İçeriğe geç

İletişim

İspanya Aile Ziyareti Vizesi

İspanya Aile Ziyareti Vizesi İçin Merak Edilenler

İspanya’ya aile ve arkadaş ziyaretlerinde ülke sınırları Covid-19 pandemiden dolayı açık mıdır?

Covid-19 sebebi ile kapalı olan İspanya sınırları açılmıştır. 2 doz aşı yaptırmış olan diğer ülke vatandaşları aile ve arkadaş ziyareti seyahatlerini İspanya’ya gerçekleştirebilirler.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti başvurularında vize talep dilekçesi hangi dilde yazılması halinde kabul edilir?

İspanya vize başvurunuz için hazırlayacağınız dilekçenizi İngilizce veya İspanyolca dillerinden birini tercih ederek düzenleyebilirsiniz. Türkçe yazılmış bir dilekçe kabul edilmeyecektir. Aksi halde yeminli tercüman tarafından çeviri düzenletmeniz gerekecektir.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

İspanya’ya yapacağınız kısa süreli aile veya arkadaş ziyaretiniz için ülke sınırlarına seyahat hakkına izin verilebilmesi için Pfizer-Biontech, Sinovac, Jahnson/Johnson, Astra-Zeneca, Moderna veya Sinopharm marka aşılar kabul edilmektedir.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vize randevuları nasıl alınıyor?

Randevunuzu internetten kullanıcı kaydı açarak alabilirsiniz. Telefon ile randevu alma sistemi bulunmamaktadır. Geçerli mail adresiniz, telefon numaranız ve pasaport bilgileriniz ile İspanya aile ve arkadaş ziyareti vize türünü seçerek online randevunuzu alabileceksiniz. Randevu kağıdınız ile başvuru merkezinde bulunmanız gerekecektir.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Schengen ülkesi olan İspanya vizesi ile diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz. Ancak sahip olduğunuz aile ve arkadaş vizesinin ilk giriş yerini İspanya’ya yaparak seyahatinizi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Daha sonra vize giriş hakkı sayınız ve kullanım süreniz devam etmesi halinde vizeniz ile kısa süreli seyahatlerde bulunabilirsiniz.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vize başvuru ve seyahat tarihleri için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Vize başvurunuz için öncelikle randevu almanız gerekecektir. Randevu tarihi ve seyahat tarihi arasında en az 17 gün süre bulunması gerekecektir. Bu sürelerden az bir zaman diliminde gün sayısı olması halinde Konsolosluk başvuru dosyanızı kabul etmeyebilir. İstanbul temsilciliği tarafından gerçekleştirilen başvurularda 17 gün kuralı, Ankara, İzmir gibi diğer temsilciliklerden yapılan başvurularda 19 gün kuralına dikkat etmelisiniz. Vize başvurularında sizden istenilen uygun belgeleri eksiksiz sunmanız vize sürecinin değerlendirme sürelerinin uzamasının önüne geçecektir.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti seyahatlerde Sinovac aşısı kabul ediliyor mu?

Sinovac marka aşılardan 2 doz yaptırmanız halinde İspanya’ya aile ve arkadaş ziyaretinde bulunabilirsiniz. Sinovac marka aşı İspanya devleti tarafından tanınmaktadır.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti amacı ile seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yapmadan önce PCR testi yapmalı mıdır?

PCR testi sunma zorunluluğu yazılı bir beyan ile bildirilmemiştir. Ancak seyahat gerçekleştiren yolculardan PCR testi yaptırmaları önerilmektedir. Havayolu şirketleri ile bu bilgiyi teyit edebilirsiniz. Bazı durumlarda pasaport sınır kontrollerinde görevli memurların inisiyatifi doğrultusunda sizden test belgesi beyan etmeniz istenebilir.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti yapacağımız seyahatte 2.doz aşının üzerinden kaç gün geçmelidir?

Yaptırmış olduğunuz 2.doz aşının üzerinden 14 gün geçmiş olması halinde seyahat gerçekleştirmenizi izin verilecektir.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vize başvuruları için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası zorunlu mudur?

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vize başvurularında Schengen ülkelerini kapsayan bir seyahat sağlık poliçesi sunmanız zorunlu olmaktadır. Ancak Covid-9 kapsamlı bir poliçe sunma zorunluluğu şuan için bulunmamaktadır.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vize ile girerken hangi belgeleri yanımda bulundurmalıyım?

