İngiltere aile ziyareti vize işlemlerinden muaftırlar. İngiltere aile ziyareti vizesi ile ilgili aklınıza takılan her şeyi sizler için başlıklar halinde açıklayalım.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi ile Ziyaret Edilebilen Ülkeler

İngiltere aile ziyareti vizesi Schengen vizesi statüsüne girmemektedir. İngiltere aile ziyareti vizesi ile Schengen ülkelerine giriş yapılamamaktadır. Aynı şekilde Schengen vizesi ile de İngiltere seyahati mümkün olmamaktadır. Schengen vizesi hakkında merak ettiklerinize buradan ulaşabilirsiniz.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Başvuru Tarihleri

İngiltere aile ziyareti vizesine başvuracak olan başvurucuların en fazla sordukları sorulardan biri de İngiltere için alacakları vize başvuru tarihleridir. Aile ziyaret vize başvurusunda bulunacak kişiler en fazla 3 ay önce vize başvurusunu yapmaları gerekmektedir. Vize başvurunuzla ilgili olası ret ya da kabul kararı sizlere 3 hafta içerisinde bildirilecektir.

İngiltere Aile Ziyaret Vize Süresi

İngiltere vizesi başvurusunda bulunacak kişiler 6 ay, 2 yıl, 5 yıl, 10 yıllık vize başvurusunda bulunabilirler.  Aile ziyareti vizesi ile bir takvim yılı içinde en fazla 6 ay boyunca İngiltere’de bulunabilirsiniz.

İngiltere aile ziyareti vizesi ile İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ülkelerine de ziyarette bulunabilirsiniz. İrlanda Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen başvurucuların İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra İrlanda’ya girmelerine izin verilmektedir.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi Başvurusu

İngiltere aile ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak olan başvurucular öncelikle online formu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve daha sonra vize başvuru merkezlerinde randevu almalıdır.

Form üzerinde yapacağınız ufak bir hatanın vize başvurunuzun iptali ile sonuçlanacağını bilmenizi isteriz. Vize başvurunuzun hatalı form doldurma ya da eksik, yanlış evrak listesi nedenleriyle reddedilmemesi için çeyrek asırlık tecrübesi ile sizler adına tüm başvuru işlemlerinizi yürütecek olan vize uzmanlarımızdan vize@udk.com.tr adresi ya da iletişim numaralarımız ile yardım almanızı tavsiye etmekteyiz.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere aile arkadaş ziyaret vizesi için gerekli belgeler kişisel ve mesleğinize göre gerekli belgeler değişebilmektedir. Genel olarak sunacağınız belgeler aşağıdaki gibidir.

İngiltere Aile Ziyaret Vizesi Başvuru Formu

İngiltere aile arkadaş ziyareti vize başvurularınızda vize başvuru formunuz online olarak uzman ekibimiz tarafından doldurulacaktır. Vize başvuru formu doldurulması uzmanlık gerektiren vize başvurunuz için önemli adımlardan bir bölümdür. Bu sebeple başvuru formunuzu gelişi güzel  doldurmak yerine profesyonel destek almanızı tavsiye ederiz. Biz sizler adına bu işlemleri hızlıca yapabilmekteyiz.

İngiltere Vizesi Standart Ortak Evraklar

 • Pasaport –  en az 3 yaprağı boş, 10 yıllık zaman zarfında alınmış ve ziyaret ertesi 6 Ay daha geçerliliği olan.
 • Online Vize Başvuru Formu –  (Vize başvuru formunuz ekimiz tarafından doldurulacaktır)
 • Davetiye – ( Sizi davet eden kişi tarafından düzenlenmelidir)
 • Gidiş-dönüş uçak rezervasyonları, var ise otel rezervasyonları
 • Banka hesap hareketleri – 6 ayı içeren ve hesap cüzdanında en az 25.000 TL bulunmalıdır. Bankadan ıslak imza ve kaşeli evrak olarak temin edilmelidir.
 • Varsa diğer gelir kaynaklarının evrakları ( Kira gelirleri, var ise tapu araç ruhsat fotokopileri)
 • Son 3 ay maaş bordrosu ( ıslak kaşeli imzalı
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (eğer aile ziyareti türü kapsamında başvuru yapılacaksa belgede aile fertleri görünmelidir), kimlik fotokopisi, her başvuru sahibinin de ibraz etmesi gereken evraklardan oluşmaktadır.
 • İngilizce vize talep dilekçesi
 • Yabancılar Başvuru Sahipleri için de; 6 ay geçerliliği bulunan Türkiye oturum-ikamet izin kartı belgesinin fotokopisi de İngiltere vizesi gerekli evraklar ile beraber sunulmalıdır.
 • 18 yaşından küçük olan başvuru sahipleri İngiltere ziyaret vizesi başvurusunda, anne ve babadan noter onaylı muvafakatname sunulmalıdır.

