İçeriğe geç

İletişim

Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya Konsolosluğu ve Slovenya Büyükelçiliği, Slovenya vizesi başvurularını değerlendirmeye tabi tutan, onay veya ret kararı veren tek yetkili kuruluştur. Bununla birlikte başvurular akredite vize ve seyahat acentelerine yapılmakta olup, gerekli evraklar bu birimlere teslim edilmektedir. İstanbul’dan yapılan Slovenya vizesi başvurularında Macaristan Konsolosluğu yetkili kılınmıştır. İstanbul’dan Slovenya vizesi başvurusu yapacak kişilerin vize onayına veya reddine karar veren kuruluş Macaristan İstanbul Başkonsolosluğudur.

Slovenya Konsolosluğu İstanbul’dan yapılan başvurularda Macaristan Devleti ile yapılan anlaşmalar gereği vize değerlendirme sürecinde Macaristan Konsolosluğuna diplomatik temsil hakkı vermiştir. Ancak Slovenya vize başvuruları Ankara’da Slovenya Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Slovenya konsolosluk birimleri Türkiye çapında görev yetki dağılımı yapmadığı için ikametinize uygun gördüğünüz Konsolosluğa başvuruda bulunabilirsiniz.

Slovenya Fahri Konsoloslukları vize başvuru işlemleri yapmamaktadır. UDK Dil Kursu Türkiye’nin dört bir yanında bulunan şubeleri ve temsilcisi olan iş ortakları ile birlikte hizmet vermektedir. İstanbul, Ankara, Edirne, Konya, Bursa ve İzmir şubelerimizden ikametinize en yakın olana başvuruda bulunabileceğiniz gibi Konsoloslukların bulunduğu İstanbul ve Ankara’daki şubelerimize evraklarınızı kargo ile göndererek de işlem yapabilirsiniz.

Vize Başvurunuzu UDK Dil Kursu ile Nasıl Yapabilirsiniz?

UDK Dil Kursu sizin adınıza Slovenya vizesi ve diğer Schengen vize başvurularınızı yapma yetkinliğine sahiptir.

  • Slovenya Schengen vize başvuru formunu doldurunuz.

Slovenya seyahati için öncelikle Schengen vize başvuru formu doldurulması gerekir. Başvuru formunu doldururken eksik bir bilgi yazmamaya özen gösteriniz. Eksik bilgi ya da evrak teslim etmeniz durumunda başvuru süreci boyunca zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Başvuru formu doldurulduktan sonra gerekli yerlere imza atınız. Slovenya turistik vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamanız için hizmet vermekteyiz.

  • Kişisel evraklarınızı kargo ile ofisimize gönderiniz.

Slovenya Schengen vizesi için gerekli olan güncel bilgileri Schengen vize uzmanlarımızı arayarak öğrenebilirsiniz. Slovenya Büyükelçiliği’nin belirlemiş olduğu 2020 Slovenya Vize Belgelerini ve 2020 Slovenya vize ücretini çağrı merkezlerimizi arayarak bilgi maili olarak talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda tarafınıza Slovenya Schengen Vizesi için gerekli olan evraklar listesi ulaşacaktır. Evraklarınızı hazırladıktan sonra ofisimize kargo ile ulaştırınız. Ofis yetkililerimiz Slovenya vize belgelerinizi kontrol ettikten sonra başvuru sürecinizi başlatmaktadır.

  • Başvurunun gerçekleştirilmesi

Vize başvurusu için gerekli olan evraklarınız UDK Dil Kursu’ne ulaştığında yetkililerimiz son kontrollerini yapmakta ve eksik ya da hatalı bir belge varsa hemen sizleri durumdan haberdar etmektedir. Bölge sınırlaması olmadan Türkiye’nin her bölgesinden Ankara ve İstanbul ofislerimizin herhangi birinden Slovenya Schengen vizesine başvurabilirsiniz. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen ülkeleri için verilmiş parmak iziniz varsa şahsen gelmenize gerek kalmadan alanında uzman UDK Dil Kursu yetkililerimiz aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Pasaport teslimi

Vize işlem sürecinizin olumlu sonuçlanması halinde vizenizin işlenmiş olduğu pasaportu bulunduğunuz yere kargo ile gönderme hizmetimiz vardır. Vize değerlendirme ve sonuçlandırma aşamasında tek yetkili mercii Slovenya Büyükelçiliğidir. Pasaportunuz elinize ulaştığı anda lütfen vize işlenmiş olan sayfayı kontrol ediniz.