Seyahat sırasında ülkeye giriş yapabilmeniz için sizden bazı belgeler istenebilecektir. Bu belgeler kimlik kart, pasaport ve vizeniz, davet mektubu, aşı kartı, yurt dışı çıkış harç pulu, ulaşım rezervasyonları, gidiş ve dönüş sahil olarak yanınızda bulundurmanız önerilmektedir.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti için ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

2 doz aşı olmanız ve PCR testi sonucunuzun negatif beyan edilmesi halinde İspanya ülkesinde karantina uygulaması bulunmayacaktır.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vize için davet mektubu dışında karşı taraftan ne talep etmeliyim?

Vize başvurunuzda sunacağınız davet mektubu yanı sıra size davet gönderen kişi tarafından kimlik/oturum veya pasaport kartı kopyasını istemelisiniz. Akrabalık/aile ilişkisi söz konusu olması halinde bu durumu nüfus kayıt örneği veya evlilik cüzdanı gibi belgeler ile de ispatlamanız gerekecektir.

İspanya Aile Ziyareti Vize Başvurusu

İspanya aile ziyareti vizesi en fazla 90 güne kadar konaklamaya izin veren kısa süreli bir Schengen vize türüdür. İspanya aile ziyareti vize başvurusu için direkt olarak konsolosluklar yerine, konsolosluk tarafından vize işlemleri için yetkilendirilmiş danışmanlık firmaları ve seyahat acentelerine gidilmesi gerekmektedir.

“İspanya aile ziyareti vizesine nasıl başvurulur?” ve “İspanya aile ziyareti vizesi nasıl alınır?” gibi sorularla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu soruları yanıtlamak için öncelikle aile ziyareti vizesinin nasıl bir vize türü olduğu anlaşılmalıdır. Bordo (umumi) pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları İspanya’da ikamet eden aile üyelerini, akrabalarını, yakınlarını kısa süreli ziyaret etmek istediklerinde aile ziyareti vizesi İspanya Schengen’e başvurmalıdır. Diplomatik, hizmet ve hususi (siyah, gri ve yeşil) pasaportlara sahip olan T.C. vatandaşları vizeden muaftır.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesinin zorunlu evrakları temin edilerek eksiksiz ve hatasız bir şekilde başvuru dosyasına eklenmelidir. Davetiye belgesi de bu evraklardan biridir. İspanya’dan sizi davet eden yakınınız ya da arkadaşınız tarafından gönderilecek davet (istek) yazısı; İspanya’daki yetkili kurum tarafından onaylı ve orijinal olmalıdır. Davet yazısının arka yüzünde 3 ay geçerliliği olduğu belirtilmelidir. Davet yazısı vize olmayıp, vermiş olduğunuz bilgileri destekleyici bir belge görevindedir.

Seyahat sağlık sigortası da mutlaka yaptırılmalı ve poliçe İspanya seyahati boyunca bulundurulmalıdır. Seyahat sağlık sigorta poliçesi seyahatten 1 gün önce başlayacak ve 1 gün sonrasında sonlanacak şekilde hazırlanmalı; 3 aylık uluslararası geçerliliğe sahip olmalıdır. Uluslararası geçerlilikteki seyahat sağlık sigortasını UDK Dil Kursu’nin İspanya bölümünden de temin edebilirsiniz.

İspanya aile ziyareti vize başvurusu için en erken 3 ay, en geç 1 ay öncesinden işlemlere başlanması gecikmeler yaşanmaması adına çok önemlidir. Başvuru formu da eksiksiz doldurulmalı ve dilekçede verilen bilgilerle tutarlı olmalıdır. İspanya vize başvuruları bazı özel durumlarda uzamakla birlikte ortalama 7-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanmadan otel ve uçak bileti satın alınmamasını önermekteyiz. Bunun yanında ön rezervasyon bilgileri başvuru dosyasına eklenmelidir. UDK Dil Kursu’nin alınan vize kararlarında herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Karar tamamen İspanya Konsolosluğu’na aittir.

İspanya Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Belgeler

 1. Vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben, imzalı)
 2. Pasaport (İspanya seyahati sonrası en az 3 ay geçerli)
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, beyaz fonlu)
 4. Gelir belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)
 5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 6. Kimlik fotokopisi
 7. Aile ve adres bilgileri içeren ikametgah ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus Müdürlüğü’nden temin edilebilir.)
 8. Davetiye (davet eden kişinin İspanyol kimliği, oturum kartı, polis merkezinden onaylı orijinal davetiye)
 9. Seyahat sağlık sigortası (30.000 Euro teminatlı, UDK Dil Kursu danışmanlığında alabilirsiniz.)

Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlaması gereken belgeler 
Kişi şirket sahibi ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK / Bağ-Kur hizmet dökümü
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık, kaşe, imzalı ve banka imza sirküleri ile)

Kişi şirket çalışanı ise;

 • Güncel şirket evrakları (orijinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve SGK hizmet dökümü
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imzalı ve kaşeli)
 • Banka hesap dökümü (güncel, son 3 aylık, kaşe,imza ve imza sirküleri ile)

Kişi Devlet dairesi çalışanı ise;

 • Çalışma belgesi (bağlı bulunulan kurumdan alınmış)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (ön ve arka yüz)
 • Maaş bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (son 3 aylık, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile)

Kişi Öğrenci ise;

 • Öğrenci belgesi (güncel, orijinal, ingilizce)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için, anne ve babadan noter onaylı,aslı)
 • Öğrenciler ve ev hanımları için sponsor olacak birinci dereceden yakınların hazırlaması gereken evraklar:

İşveren ise;

 • Sponsor yazısı (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş kaşe ve imzalı)
 • SGK 4B hizmet dökümü 
 • Güncel tarihli şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • Banka hesap dökümü (Son 3 aylık, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)

Çalışan ise;

 • İşveren yazısı (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına Almanca veya İngilizce olarak yazılmalı, kaşe ve ıslak imzalı olmalı)
 • Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, Almanca veya İngilizce  olarak yazılmalı, ıslak imzalı)
 • Güncel tarihli şirket evraklarınız (Orjinal faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, sicil gazete fotokopileri)
 • SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü (kaşeli ve ıslak imzalı)
 • Maaş bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (Son 3 aylık, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

Devlet memuru ise;

 • Çalışma ve resmi izin belgesi (Bağlı bulunulan kurumdan alınmış)
 • Görev kimlik kartı fotokopisi (Ön ve arka yüz)
 • Maaş bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)
 • Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı, Almanca veya İngilizce olarak yazılmalı)

Emekli ise;

 • Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olunacağı ve yakınlık derecesi belirtilmiş, ıslak imzalı, Almanca veya İngilizce olarak yazılmalı)
 • Maaş bordrosu (Son 3 aylık, imza ve kaşeli)
 • Banka hesap özeti (Son 3 aylık, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orjinal ıslak kaşeli olmalı)
 • Emeklilik kartı fotokopisi

UDK Dil Kursu Aracılığıyla İspanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizenizi Nasıl Alabilirsiniz?

1.Adım – Çağrı merkezimizi arayınız.
UDK Dil Kursu İspanya vize departmanı çağrı merkezimizi arayarak temsilcilerimizden durumunuza uygun olarak hazırlayacağınız evrakları içeren bilgi mailini talep ediniz. Çağrı merkezi yetkililerimize vereceğiniz doğru bilgiler doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.
UDK Dil Kursu İspanya vize departmanı çağrı merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak vize başvuruları işlem sürenizin uzamasına hatta başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı kargo yapın.
UDK Dil Kursu İspanya vize departmanı tarafından durumunuza yönelik yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın şubemize kargo yapın. Kargo takip numaranızı temin ediniz. Kargonuzun merkezimize ulaşımı sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme
UDK Dil Kursu İspanya vize departmanı başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilecek olan e-mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız bildirilecek, eksik evrakı bulunmayan başvuru sahiplerinin ise randevu tarih ve saati hususunda onayları alınacaktır.

5. Adım – Biyometrik bilgi beyanı
UDK Dil Kursu İspanya vize departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biyometrik bilgilerini parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Yetkililerimiz biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi
UDK Dil Kursu İspanya vize departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi işlemleri 5 ile 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin işlemlerini, İspanya Konsolosluğu resmi tatil günlerini ve konsolosluğun işlem değerlendirme ek süresini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecek olup, işlemlerinizin tamamlanması sonrası pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya merkezimizde şahsi teslim alınarak sağlanacaktır.

