İçeriğe geç

İletişim

Malta Ticari Vize

Malta Konsolosluğu değişen koşullara göre Malta ticari vizesi evraklarında değişiklik yapabilmektedir. Güncel vize evraklarıyla Malta ticari vize başvurusu yapmak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayın.

Malta Konsolosluğu tarafından belirlenen Malta ticari vizesi için gereken evrak listesini sayfamızda bulacaksınız. Malta ticari vizesi için gereken evrak listesinin en güncel haline ulaşmak için UDK Dil Kursu müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.

Malta ticari vizesi için hazırlayacağınız evrakların vize kurallarına uygun ve güncel olmasına, evrakların asıllarının veya suret belgelerinin talep edilip edilmediğine dikkat ediniz. Malta Schengen vize uyum şartlarına uygun olmayan evraklarınız konusunda sizleri bilgilendirmek UDK Dil Kursu’nin görev sahası içindedir. Malta vize evrakları vizenizin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar olabilir. Bu konuda karar ve yetki Malta Konsolosluğu ve Malta Büyükelçiliği’ne aittir.

Malta Ticari Vize Başvurusu

Malta’ya en fazla 90 gün konaklamalı olacak şekilde; toplantı, fuar, iş gezisi, iş görüşmesi gibi nedenlerle seyahat edecek bordo pasaporta sahip T.C. vatandaşları Malta ticari vize başvurusu yapmalıdır. Malta ticari vizesi de bir Schengen vize türüdür ve yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşlar bu vizeden muaftır.

Ticari vize Malta için yapılan başvurularda seyahatin amacı, süresi ve mesleki durum tam olarak belirtilmelidir. Hazırlanması zorunlu olan evraklar da bu bilgilere göre hazırlanmalı; eksiksiz, hatasız ve tutarlı bilgilerle dolu olmalıdır. UDK Dil Kursu Malta ticari vizesi konusunda konsolosluklara akredite olarak hizmet vermektedir. Ticari vize başvurusu, evrak hazırlanması, vize randevu alımı, vize sonuçlanması gibi tüm vize aşamalarında başvuru sahiplerine danışmanlık vermektedir. Başvuruların direk olarak konsolosluklara yapılamadığını hatırlatmak isteriz.

Ticari vize Malta başvurularında evrakların dışında vize randevusu da çok önemli bir aşamadır. Schengen sistemine daha önce parmak izi kaydı yaptırmamış olan yolcular bu işlemi en yakın yetkili vize başvuru merkezine giderek mutlaka yaptırmak zorundadır. Parmak izi bilgileri sistemde 5 yıl saklı tutulmakta; eğer son 5 yıl içinde bu işlem yaptırıldıysa yeniden yaptırılmasına gerek bulunmamaktadır. Vize randevusunda UDK Dil Kursu ekibinden bir danışmanımız sizlere eşlik edecektir.

Malta ticari vize sonuçlanma süresi 7-10 iş gününü bulmaktadır. Konsoloslukların her zaman ek evrak ya da mülakat talep etme hakkı bulunur ve bu durum vize sonuçlanma süresini etkileyebilmektedir. Ayrıca resmi tatil günleri ve konsolos yoğunlukları da hesaba katılarak başvuru işlemlerine seyahatten en az 30 gün önce başlanması önemlidir.

Bazı durumlarda Malta ticari vize başvurusu ret kararı ile sonuçlanabilmektedir. Bu durumda başvuru sahipleri yeniden başvuru yapabilir ancak ödenen vize ücretleri iade edilmemektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz ofislerimizi ziyaret edebileceğiniz gibi, telefon yoluyla da iletişime geçebilirsiniz.

UDK Dil Kursu ile Malta Ticari Vizesi

Malta Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri tarafından yetki verilmiş kurumlardan biri olan UDK Dil Kursu ile Malta ticari vizesi hızlı ve kolay bir şekilde alınabilmektedir. Bunun için izlenmesi gereken yolları aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Malta’ya iş toplantısı, fuar katılımı, yatırım görüşmeleri gibi ticari amaçlarla kısa süreli seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi T.C. vatandaşı iseniz Malta ticari vizesine başvurmanız gerekir. Zamandan tasarruf etmek ve uzun süren prosedürlerle kendiniz uğraşmak istemiyorsanız Malta UDK Dil Kursu ile ticari vizeye başvurabilirsiniz.

Bu süreçte UDK Dil Kursu ile ilerlemeye karar verdiğinizde önce mesleki ve sosyal durumunuz, seyahat nedeniniz ve tarihleriniz gibi konularda danışmanlarımızla bilgi alışverişi gerçekleştirirsiniz. Uzman vize danışmanlarımız başvuracağınız vize türü için hazırlamanız gereken evrakların listesini size mail ve sms yoluyla iletir.

Size iletilen evrakları eksiksiz ve hatasız şekilde tamamlayarak dosya haline getirmeniz ve tarafımıza iletmeniz gerekmektedir. Evraklar Malta UDK Dil Kursu uzmanlarına ulaştıktan sonra hata/eksik olup olmadığı kontrol edilerek size bilgisi verilir. Aynı zamanda eğer eksik evraklar varsa tamamlamanız için aynı mailde yine bilgisi verilecektir. Eksik evrakları tamamlayıp yeniden bize göndermeniz gerekir. Tüm evraklar hatasız ve tam ise vize randevunuz uzmanlarımız tarafından alınmak üzere onayınız istenir.

