İçeriğe geç

İletişim

Pakistan Büyükelçiliği Ankara

Ankara’da ve Ankara çevresinde yer alan illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü bir ülkenin vatandaşı olmanız durumunda Pakistan vizesi başvurularınızı Pakistan Ankara Büyükelçiliği’ne yapmanız gerekecektir.

Pakistan Ankara Büyükelçiliği, Pakistan vize işlemleri ve Türkiye’de yaşayan Pakistan vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum gibi işlemleri konusunda yetkili kurumdur.

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Pakistan vize işlemleri için, Türkiye’de ikamet eden Pakistan vatandaşları ise büyükelçilik işlemleri için Pakistan Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilirler.

Pakistan Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Pakistan vize başvuru formu Pakistan Büyükelçiliği tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması Pakistan vizesinin alınabilmesi açısından gereklidir. Pakistan vize başvuru formu Pakistan Büyükelçiliğinin başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi büyüktür. Ayrıca bu form Pakistan Büyükelçiliğinde Pakistan vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Pakistan vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Pakistan vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Pakistan vizesi başvuru formu Türkçe dilinde ve İngilizce dilinde doldurulabilme seçeneklerini barındırır.

Pakistan vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır.

Pakistan vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında fayda görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Pakistan vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz UDK Dil Kursu bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Pakistan vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliği Dilekçe

Pakistan Büyükelçiliği’ne yapılan turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti ve çalışma vizesi başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve tarihlerinin ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Dilekçe şirketin antetli kağıdına büyükelçiliğe hitaben yazılmalı, kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır. Dilekçe İngilizce dilinde yazılmalıdır. 

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Çalışma Saatleri

Pakistan Büyükelçiliği Ankara çalışma saatleri pazartesiden cumaya 09.00 – 17.00 arasıdır. Başvurular ve evrak teslimi 09.15 – 12:30 arasında kabul edilmekte, evrakların geri verilmesi ise 14.30 – 16.00 arasında gerçekleşmektedir.

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Resmi Tatil Günleri 2022

Pakistan Ankara Büyükelçiliği Türkiye ve Pakistan resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

1 Ocak Yeni Yıl Tatili
5 Şubat Keşmir Dayanışma Günü
23 Mart Pakistan Günü
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
1 Mayıs  Emek ve Dayanışma Günü
2-4 Mayıs  Ramazan Bayramı
9-12 Temmuz Kurban Bayramı
7-8 Ağustos Aşure
14 Ağustos Bağımsılık Günü
15 Temmuz Demokrasi Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
9 Ekim Bayram Miladun Nabi
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
25-26 Aralık Noel

 

Pakistan Vize Ücretleri

Pakistan vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Pakistan devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir.  Pakistan vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Pakistan vize ücretleri için UDK Dil Kursu ofislerimizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka husus da; Pakistan vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Pakistan vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Pakistan vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Pakistan vize ücretleri Pakistan turistik vize, Pakistan aile vizesi, Pakistan öğrenci vizesi, Pakistan ticari vize, Pakistan yatırımcı vizesi, Pakistan basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Pakistan göçmenlik, Pakistan aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Pakistan vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Pakistan vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Pakistan vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Pakistan vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Pakistan vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa UDK Dil Kursu şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliği Vize Çıkış Süresi

Pakistan vize işlemlerinin sonuçlanma süresi başvurulan vize tipine göre farklılık göstermektedir. Vize işlemlerinin konusunda ön görülen ortalama süreler kısa süreli Pakistan vize tipleri için daha az olmakta, uzun süreli Pakistan vize tipleri için daha fazla olmaktadır. Tüm vize tipleri ele alınırsa Pakistan vize işlemleri ortalama olarak 3 ile 10 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Bununla birlikte vize işlemlerinin büyükelçiliğin tatil olduğu veya yoğun olduğu günlere rast gelmesi ya da büyükelçiliğin ilave belge veya mülakat talebinde bulunması gibi özel durumlar vize işlemlerinin sonuçlanma süresine etki edebilir.

Pakistan Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Pakistan vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara Pakistan Ankara Büyükelçiliği’nde yenileyebilirler.

Pakistan Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Pakistan vize başvurusu iki türlü gerçekleşmektedir:

1 – Şahsi başvurularla
2 – Şahsi olmayan başvurularla

Şahsi başvurularla alınacak olan Pakistan vizesi, Pakistan Türkiye temsilcilikleri olan Pakistan Büyükelçiliği Ankara vize bölümü ve Pakistan Konsolosluğu İstanbul Başkonsolosluğu’na bizzat giderek yapılan başvurularla alınabilmektedir.

Şahsi olmayan başvurularla alınacak olan Pakistan vizesi, Pakistan vize işlemlerini gerçekleştiren vize kurumları aracılığıyla alınmaktadır.

Pakistan Büyükelçiliği Ankara İletişim

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Adres

Gaziosmanpaşa Mahallesi İran Caddesi No:37 Çankaya / Ankara

Pakistan Büyükelçiliği Posta Kodu

06700

Pakistan Büyükelçiliği Telefon

+90 (312) 427 1410, +90 (312) 427 1411, +90 (312) 427 1412, +90 (312) 427 1413, +90 (312) 427 1414

Pakistan Büyükelçiliği Faks

+90 (312) 467 1023

Pakistan Büyükelçiliği Ankara E-mail

parepankara@yahoo.com

Pakistan Büyükelçiliği Ankara Nerede?