İçeriğe geç

İletişim

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya vizesinin çıkış süresi ortalama 15 iş günüdür ancak Slovenya Konsolosluğu’nun, Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu’nun ve Slovenya Ankara Büyükelçiliği’nin resmi tatil ve kapalı olduğu günler bu süreye dahil değildir. Vize çıkış süresinden dolayı Slovenya vize başvurusundan bulunacak kişilerin vize işlemlerine seyahatlerine en az 1 ay kala yapmaları gerekmektedir. Slovenya vize başvurunuzu seyahat tarihinizden 3 ay öncesinden yapmanız mümkündür. Bu süreden önce başvuru yapamazsınız. Slovenya Schengen vize başvuruları eksik ya da hatalı bir belge ile başvuru yapılmadığı sürece başvuru sahibinin seyahat tarihinden 2 gün önce sonuçlanmaktadır. Yabancı uyruklu vize başvuru sahiplerinin sonuçlanma aşaması daha uzun sürebilmektedir.

Seyahatine 15 gün veya daha az süre kalan kişilerin vize işlemlerinin sonuçlanması seyahat tarihlerine yetişmeyebilir. Konsoloslukların ek evrak talep ettiği durumlarda veya döneme bağlı olarak yoğun oldukları durumlarda vize işlemlerinin sonuçlanması gecikebilmektedir. Gerekli gördüğü durumda Konsolosluk vize başvurusunda bulunan kişiyi mülakata çağırabilmektedir.

Ek evrak, mülakat, alternatif evrak, destekleyici belge gibi talepler vizenin çıkış süresini uzatabileceğinden başvurunuzun dikkatle yapılması çok önemlidir. UDK Dil Kursu aracılığı ile yapacağınız başvuru, evraklara dair zaman kayıplarınızı önleyebilmektedir. Konsolosluk taleplerine uygun şekilde başvuru yapmak, vize süreci boyunca sorun yaşamamak için lütfen temsilcilerimizle iletişime geçiniz.