İngiltere Ziyaret Vizesi Mesleki Evraklar

Şirket Sahibi ya da Çalışan Kişiler İçin;

 • Şirketin faaliyet belgesi ile oda sicil kayıt sureti (İngilizce olmalı ve son 3 aydan eski süreli olmamalı)
 • Vergi levhası (Son döneme ait olmalı)
 • Ticari sicil gazete fotokopisi
 • İmza sirküleri
 • İşveren izin dilekçesi
 • SGK Hizmet Dökümü (4A-4B uygunluğuna göre), Maaş Bordrosu( 3 aylık, kaşeli ve imzalı), işe giriş belgesi
 • Vize Talep Dilekçesi – Konsolosluk ana başlığıyla, antetli kağıda, kaşeli ve imzalı

Emekli iseniz,

 • Emeklilik belgesi (e-devletten barkodlu olarak güncel tarihli alınmalıdır.)
 • Emekli maaşınızı aldığınız bankadan son 6 aylık hesap dökümünü kaşeli ve imzalı olarak sunmalısınız.
 • Ayrıca, Diş Hekimi-Avukat-Doktor-Eczacı-Mühendisler meslek ile ilgili Oda Kaydı veya Meslek Kimlik Kartlarını da İngiltere vize belgeleri dosyanıza ibraz etmeniz gerekmektedir.

İngiltere Davet Mektubu Sahibinden Talep Edilen Evraklar

İngiltere’deki davet eden kişi tarafından alınacak davet mektubu olmadan başvurunuz tamamlanamaz. Davet eden kişi tarafından imzalanmış ve kişinin adres, iletişim bilgilerini eksiksiz olarak içeren ve ek evraklarla ( kimlik, pasaport, oturum-ikamet izni gibi) desteklenen davetiye aynı bölgede ikamet eden tüm akrabalarınız için geçerlidir.

Seyahat masraflarını davet sahibi karşılayacaksa davet eden kişinin son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri eklenmelidir.

İngiltere Aile Ziyareti Vize Randevusu

İngiltere vize işlemlerinde başvurucunun biyometrik vize işlem kayıtlarının alınması sebebi ile başvurucunun, başvuru merkezine kendi gitmesi gerekmektedir. İngiltere vize başvurusu için başvurucunun bir yakını ya da vekili girememektedir.

Randevu tarih ve saatinde başvurucunun başvuru merkezinde hazır halde bulunması gerekmektedir. Başvurucunun fiziki engeli bulunmadığı sürece biyometrik vize işlem kaydında başvurucunun 10 parmak izi alınmaktadır.

Bir başka ülkede yaptırılan biyometrik kayıtlarının İngiltere vizesi için herhangi bir hükmü bulunmamaktadır. Bu sebeple başvurucunun her başvurusunda parmak izi vermesi gerekmektedir.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere vize başvuru ücretleri vize başvurusu yaptığınız süreye göre değişiklik göstermektedir. Bununla beraber vize başvurusu yapacağınız ile göre ve başvuru merkezlerine göre vize başvuru ücretleri değişkenlik göstermektedir. İngiltere vize ücretleri fiyatları her sene belli zamanlarda ücret değişikliği yapılabilmektedir.

Bu ücretler büyükelçilik tarafından revize edilerek resmi sitelerinde paylaşılmaktadır. İngiltere vizesi ücreti süreye göre farklılık göstereceği için en az ödenen minimum başvuru bedeli 120 Dolar civarında bir tutardır. Bu rakama başvuru merkezi ve diğer ek ücretler dahil değildir. Başvurunuzdan vazgeçmeniz veya ret almanız durumunda ödediğiniz bu ücretler iade olmayacaktır.

Vize Harcı Ne Kadar ve Nereye Yatırılır?

İngiltere vize başvurularınızın vize harç ödemeleri online olarak İingiltere Konsolosluk web sitesinden vize randevunuzu alırken tarafımızdan ödemesi yapılmaktadır. Nakit olarak konsolosluk ödeme kabul etmemektedir. Vize başvurunuz online olarak yapılacağı için ödemenizin de online olarak ödenmesi gerekmektedir.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere aile arkadaş ziyaret vizesi başvurular minimum 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Daha hızlı sonuç almak isterseniz şuan da hızlandırma servisleri hizmet vermemektedir.