İspanya Aile ve Arkadaş Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. İspanya vizesi sonucuyla ilgili karar vermeye tek yetkili kurum İspanya Konsolosluğu’dur.
 2. İspanya Konsolosluğu vize bölümünce durumunuza bağlı olarak yeni evraklar talep edilebilir. Bazı evraklarınızın orijinal hali veya daha önceden talep ettiğiniz evrakların yeniden beyan edilmesi talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarda söz konusu evrakların talep edildiği şekilde yeninden beyan edilmesi zorunludur. 
 3. Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
 4. İspanya aile ve arkadaş vizesi İspanya’ya seyahat edecek olan kişiye maksimum 90 gün kalma hakkı tanır. İspanya vizesi talebinde bulunan kişinin ilk Schengen vize başvurusuysa 90 gün konaklama hakkı tanınması istisnai durumlar dışında karşılaşılan bir durum değildir. İspanya vizesi başvuru sahibinin daha önce herhangi bir Schengen ülkesini ziyaret etmiş ve vizesinde belirtilen tarihlerdeki giriş çıkışlara dikkat ederek seyahatini tamamlamış olması bir sonraki Schengen ülkesi seyahatindeki konaklama süresini uzatmasına katkı sağlayabilir. 
 5. Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 6. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi İspanya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır.
 7. Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.
 8. Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. İspanya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar konsolosluk tarafından verilecektir.
 9. İspanya Konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibinden ek evrak talep etme hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlarda tarafınıza gerekli bilgilendirmeler İspanya UDK Dil Kursu temsilcimiz tarafından yapılacaktır.
 10. Başvuru belgelerini eksiksiz olarak tamamlamış yolcularımızın randevuları uygun olan ilk iş gününe alınacaktır. Randevu saati ve tarihi sizlerin onayına sunulacaktır.
 11. Seyahatinizi ispat eden diğer belgeler (otel ve uçak rezervasyonu, seyahat sigortası vb.) kurumumuz tarafından tamamlanacaktır. Hazırlamış olduğunuz belgeleri lütfen adresimize ulaştırınız. Evrak teslim alındı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Kargo ve kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hizmet ödemeleri başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.
 12. İspanya aile ve arkadaş vizesi başvurularınız için beyan edeceğiniz evrakların güncel tarihli olması gerektiğini ve vize uyum koşullarını bulundurmayan evraklarla yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini hatırlatırız.
 13. İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanacağını garanti etmez. Vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar tamamen İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifi altında olacaktır. Yine tarafınıza verilecek vize süreleri konsolosluk tarafından belirlenmektedir.
 14. İspanya vizesi başvurusu ret ile sonuçlanmış kişiler için ücret iadesi bulunmamaktadır. Konsolosluk harçları peşin olarak ödenirken vize reddi halinde başvuru sahiplerine ücret iadesi yapılmamaktadır.
 15. İspanya vizesi başvuru işlemleriniz için lütfen konaklama ve ulaşım için ödeme yapmayınız. Konsolosluk vize bölümünce konaklama ve ulaşımın ön rezervasyonları da kabul edilmektedir. Ücret iadesi olmayan biletler ile yapılan vize kurumumuzun herhangi bir sorumluluğu bulunmaz.
 16. İspanya vizesi başvuruları sırasında birden daha fazla kişi ile seyahat edilecek ve seyahat edilecek diğer aile fertlerinin seyahat masraflarını tek bir kişi karşılayacak olması halinde; Banka bilgilerinizde bulunan kullanılabilir bakiye limitinin yukarıda belirtilen limitten fazla olmasına dikkat edilmelidir. İspanya vize başvuruları için kullanacak olduğunuz banka bilginizde seyahat edecek tüm başvuru sahiplerini finanse edecek limitte bakiye olmasına özen gösterilmelidir. Gösterilecek hesabın uzun süreli hareketliliğe sahip olması yararınıza olur.
 17. İspanya aile ve arkadaş vizesine başvuru yapan kişi reşit değilse başvuru formunda hem kendisinin hem de yasal velisinin imzası bulunmalıdır. 
 18. Pasaport işlemleri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi İspanya Konsolosluğu tarafından tanınmamaktadır. Temsilcilerimiz, başvuru işlemlerinizin sorunsuz gerçekleşmesi için parmak izi alımı sırasında sizlere eşlik edecektir.
 19. Başvuru belgelerinin tamamlanmış olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir. İspanya vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar İspanya Konsolosluğu’nun inisiyatifindedir. Vize başvurularınızın sonucu ve vize çıkış süresiyle ilgili nihai karar Konsolosluk tarafından verilecektir.
 20. İspanya aile ve arkadaş vizesi başvurunuzun en az 4 hafta önceden yapılması gerektiğini unutmayınız. İspanya aile ve arkadaş vizesi başvurusu için maksimum süre 90 gündür. Seyahat tarihine 2 haftadan az süre kalmış kişilerin İspanya vizelerinin seyahat tarihlerine yetişemeyebileceğini hatırlatırız. Geç kalınmış veya acil durumlarda gerçekleştirilecek başvurular için lütfen İspanya UDK Dil Kursu temsilcilerimizle iletişime geçiniz.  

Acil durumlarda yapılacak olan vize başvurularınız için lütfen UDK Dil Kursu temsilcilerimizi bilgilendiriniz.

İspanya aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve UDK Dil Kursu temsilcilerimizle iletişime geçmek için tıklayın.