İçeriğe geç

İletişim

İspanya Transit Vize

İspanya transit vizesi kısa süreli geçici bir vize türü olup; İspanya üzerinden Schengen bölgesi dışında kalan farklı bir ülkeye seyahat edilmesi durumunda alınması gerekir. Aktarma yapılan ülkenin havaalanında 24 saatten az süreyle kalınacak ise transit vizeye ihtiyaç vardır. İspanya’dan başlayan seyahatlerde İspanya vizesi ile Schengen bölgesinde serbestçe dolaşım yapılabilmektedir. Seyahat edilmek istenen ülkenin transit vize prosedürlerini öğrenmek sağlıklı olacaktır. İspanya transit vizesi prosedürleri ve İspanya transit vizesi başvuru evrakları konusunda bilgi almak, vizenizle ilgili sorularınız için vize danışmanlarımızı aramanız yeterlidir.

İspanya Transit Vize Başvurusu

Kısa süreli bir vize türü olan İspanya transit vize başvurusu, İspanya üzerinden aktarmalı olarak üçüncü bir ülkeye seyahat edilecekse yapılmalıdır. Transit vize ile İspanya içinde uzun süreli seyahat etmek mümkün olmamaktadır. Diğer kısa süreli vize türlerinde olduğu gibi İspanya transit vizesinde de başvurular konsolosluklara akredite seyahat acenteleri ve vize danışmanlık firmaları aracılığıyla yapılmaktadır.

Yolculuklarını İspanya üzerinden geçerek üçüncü bir ülkede sonlandıracak olan başvuru sahipleri tarafından “İspanya transit vizesi nasıl alınır?” sorusu yöneltilebilmektedir. Öncelikle transit vize İspanya için hazırlanacak evraklar güncel olmalıdır (3 aydan eski olmamalı). Ayrıca varılacak son ülkeye giriş izni olduğunu kanıtlayacak vize, oturum izni gibi belgeler de mutlaka sunulmalıdır. Eğer varış ülkesine vizesiz olarak giriş yapılabiliyorsa ülkeye gidiş amacını açıklayan maaş bordrosu, kira kontratı, tapu, davetiye, uçak-otel rezervasyonu gibi belgeler sunulmalıdır.

Geçerli bir İspanya Schengen vizesi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, havaalanında 12 saati geçmeyecek şekilde aktarma yapmak üzere bekleyecekleri durumlarda İspanya transit vizesine başvurma zorunlulukları bulunmamaktadır. Bununla birlikte seyahat edilmesi gereken son ülke yani varış ülkesi için transit vize uygulaması yapılıp yapılmadığını öğrenmek gerekmektedir. Bu bilgi İspanya havaalanı personelinden alınabilmektedir.

İspanya transit vize başvurusu sonuçlanma süresi 7-15 gündür. Konsolosluğun bazı ek evrak talepleri olabilmekte ve bu durum süreyi etkileyebilmektedir. Transit vize talep eden ve etmeyen tüm ülkeleri; transit vize prosedürlerini ve transit vize için gereken tüm evrakları UDK Dil Kursu’nin tecrübeli uzmanları ile iletişime geçerek öğrenebilir ve vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İspanya Transit Vize Evrakları

 • 2 Adet biyometrik fotoğraf (güncel, 35×45 mm, beyaz fonlu)
 • Pasaport (10 yıldan eski olmayan, seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, en az 2 boş sayfası olan)
 • İspanya Schengen vize başvuru formu
 • İngilizce vize talep dilekçesi (Seyahat amacı, tarihi, masrafların kim tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.)
 • 18 yaşın altındakiler için anne ve babadan (yasal veliden) imzalı muvafakatname belgesi
 • Asıl gidilecek ülkenin vizesi (Seyahat edilecek ülkeye ait vize ya da oturum izni olmalı; bu ülkeye giriş iznini kanıtlayan belge sunulmalıdır.)
 • Seyahat sağlık sigortası (Seyahat masraflarını kapsayan, 30000 Euro teminatlı olmalıdır.)
 • Uçak ve otel rezervasyonu (Başvuru formundaki bilgilerle tutarlı olmalıdır.)
 • T.C. Kimlik kartı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
 • Araba ile seyahat durumunda; uluslararası ehliyet, ruhsat, yeşil sigorta

İspanya transit vize işlemleri için zahmetli bir prosedür ile karşılaşmak istemiyor ve zaman kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde İspanya transit vize işlemlerinizi sonuçlandırmak istiyorsanız UDK Dil Kursu’nin İspanya vize işlemleri departmanı ile iletişim kurabilirsiniz. UDK Dil Kursu İspanya vize işlemleri departmanı, sektörünün ilkeli ve öngörüsü yüksek temsilcileri ile İspanya transit vize işlemlerinizi sonuca odaklı bir şekilde organize ederken, önceliklerinizi göz önünde bulundurarak kısa sürede İspanya transit vizesini almanızı sağlar.