Uzun süre kapalı olan İngiltere aile ziyareti vizesi başvuruları açılmasından sonra oluşan yoğunluktan dolayı normal vize sonuçlanma süreci 21 iş  gününü geçmektedir. 20 ila 30 iş günü arasında sonuç verilmektedir. Vize başvuru evraklarınız tarafımıza ulaşınca size uzman ekimiz daha detaylı bilgi aktaracaktır.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi Danışmanlık

İngiltere vize başvurusu ve evrak hazırlama süresinde çok fazla hata ve eksiklik sebebi ile bir çok kişinin vize başvurusu reddedilmektedir. Sizler de bu yapılan hatalardan dolayı vize reddi almak istemiyorsanız, sizlere İngiltere vize uzmanlarımızla görüşmenizi tavsiye ediyoruz.

Sizler de aile ziyareti vizesi başvurunuzda İngiltere vize uzmanlarımızla görüşmek ve yardım almak istiyorsanız ücretsiz bilgi almak ve vize başvuru işlemlerinizde UDK Dil Kursu’ni tercih etmeniz durumunda sizlere sırası ile yaptığımız hizmeti açıklayalım.

Vize Uzmanlarımıza Ulaşın

Öncelikle tüm vize türleri için vize uzmanlarımıza telefon numaralarımızdan ya da vize@udk.com.tr adresi üzerinden mail yoluyla ulaşmanız gerekmektedir. UDK Dil Kursu telefonda öğreneceğiniz bilgi için sizden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Vize uzmanlarımız sizlerin hangi vize türüne başvurmanızın daha uygun olacağını, daha kolay vize almanız için nasıl bir yol haritası izleyeceğinizi en ince detayına kadar aktaracaktır.

Evraklarınızı Yollayın

Vize uzmanlarımızla telefon ya da mail ile iletişime geçtikten sonra sizlere hazırlamanız gereken evrak listesi gönderilecektir. Vize uzmanlarımız tarafından size yollanan bu evrak listesindeki evrakları size belirtilen şekliyle en kısa sürede hazırlamalısınız. Kafanıza takılan tüm soruları vize uzmanımıza sorabilirsiniz.

Evraklarınızı Tamamlayalım

Vize uzmanlarımızın tarafınıza göndermiş olduğu İngiltere aile ziyareti vizesi için gerekli evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırladınız ve kargo ile UDK Dil Kursu ofisimize yolladınız. Bundan sonrası vize uzmanlarımızın engin tecrübeleri ile en ince detayına kadar hassas bir şekilde incelenmektedir. İngiltere vize işlemleri genelinde sık karşılaşılan durumlardan birisi sizden istenen evrakların güncel tarihli olmamasıdır.

Eğer siz UDK Dil Kursu’ni tercih etmeseydiniz İngiltere Konsolosluğu bu durumda vize başvurunuzu reddedecekti. UDK Dil Kursu’nde bulunan vize uzmanlarımız bu hatalı belgeleri tarafınıza ivedilikle iletir ve yenilerinin hazırlanması sağlanır. Böylece olası vize reddinizin önüne geçilir.

Vize Randevunuzu Oluşturalım

Başvurusu için gerekli evrak listesi konsolosluğun istediği şekilde hazır hale getirildikten sonra İngiltere vizeniz için en yakın tarih ve saatteki randevu sizin onayınıza sunulur. Sizin onay vermeniz durumunda alınan randevu tarih ve saati size bildirilir.

Size belirtilen randevu tarih ve saatinde UDK Dil Kursu görevlimiz sizlere eşlik edecektir. Yetkili arkadaşımız sizin karşılaşabileceğiniz herhangi olumsuz duruma karşı ne yapmanız gerektiğini en ince detayına kadar anlatmaktadır. Başvurucu İngiltere vize başvuru merkezine şahsen başvurusunu yapar ve biyometrik işlem kayıt sürecini gerçekleştirir.

Vize Takip Süreci

UDK Dil Kursu vize işlemi süresinde sizlerin yanında yer aldığı gibi vize işleminiz sonucunda da her türlü sorularınıza cevap verir. Vize uzmanlarımız vize sonucunu size en kısa sürede bildirir ve pasaportunuzu teslim alarak sizin belirttiğiniz adrese kargo ile yollamaktadır.