İçeriğe geç

İletişim

Vize Başvuru Formu

İtalya vize başvuru formu pasaport, kimlik bilgilerinizin yanında seyahatinizle ilgili tüm diğer detayları içerir. Seyahat amacınız, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihlerinin, İtalya vize talep dilekçesinde belirttiğiniz tarihlerle tutarlı olması gerekmektedir. İtalya Schengen vize başvuru formunda yer alan ilk gidilecek ülke bölümü önemlidir. Eğer başka bir Schengen ülkesine veya ülkelerine gideceksiniz bu ülkelerin ‘Gidilecek üye ülke veya ülkeler’ bölümünde adlarını belirtmelisiniz. İtalya vize başvurusunda bulunduktan sonra ilk gideceğiniz ülkenin başka bir Schengen üye ülkesi olması ret alma olasılığını arttırır. Daha önceden almış olduğunuz Schengen vizesi varsa, bunu da ilgili bölüme yazmanız gerekmektedir. Ayrıca daha önceden aldığınız Schengen vizelerinin bulunduğu eski pasaportlarınızın ilgili sayfalarının fotokopilerini de İtalya turistik vize başvurusunda ibraz etmeniz gerekebilir.

Bu formda verdiğiniz kimlik bilgilerinize dair tek referans pasaportunuzdur. Diğer vize evraklarında geçen pasaport bilgileri ve numarası geçerlilik tarihi seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olan son pasaportunuzla aynı olmalıdır.
İtalya vize başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgiler Schengen anlaşması gereği VIS veri tabanına kaydedilir ve 5 yıl süre ile biyometrik verileriniz bu veri tabanında saklanır.

Schengen vize süreleri, doğru kullanım oranlarına göre kademe kademe artmaktadır. İlk Schengen Vize başvuruları için uzun süreli vize alınması istisnai durumlar dışında mümkün değildir. Uzun süreli İtalya vize talebi sırasında lütfen bu bilgileri gözönünde bulundurunuz.  

İtalya vize başvurularınız tamamlanmadan Hotel ve Uçak bileti satın alımları yapmayınız. Satın alımı yapılmış Hotel ve Uçak bileti rezervasyonları ile yapılacak vize başvurularında Kurumumuzu bağlayıcı herhangi bir unsur bulunmamaktadır.

İtalya vize başvurusunda bulunurken İtalyanca ya da Türkçe hazırlanmış ve eksiksiz doldurulmuş İtalya vize başvuru formu sunmanız talep edilir.

İtalya Vize Başvuru Formu 

Başvuru Formunu indirmek için: 

1. İtalya Vize Başvuru Formu linkine tıklayınız. 
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz. 

VEYA

1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz 
3. İtalya Vize Başvuru Formunu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat: 
İtalya Vize Başvuru Formu PDF formatındadır. 
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır. 

Download Adobe Acrobat Reader