İçeriğe geç

İletişim

Çalışma Vizesi

Çalışma İzni Vizesi İçin Gereken Evrak Listesi

1- Pasaportun aslı: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve vize başvurusu tarihinden itibaren 1 yıl daha fazladan geçerlilik süresi olmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların Schengen vize sayfalarının foto kopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.).

2- Dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış Schengen başvuru formu: (Formun İngilizce veya Fransızca doldurulması gerekecektir.)

3- Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş, beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35*45 abatlarında). Fotoğrafın arkasına isim-soyadı yazılması gerekiyor. 2 fotoğraf.

4- Gidiş uçak rezervasyonları (varsa)

5- İş akdi (orijinal ve fotokopi)

6- Sağlık raporu, İngilizce ya da Fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi

7- Adli sicil belgesi, İngilizce ya da Fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili ve fotokopisi

8- Doğum belgesi, İngilizce ya da Fransızca düzenlenmemişse bu dillere noter onaylı çevirisi ve apostili

9- Yabancı uyruklu vatandaşlar için, Türkiye’de oturma izni fotokopisi (en az vize bitiş tarihine kadar geçerli olmalıdır).

10- Acil tıbbi bakım ya da acil hastane bakımı masraflarını kapsayan, 30000 € (Euro) teminat tutarında, “Schengen bölgesinde geçerlidir” ibaresi bulunan bir seyahat sağlık sigortası.

11- Vize ve servis ücreti (nakit ve türk lirası olarak başvuru ofisimizde ödenecektir.)