İçeriğe geç

İletişim

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi

Avustralya’ya bir aile üyenizi ziyaret etmek amacıyla yapacağınız seyahatleriniz öncesi Avustralya aile ziyareti vizesi alabilirsiniz. Avustralya aile ziyareti vizesi 3, 6 ya da 12 aylık olarak verilebilmektedir.

Avustralya aile ziyareti vizesi Avustralya Konsolosluğu tarafından tek girişli olarak verilebilmektedir. Vizeniz tek girişli olarak verilirse, süresi devam ediyor olsa bile olsa Avustralya’ya giriş yapıp çıktığınız zaman yeniden Avustralya’ya girmek isterseniz bir Avustralya vizesi başvurusu yapmanız gerekecektir. Eğer vizeniz çoklu giriş olarak verildiyse ülkeye birden fazla kez girip çıkabilirsiniz.

Avustralya aile ziyareti vizesi alabilmeniz için;

 • Sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamanız
 • Avustralya’da geçireceğiniz zaman içinde maddi olarak kendinizi destekleyebileceğinize dair finansal kanıtlarınızın olması
 • Aile ziyareti faaliyetler amacıyla Avustralya’yı ziyaret edecek olmanız gerekmektedir.
 • Avustralya aile ziyareti vizesi alabilmeniz için Avustralya’da yaşayan bir Avustralya vatandaşı ya da Avustralya oturum izni sahibi aile üyenizden davet mektubu almanız gerekmektedir. Ayrıca sizi Avustralya’ya davet eden aile üyeniz dilerse size sponsor da olabilir ve seyahatiniz boyunca tüm masraflarınızı karşılayabilir.
 • Avustralya aile ziyareti vize ile 18 aylık süre içinde en fazla 12 ay boyunca Avustralya’da kalabilirsiniz. Vizenizin bitiş tarihinden önce Avustralya’yı terk etmeniz gerekmektedir.

Avustralya aile ziyareti vizesi başvurusu yapmak için UDK Dil Kursu danışmanlarımıza sol menüde telefon numaralarından ya da vize@udk.com.tr e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Avustralya Aile Ziyareti Vize Başvurusu

Avustralya aile ziyareti vizesi alabilmeniz için sağlık gereksinimlerini de yerine getirmeniz gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu tarafından talep edilen sağlık muayeneleri Avustralya’da geçireceğiniz süreye, son 5 yıl içinde bulunduğunuz ülkelere ve Avustralya seyahatinizin amacına göre farklılık gösterecektir. Alacağınız sağlık muayenelerinin sonucu genel olarak 12 ay boyunca geçerli sayılacaktır.

Vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Avustralya’da 12 ay boyunca geçerli olacak kapsamlı bir sağlık sigortasına sahip olmanız şarttır. Avustralya’da konaklayacağınız süre boyunca tüm sağlık giderleriniz size ait olacaktır. Avustralya’nın ulusal sağlık güvencesinden yararlanamazsınız.

Avustralya Konsolosluğu başvuru evraklarınız arasında adli sicil belgenizin de bulunmasını istemektedir. Adli sicil belgenizi hem Türkiye’den hem de varsa 16 yaşınızdan itibaren son 10 yıl içinde 12 aydan uzun süreyle yaşadığınız tüm ülkelerden temin etmeniz gerekmektedir.

Avustralya aile ziyareti vizesi başvurunuzun kabul edilebilmesi için Avustralya Hükümeti’ne ödenmemiş herhangi bir borcunuzun da bulunmaması gerekmektedir. Böyle bir borç söz konusu ise öncelikle borcunuzu ödemeniz, daha sonra vize başvurusu yapmanız tavsiye edilmektedir.

Sizinle beraber Avustralya’ya seyahat edecek aile üyeleriniz varsa her bir aile üyesi için ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir. Kendi başvurunuza herhangi bir aile üyenizi ekleyemezsiniz.

Avustralya aile ziyareti vizesi başvurunuz gerçekleştirildikten sonra Avustralya Konsolosluğu başvurunuzu inceleyecektir. Eğer sağlık muayeneleri ya da diğer gereksinimler ile ilgili konsolosluk tarafından başka talepler ortaya çıkarsa başvuru süreciniz normalden daha uzun sürebilir. Avustralya Konsolosluğu gereksinim ortaya çıktığı takdirde tarafınıza ulaşarak sizden yeni bir evrak talep edebilir ya da bir bilgiyi teyit etmenizi isteyebilir. Ayrıca normal şartlarda yapacağınız bir Avustralya vizesi başvurusunda biyometrik randevu dışında herhangi bir mülakat aşaması bulunmazken, konsolosluk bir mülakata katılmanızı talep edebilir. Bu durumda konsolosluk tarafından bildirilecek gün ve saatte şahsen katılmanız gereken mülakat randevunuza konsolosluk tarafından istenen belgelerinizi ve pasaportunuzu yanınızda götürmeyi unutmayınız.

Başvurunuz gerçekleştirildikten sonra vermiş olduğunuz bilgilerde bir değişiklik olursa bu değişiklikleri en kısa süre içinde Avustralya Konsolosluğu’na bildirmeniz gerekmektedir. Yeni bir adrese taşınmak, pasaport değiştirmek, hamilelik, doğum, evlilik, boşanma ya da ailenizden birinin vefat etmesi gibi durumlar mutlaka konsolosluğa bildirilmelidir.

Avustralya aile ziyareti vizesi başvurunuzu istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Vize başvurunuzu geri çektiğinizde başvuru için ödediğiniz hiçbir ücreti geri alamazsınız. Ayrıca Avustralya aile ziyareti vize başvurunuz Avustralya Konsolosluğu tarafından reddedilebilir. Bu durumda da başvuru için ödediğiniz ücretleri geri alamazsınız.

