İçeriğe geç

İletişim

Hollanda Golden Vize

Hollanda Golden Vize ülke ekonomisine yarar sağlamak ve değer kazanmak için hazırlanmıştır. Hollanda dünyanın en iyi eğitim ve yaşam standartlarına sahip ülkelerin başında gelmektedir. Avrupa’nın en iyi sağlık hizmeti sunan ülkelerinin başında olması Hollanda’yı çekici kılmaktadır.

Hollanda daimi oturum programına katılabilmek için, ülkede yer alan bir bankaya 1.25 milyon € yatırım yapılması mutlak şartlar arasındadır. Başvuru sahibi ülkede 3 yıl çalışma ve iş yapma hakkı kazanır. Yapılan işle alakalı 5 yılın sonunda, başvuru sahibinin minimum 10 kişilik istihdam sağlaması gerekmektedir. Aynı zamanda Hollanda Golden vize başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri Hollandaca dilini akıcı bir şekilde hem okuyup hem yazmaları gerekmektedir. Hollanda oturumları her 5 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir.

Oturma izni verilen başvuru sahipleri, sürekli olarak altı aydan uzun bir zaman Hollanda dışında bulunması Hollanda hükümetince yasaktır. 5 yılın sonunda oturuma sahip olan başvuru sahipleri dilerse Hollanda vatandaşlığı alabilirler. Lakin vatandaşlık alabilmek için kendi vatandaşı olduğu ülke vatandaşlığından vazgeçmeleri gerekmektedir.

Vize Kaç Günde Çıkar?

Golden vize Hollanda başvuruları işlem süreci için Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Hollanda 90 gün altı vize işlem süresi 10-15 iş günü iken Golden Vize ve MVV vize başvuruları Hollanda konsolosluğu ve Hollanda büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir.

Golden Vize Ücreti

Golden vize başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri Hollanda konsolosluğu veya Hollanda büyükelçiliği ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Golden vize başvuru ücreti 69€ olarak Konsolosluğa başvuru sahibi tarafından € olarak ödenmektedir.

Vize Başvuru Formu

Hollanda Golden vize başvuru formu Hollanda Konsolosluğu sitesinden temin etmeniz gerekmektedir. Hollanda formu her başvuru sahibi için zorunlu olmakla birlikte Hollanda Konsolosluğunun resmi sitesinden temin etmeniz ve eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.

Hollanda Golden Vize Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Hollanda Golden vize başvurusu için gerekli belgeler eksiksiz olarak hazırlanmalı ve Hollanda konsolosluğu veya Hollanda büyükelçiliğine başvuru yapılmalıdır.

Gerekli evrak listesi aşağıdaki gibidir;

  • Hollanda uzun dönemli vize başvuru formu
  • Pasaport
  • Geçerli bir pasaport olmalıdır.
  • Pasaportta kişisel bilgilerin bulunduğu sayfanın fotokopisi
  • Finansal durum belgesi
  • Maaş bordrosu veya gelir belgesi
  • Son 3 aylık süreci kapsayan banka hesap cüzdanı
  • Biyometrik fotoğraf
  • Son 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.
  • Hollanda uzun dönemli vize başvuru harcının ödendiğine dair dekont

Hollanda uzun dönemli vize için gerekli diğer belgeler başvuru amacına göre farklılık göstermektedir.

Vize Başvurusu İçin Böyle Ayrımı

Hollanda Golden Vize başvuruları Hollanda Konsoloslukları ve Hollanda büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Hollanda vize başvurularında bölge ayrımı yoktur. Herhangi bir konsolosluk veya büyükelçilikten başvuru yapılabilmektedir.

Hollanda vizesi başvvuruları için bizi arayabilirsiniz. 0 382 213 86 60