İçeriğe geç

İletişim

Slovenya Transit Vizesi

UDK Dil Kursu, Slovenya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak Türkiye’nin her şehrinden yapılacak başvurular için doğru evrakları toparlama, form doldurma, dilekçe hazırlama, föy açma ve randevu alma desteği verir. UDK Dil Kursu’nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Slovenya Transit vizesi için gerekli vize evrakları (kişisel, mesleki, finansal) başvuran durumuna göre ve döneme göre değişebilmektedir. 

Slovenya Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Kişisel Evraklar: Pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, ulaşım, konaklama bilet dokümanları ya da rezervasyonları, Slovenya vize başvuru formu, pasaportta vize işlenmiş sayfaların fotokopisi vb.
  • Finansal Evraklar: Banka hesap dökümü, maaş bordrosu, tapu, araç ruhsatı vb. 
  • Mesleki Evraklar: Şirket evrakları, Çalışan, işveren, çiftçi, serbest meslek sahibi, şoför, devlet memuru gibi farklı meslek gruplarına göre temin edilmesi gereken evraklar vardır. ​Varsa Liman yazısı: Limana geminin yanaşma ayrılma tarihleri net bir şekilde belirtilmeli, gemiye katılan kişi ya da kişilerin isimleri yer almaldır.

Kişinin iş amacına ve statüsüne uygun ek olarak hazırlaması gereken belgeler için vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Slovenya sınır kapılarında vize verilme uygulaması bulunmamaktadır, sadece ölüm vb. gibi olağanüstü durumlarda sınırda Slovenya’ya giriş vizesi verilebilmektedir. Slovenya’da 24 saatten az kalacak olan kişler Slovenya transit vizeye başvuruda bulunabilirler.

Slovenya vize başvuruları Slovenya ve Macaristan Devletlerinin Schengen anlaşmasına istinaden yaptıkları anlaşamaya göre İstanbul’da Macaristan Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilmektedir. Sonuç olumlu olarak değerlendirildiğinde Slovenya vizesinde, vizenin Macaristan Başkonsolosluğu tarafından onaylandığı ibaresini Schengen vize etiketinin üzerinde görülebilmektedir ancak bu durum Slovenya’ya girişlerde herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Slovenya vize başvuru işlemleri Ankara’da Slovenya Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir.