İçeriğe geç

İletişim

Transit Vize

Transit vize Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Malta’da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak ya da kara yoluyla üçüncü bir ülkeye gitmek için kullanılır. Malta transit vizesi kısa dönem için verilen vize grubuna dâhildir. Malta Schengen bölgesi üyesi olduğu için Malta transit vizesi Schengen başvurusuyla alınır. Malta vizesi alırken biyometri ve VİS işlemlerinizin doğru olmasına, doğru vize türüne başvuru yapmaya dikkat etmenizde fayda vardır. Aşağıda Malta vize evrakları listesini bulabilir, ayrıntılar ve Malta transit vizesi hakkındaki sorularınız için udk dil kursumizi arayabilirsiniz.

Malta Transit Vize Başvurusu

Malta transit vize başvurusu; yolcular Malta üzerinden üçüncü bir ülkeye seyahat edecek ve Malta’daki havaalanında uluslararası transit bölümünden ayrılmayacaksa, pasaport kontrolünden geçmeden Malta üzerinden aktarma yapacaksa ya da kara yoluyla yine üçüncü bir ülkeye seyahat edecekse yapılması gereken kısa süreli bir başvuru türüdür.

Malta için transit vize başvurusu yapacak başvuru sahipleri; pasaportlarının 10 yıldan eski olmamasına, en az 2 boş sayfasının bulunmasına ve pasaportlarında eksik/yırtık sayfaların olmamasına çok dikkat etmelidir. Bunun yanı sıra Schengen vizesine dahil olan transit vize için hazırlanması gereken evraklar eksiksiz olarak temin edilmelidir.

UDK Dil Kursu ile Malta transit vizesi almak mümkündür. UDK Dil Kursu’nin tecrübeli Malta vize danışmanları ile yaptığınız görüşme sonrasında size uygun evrak listesi belirlenir ve mail olarak aldığınız bu listedeki evrakları eksiksiz ve hatasız olarak toplayıp dosya haline getirmeniz istenir. Daha sonra tamamladığınız başvuru dosyanızı UDK Dil Kursu’ne şahsen ya da kargo ile iletebilirsiniz.

Dosyanız UDK Dil Kursu’ne ulaştığında bilgilendirilirsiniz ve herhangi bir eksik varsa yeniden temin etmeniz istenir. Dosyanızda eksik belge yoksa parmak izi vermek üzere vize randevunuz danışmanımız tarafından alınır ve onayınız beklenir. Randevu günü ve saati parmak izinizi vermek üzere başvuru merkezine geldiğinizde yine bir danışmanımız işlem boyunca size eşlik edecektir.

UDK Dil Kursu ile Malta transit vizesi başvurularının sonuçlanma süresi, konsolosluk kaynaklı bazı gecikmeler yaşanabileceği de göz önüne alınarak 7-10 gün olmaktadır. Vizenizin sonucu alındıktan sonra pasaportunuz tarafınıza kargo yoluyla teslim edilebileceği gibi ofislerimizden şahsen de teslim alabilirsiniz. Vize reddi alınması durumunda yeniden başvuru yapma hakkınız vardır ancak ücret iadesi yapılmamaktadır.

Malta transit vize başvurusu ya da diğer tüm vize başvuruları hakkında merak ettiğiniz ve detaylı bilgi almak istediğiniz noktalar varsa UDK Dil Kursu ile her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Malta Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Malta transit vizesi almak için temel vize evraklarınıza ek olarak aşağıdaki belgeleri temin etmelisiniz.

  • Gidilecek ülkeye ait uçak rezervasyonu ya da öngörülen seyahat planını gösteren belgeler.
  • Gidilecek ülkenin vizesi aslı ve fotokopisi.
  • Standartlara uygun (yüz görünür), yeni çekilmiş (6 aydan eski olmayan), beyaz fonlu iki adet vesikalık fotoğraf (35×45 ebatlarında). Fotoğrafın arkasına isim – soy isim yazılması gerekir.
  • Sonuç Belgesi: Başvurunuzun hangi yabancı dilde incelenmesini istediğinize dair imzalanmış dil seçim belgesi.
  • 1 adet dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış vize başvuru formu

Pasaport Kriterleri

Pasaport kriterleri Malta transit vizesine başvurmadan önce tamamlamanız gereken adımları içerir. Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 ay geçerliliği olmalıdır. Pasaportun içerisinde en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Yeni pasaportun ve varsa daha önceden alınmış eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri çekilmelidir.