İçeriğe geç

İletişim

Au-Pair vizesi

Hollanda Au-pair vizesi yabancı uyrukluların Hollanda Krallığı’nda 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizedir. Bu vize genç kişilerin geçici sureli bir ailenin yanına taşınmaları, bu aile ile anlaşmalı olarak ailenin işlerine yardım etmeleri ve aynı zamanda dil bilgilerini geliştirmeleri, bulundukları ülkenin kültürel yaşamını benimsemeleri ve ailenin bir parçası olarak ülkedeki yaşam tarzını benimsemeleri amacı ile giden kişilerin başvurması gereken vize tipidir. Hollanda Au-pair vizesine başvurmak için kişi ve yanında kalacağı aile iş sözleşmesi ile çalışma izni ve diğer gerekli evrakları bulundukları bölgenin kurallarına gore eksiksiz olarak düzenlemeleri gerekmekte.

Hollanda Au-pair vizesi başvurusu yapmak isteyen başvuru sahipleri, bu kategoriye girdiklerini gösteren belgeleri ibraz etmelidir.

Hollanda Au-pair Vizesi İçin Gereken Evraklar 

  1. Geçerli pasaport: Pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun başvuru tarihinden itibaren bir sene daha geçerliliği olmalıdır.
  2. 2 adet dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu (formun İngilizce, Fransızca, Almanca veya Flemenkçe doldurulması gerekir.)
  3. Sonuç Belgesi: Başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi.
  4. Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş(6 aydan eski olmayan), beyaz fonlu üç adet vesikalık fotoğraf (35X45 ebatlarında).
  5. Çalışma kartı aslı ve 2 fotokopisi.
  6. Ankara/İstanbul Adli Sicil Müdürlüğü tarafından Hollanda resmi dillerinden biriyle yazılmış 6 ayı geçmemiş Dışişleri Bakanlığı veya adli mahkeme tarafından onaylanmış (apostille) adli sicil kaydı aslı ve 2 adet fotokopisi.
  7. Hollanda Elçiliği veya Konsolosluğu tarafından belirlenen bir doktordan alınmış Sağlık Raporu, 6 aydan daha eski olmamalı aslı ve 2 fotokopisi.
  8. Gidiş uçak rezervasyonu veya ulaşım aracına ilişkin diğer kanıtlayıcı belgeler.
  9. Bütün evrakların 2 fotokopisi (Bütün evrakları yukarıdaki sıralamaya göre sunmanız gerekmektedir).
  10. Vize ve servis ücreti (nakit ve türk lirası olarak başvuru ofisinde ödenecektir).