Uzmanımız parmak izinizi vermeniz için sizin adınıza yetkili başvuru merkezinden vize randevusu aldıktan sonra belirlenen gün ve saatte randevuya gitmeniz gerekmektedir. Bir danışmanımız randevuda size eşlik edecektir. Son 5 yıl içerisinde Schengen için parmak izi verdiyseniz bu randevuda bizzat bulunmanıza gerek yoktur.

UDK Dil Kursu ile Malta ticari vizesi başvuruları, konsolosluğun talepleri ve resmi tatillere göre değişmekle birlikte genellikle 7-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Vize sonucunuz çıktığında pasaportlarınızı isterseniz ofislerimizden kendiniz teslim alabilirsiniz; isterseniz de kargo yoluyla size ulaştırılabilmektedir.

Malta Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta ticari vizesi almak isteyen şirket sahipleri ve şirket çalışanlarının hazırlaması gereken evraklar aşağıda sunulmaktadır. Ancak Malta ticari vize ve diğer Malta vizesi işlemleriniz sırasında Malta Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talep edebilmektedir.  

 1. Dilekçe – Şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Malta Konsolosluğu’na hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi
 2. Pasaport – Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli
 3. İki adet biyometrik fotoğraf; 35 x 45 mm ölçülerinde, son üç ay içerisinde çekilmiş, pasaportunuzda başka bir vize var ise o vizenin alınması için kullanılmamış
 4. Ticari davetiye; Malta’daki firmadan gelecek olan davetiye mail ya da faks olabilir.
 • Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
 • Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri olmalıdır.
 • Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir.
 • Fuar/sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.
 1. Ticari davetiye gönderen kişinin Malta kimlik ya da pasaport fotokopisi
 2. Şirketin orijinal faaliyet belgesi
 3. Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi
 4. Vergi levhası fotokopisi
 5. Şirket imza sirkülerinin fotokopisi
 6. SGK işe giriş bildirgesi
 7. SGK hizmet dökümü
 8. Son 3 aylık maaş bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).
 9. Şirketinizin son 3 aya ait banka hesap cüzdanı veya banka hesap dökümü
 • Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olmalı ve içerisinde en az 15.000 TL bakiye bulunmalıdır.
 • 15 günden eski olmayan hesap hareketi, hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve imza sirküleri de olmalıdır.
 1. Varsa kira gelirleri fotokopisi, tapu fotokopisi, araç ruhsatı fotokopisi
 2. Kimlik fotokopisi
 3. Seyahat sağlık sigortası: Dönüş tarihinden sonra 15 gün daha geçerli olmalıdır. 
 4. Satın alınmış gidiş-dönüş uçak bileti: Rezervasyon kabul edilmemektedir.

Malta Ticari Vize Başvurusu Önemli Hususlar

Malta ticari vize evraklarını eksiksiz bir şekilde hazırlamış yolcularımız, vize işlemlerinde zamandan kazanmak için evrakları kargo veya kurye ile tarafımıza ulaştırabilir. Evraklarınızın teslim alındığı bilgisini sizlerle paylaşacağız. Evraklarınızın inceleme işlemi tamamlandıktan sonra uygun olan ilk iş gününde randevu işleminiz tamamlanacak ve randevu tarihini tarafınıza bildireceğiz. Bulunduğunuz şehre en yakın UDK Dil Kursu şubemize telefon veya e-posta ile ulaşmak için “Şubelerimiz” bölümünü inceleyiniz.

25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemlerinde VIS (parmak izi uygulaması) başlamıştır. Bu tarihinden itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde UDK Dil Kursu temsilcimiz size eşlik edecektir. Biyometrik verilerini beyan etmiş yolcularımız verilerinin okunamaması halinde parmak izini yeniden beyan edecektir. Vize işlemlerinizle ilgili her türlü adım tarafımızdan takip edilecek olup parmak izi beyanı dışında bizzat bulunmanız gereken başka bir işlem bulunmamaktadır.

Malta ticari vize işlemleriniz sırasında kullanacağınız kargo ve kurye hizmet bedeli vize danışma ücretine dahil değildir. Kargo ve kurye takibi ek hizmetler kategorisine dahil edilmiştir.

Tüm bilgileriniz vize bilgi sisteminde (VIS) 5 seneliğine kayıtlı kalacaktır. Son 59 ay içinde parmak izi vermiş olan yolcularımızın bir sonraki vize başvurusunda parmak izi beyan etmesine gerek yoktur.

Oldukça önemli bir noktayı hatırlatmakta fayda görüyoruz ki Malta ticari vize başvurularınız onay sürecinde kesin ve tam yetki Malta Konsolosluğu’na aittir. UDK Dil Kursu olarak görevimiz evraklarınızı hızlı ve doğru bir şekilde konsolosluk onayına sunmaktır. Vize başvuruları için ödenen vize işlem ücreti başvurunun reddi halinde iade edilmeyecektir.

UDK Dil Kursu patentiyle hizmet veren vize danışmanlık merkezimiz şubeleri dışında hiçbir kurum ve kuruluşa veya şahsa bağlantılı hizmet vermemektedir. Logomuzun bulunmadığı hiçbir mecraya ve 3. şahıslara itibar etmeyiniz.