İçeriğe geç

İletişim

Uzun Süreli Çin X1 Öğrenci Vizesi

Uzun Süreli Çin X1 Öğrenci Vizesi bilgilendirme sayfamıza hoş geldiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti, bu ülkede okumak isteyen yabancılara imkan sağlayıp bunu Çin öğrenci vizesi vererek gerçekleştirmektedir. Çin, bu ülkede okumak isteyen kişiler için Çin’de gerçekleştirmek istenen öğrenim süresine göre farklı vize türü vermektedir.

Çin X1 Öğrenci Vizesi Nedir?

Çin, öğrenim süresi 180 günü geçecek olan şahıslar için Çin X1 vizesi olarak gruplandırılan uzun süreli Çin öğrenci vizesini vermektedir. Çin X1 vizesi Çin’de öğrencilerin uzun süreli olarak okumasını sağlayan tek vize olduğundan Çin’de uzun süreli öğrenci olarak bulunmak isteyen kişiler Çin X1 vizesi ismindeki vizeye başvurması durumunda bu amaçlarını gerçekleştirebilmektedir.

Çin öğrenci vizesi için Çin İstanbul Başkonsolosluğuna veya Ankara Çin Büyükelçiliğine şahsen başvuruda bulunabileceğiniz gibi UDK Dil Kursu aracılığıyla da başvurabilirsiniz. Türkiye’de ikamet ettiğiniz her yerden kargo veya kurye yoluyla UDK Dil Kursu’ne uzun süreli Çin öğrenci vizesi için gerekli evrakları ulaştırdığınızda UDK Dil Kursu zaman kaybetmeden vize başvurunuzu gerçekleştirmektedir.

Uzun süreli Çin öğrenci vizesi başvurusu için gereken tüm evraklar eksiksiz ve doğru olarak teslim edilmelidir. Buna ek olarak Çin makamları gerek görmesi durumunda Çin vize başvurunuz sonrası sizi mülakata çağırabilmekte veya ek evraklar isteyebilmektedir.

Çin vize işlemlerinde sadece Çin Konsolosluğu vize sonucu için karar verme hakkına sahiptir. UDK Dil Kursu, Çin’e planladığınız seyahat öncesinde gerçekleştireceğiniz vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. UDK Dil Kursu sizin adınıza Çin öğrenci vizesi başvurusunda bulunup işlemlerinizi takip etmekte ve uzun süreli Çin öğrenci vizesini almanıza yardım etmektedir.

UDK Dil Kursu, Çin X1 vizesi işlemlerinin süreçlerini takip edip herhangi bir gelişmede sizle hemen iletişime geçer. Çin’in hassas olduğu vize başvuru prosedürü ve vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alıp doğru olarak vize başvurusunu gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Çin Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Uzun süreli Çin öğrenci vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki listede yer almaktadır. Bu belgeleri teslim etmeniz koşuluyla Çin makamları uzun süreli okumanız için Çin X1 vizesi başvuru işlemlerini gerçekleştirip değerlendirme yapacaktır.
Uzun süreli Çin öğrenci vizesi ile Çin’de 180 günden daha uzun sürede kalabilmenizle birlikte Çin’e girişinizden sonra Çin’de ikamet ettiğiniz yerde ilçe düzeyinin üstünde olan Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi’ne giriş tarihinizden itibaren ilk 30 gün içinde başvuruda bulunmak zorundasınız. Bu başvuru ikamet tezkeresi almanız için uygulanmaktadır.

  • Pasaport. Çin öğrenci vizesi için planladığınız seyahat sonrası en az 8 ay daha geçerlilik süresi olan pasaportlar kabul edilmektedir.
  • Kimlik. Çin öğrenci vizesi için sizden nüfus cüzdanının fotokopisi istenmektedir.
  • Fotoğraf. Çin öğrenci vizesi için gereken fotoğraf vesikalık olup güncel olmalıdır. Çin X1 vzesi için fotoğrafın arka fonunun da beyaz olması da gerekmektedir. Çin öğrenci vizesi için bu fotoğraftan 2 tane istenmektedir.
  • Okula Kayıt Mektubu. Çin X1 vizesi ile öğrenci olarak Çin’de uzun süreli okumak için Çin’de okumak istediğiniz eğitim kurumundan kayıt mektubu almanız gerekmektedir. Eğitim alınacak kurumdan verilen imzalı, kaşeli okula giriş bildirim mektubunun aslı.
  • Sabıka Kaydı. Çin öğrenci vizesi için adli sicil kaydı – temiz kağıdını almalısınız. Adli sicil kaydınızı gösteren belgede adli sicil kaydı yoktur yazısı olmalıdır. Bu belge adli sicil kaydı ile birlikte alınmalıdır.
  • Sağlık raporu. Uzun süreli Çin öğrenci vizesi için sağlık durumunuzla ilgili belge de gerekmektedir. Sağlık raporunuzun geçerli olması için raporunuzun tam teşekküllü devlet hastanesinden tarafından verilmiş, heyet tarafından onaylı, ıslak imzalı ve mühürlü olması gerekmektedir. Türk ya da Çin Devlet hastaneleri tarafından son 6 ay içinde alınmış sağlık veya heyet raporunun aslı, kan testleriyle beraber.
  • Eski Pasaport. Çin X1 vizesi için şimdi kullandığınız pasaportunuza ek olarak eski pasaportunuz da gereklidir. Eski pasaportunuz yok veya kayıp olması durumunda, bu durumu açıklayan şirketin antetli kağıdına yazılmış, imzalı ve kaşeli dilekçe vermelisiniz. Bu dilekçe yalnızca İngilizce dilinde yazılması durumunda kabul edilmektedir.