Avustralya aile ziyareti vizesi başvurunuz onaylanırsa vizeniz basılacak ve vizenizi ne zaman kullanabileceğiniz, vize numaranız ve vizenize bağlı koşullar tarafınıza bildirilecektir. Eğer vize başvurunuz onaylanmazsa, başvurunuzun neden onaylanmadığı ve ret kararına ne kadar süre içinde hangi koşullarda itiraz edebileceğiniz tarafınıza bildirilecektir.

Avustralya aile ziyareti vizeniz çıktıktan sonra vizeniz ile Avustralya’daki aile ve akrabalarınızı ziyaret edebilir, 3 aya kadar eğitim alabilir, ücretsiz ve gönüllü olarak bir işte çalışabilirsiniz. Tüm vize koşullarınıza ve Avustralya kanunlarına uymak zorundasınız. Bu vize ile gönüllü ve ücretsiz işler hariç Avustralya’da herhangi bir işte çalışamazsınız. 3 aydan sonra uzun bir eğitime katılamazsınız. Eğer vizeniz, vizenizi uzatamayacağınıza dair bir ibare ile verilmişse Avustralya’dayken uzatma talebinde bulunamazsınız ve vizenizin süresi bitmeden önce Avustralya’yı terk etmeniz gerekmektedir.

Eğer vize başvurunuzda Avustralya seyahatinize dair tüm masrafları karşılayacak bir sponsorunuz olacaksa bu sponsor sizi aile ziyareti olarak Avustralya’ya davet eden Avustralya vatandaşı / Avustralya’da yaşayan oturum izni sahibi, 18 yaşından büyük ve eğer oturum izni sahibiyse en az 2 yıldır Avustralya’da yaşayan bir kişi olmalıdır.

Sponsorunuz şu şartları yerine getirmiş olmalıdır:

 • Vize sahibinin, vize süresi sona ermeden Avustralya’yı terk edeceğini ve vizesinin tüm koşullarına uygun davranacağını garanti etmeli
 • Avustralya seyahati boyunca vize sahibinin Avustralya Hükümeti’ne karşı yerine getirmesi gereken tüm mali yükümlülüklerin sorumluluğunu üstlenmeli
 • Avustralyalı bir sponsor için vize sahibi vize koşullarına uymadığı takdirde 5 yıl boyunca bir daha başka bir ziyaretçiye sponsor olamayacağını kabul etmelidir.

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi Ortak Evrak Listesi

Avustralya Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Belgeler​

 • Şahsi Evraklar
 • Vize talep dilekçesi (Şirkete ait başlıklı kağıda işveren tarafından İngilizce olarak ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır)
 • Nüfus cüzdanı / T.C. Kimlik fotokopisi
 • Pasaport (Geçerli süresi olan)
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi (Sizi Avustralya’ya davet eden kişi ile akrabalık derecenizi göstermeli ve belge orijinal olmalıdır)
 • Evlilik Cüzdanı Fotokopisi
 • Vadesiz Banka hesap özeti (minimum 16.000 TL bakiyesi olan, son üç aylık banka hesap dökümleri. Dökümler imzalı, kaşeli olmalıdır ve bankanın imza sirküleri de alınmalıdır)

Davet eden kişiden istenilen evraklar

 • Davetiye (Davet eden kişi tarafından hazırlanmış olmalıdır. Davet eden kişinin tüm iletişim bilgileri davetiyede yer almalı ve imzalanmış olmalıdır. Mail çıktısı olarak sunulan davetiyeler kabul edilmektedir)
 • Avustralya vatandaşı ise pasaportu, kimlik fotokopisi, Avustralya vatandaşı değil ise oturum izni fotokopisi
 • Seyahatin masrafları davet eden kişi tarafından karşılanacaksa bu kişinin son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri fotokopisi

Avustralya Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • UDK Dil Kursu Avustralya bölümünde görevli danışmanlarımız aracılığı ile Avustralya vize başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Avustralya vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız her zaman UDK Dil Kursu’ni bizzat ziyaret etmek zorunda olmadığınızı hatırlatırız. İsterseniz danışmanlarımız tarafından sizin için özel olarak oluşturulacak evrak listesini hazırlayarak kargoya ya da kuryeye verebilir ve UDK Dil Kursu’ne gönderebilirsiniz. Başvurunuz sizin adınıza yapılır ve vizeniz onaylanırsa pasaportunuz adresinize gönderilir.
 • Avustralya vize başvurunuzu inceleyerek başvurunuzla ilgili karar verme yetkisi tamamen Avustralya Konsolosluğu’na aittir.
 • Avustralya Konsolosluğu ihtiyaç duyduğu takdirde tarafınıza ulaşarak bilgi teyidi ve ek evrak isteğinde bulunabilir.
 • Avustralya vize başvurusunda parmak izi verilmesi ve biometrik fotoğrafınızın çekilmesi gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğunun sitesindeki formunuzu doldurup , tüm evraklarınızı scan edip yüklüyoruz. Avustralya vize bedeliniz online olarak ödeme yapıldıktan sonra randevunuzu alıp size bildiriyoruz. Randevu günü vize uzmanımız size yardımcı olacaktır.
 • Avustralya vizesi ve diğer tüm ülkelerin vizeleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, başvuru için gerekli evrakları öğrenmek için web sitemizin ilgili bölümlerine göz atabilirsiniz.
 • Avustralya vizesi ile ilgili bilgi almak ve başvurunuzu gerçekleştirmek için danışmanlarımıza çağrı merkezi numaralarımız üzerinden ulaşabileceğiniz gibi vize@udk.com.tr e-mail adresinden de iletişime geçebilirsiniz.