Uzun Süreli Çin X1 Öğrenci Vizesi Başvurusu

Çin öğrenci vizesi gerekli evraklar ile ilgili yukarıda belirtilenler öğrenci olarak Çin’de uzun süreli okumak isteyenler kişiler için normal şartlarda Çin makamları tarafından belirtilen evraklardır. Çin konsolosluğu, gerekli evraklar konusunda çok hassastır. Çin öğrenci vizesi başvurusunda eksik ya da hatalı evrak vermeniz halinde vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

Çin X1 vizesi için istenen bu evraklara ek olarak, Çin vize başvurunuz sonrasında Çin Konsolosluğu sizden ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Bununla birlikte, Çin vize başvurunuz hakkında karar verme yetkisine sahip tek yetkili kurum Çin Konsolosluğudur.

Çin X1 vizesini UDK Dil Kursu aracılığıyla yapmanız durumunda başvurunuzu daha sağlıklı şeklide gerçekleştirip Çin vizesi alma şansınız yükselmektedir. Çin vize başvurunuz için getirdiğiniz evraklar bize ulaştıktan incelenir. Belgeleriniz ile ilgili eksiklik tespit edilirse sizle mümkün olan en kısa sürede iletişime geçilecektir.  Çin konsolosluğu sizden ek evrak talep etmesi durumunda da sizle hemen iletişime geçilip size çözüm üretmeye çalışarak yardımcı olmaktadır. Çin vizesi evrakları hakkında bütün sorularınız için UDK Dil Kursu temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Çin Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Çin X1 vize başvurusu için evraklarınızı eksiksiz getirip vize işlemlerinde farklı bir durum olmaması halinde uzun süreli Çin öğrenci vizesi ortalama olarak 10 iş günüde çıkmaktadır. Ancak Çin Konsolosluğunun vize başvurularından dolayı yoğun olması veya vize işlemleri sırasında sizden ek evrak istemesi gibi özel durumla karşılaşmanız halinde Çin öğrenci vizesinin çıkış süresi uzayabilmektedir.

Çin Konsolosluğu hafta sonları ve konsolosluk resmi tatil günlerinde çalışmayıp bu günler iş günü olarak sayılmamaktadır. Bundan dolayı Çin öğrenci vize başvurunuzun zamanını doğru belirlemeniz çok önemlidir, aksi takdirde vizeniz Çin’e yapmayı planladığınız seyahatinizden önce verilemeyebilir. UDK Dil Kursu uzun süreli Çin öğrenci vize başvurularınızı Çin’in belirlediği formatlar doğrultusunda adınıza gerçekleştirerek size yardımcı olmaktadır.

Çin Öğrenci Vizesi Ücreti

Çin öğrenci vizesi ücreti her zaman aynı olmayıp belirli bir süre sonra güncellenebilmektedir. Çin öğrenci vizesi Çin konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte Türkiye ve Çin arasında gerçekleşen sosyal ve ticari gelişmeler de Çin X1 vizesi ücretini etkileyebilmektedir.

Çin öğrenci vizesi ücreti hakkında en güncel bilgiyi alabilmek için UDK Dil Kursu’nin çağrı merkezi ile iletişime geçiniz. UDK Dil Kursu aracılığıyla gerçekleştireceğiniz Çin öğrenci vizesi için ödeyeceğiniz ücret, vize ücreti, konsolosluk harç bedelleri, randevu ücreti ve hizmet bedelini kapsayan toplam ücrettir. Kargo veya kurye ile alınan hizmet ücretleri vize başvuru sahibi tarafından gerçekleştirilir.

Belgeleriniz Çin Halk Cumhuriyeti’nin uyguladığı vize prosedürlerine göre UDK Dil Kursu’nce incelendikten sonra başvurunuzu sağlamlaştırmanız gerektiğinde sizinle iletişime geçilir. UDK Dil Kursu, Çin vizesi işlemlerini baştan sona kadar takip etmektedir.

Çin vize başvurunuzla ilgili bir gelişme olduğunda sizle hemen iletişime geçilip başvuru işlemlerinizin başarılı olarak sonuçlanmasına yardımcı olur.

Uzun Süreli Çin X1 Öğrenci Vizesi İçin Danışmanlık

UDK Dil Kursu’nin Çin vizesi ile ilgili temsilcileri, Çin vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Çin X1 Vizesi ile ilgili evrakların detaylı listesi ve Çin vize başvuru işlemleri hakkındaki en güncel bilgiler için web sayfamızın Çin bölümünü ziyaret ediniz.

Çin X1 vize başvurunuz hakkında soru ve sorunlarınız için UDK Dil Kursu’ne gelerek, veya UDK Dil Kursu’nin vize danışmanlarına telefon ya da e-mail aracılığıyla iletişime geçerek UDK Dil Kursu temsilcilerimiz size yardımcı olmaktadır.

Çin vize başvurunuzla ilgili gereken belgeler hakkında bilgiye ulaştıktan sonra, lütfen hazırlamış olduğunuz evraklarınızı şahsen gelerek ya da  adresimize kargo veya kurye aracılığı ile yollayarak bize teslim ediniz.

Çin X1 vizesi başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda kargo veya kurye ile size en kısa sürede teslim edilecektir.