İçeriğe geç

İletişim

Slovenya Vizesi Reddi

Slovenya Konsolosluğu ve Büyükelçiliği egemenlik yetkisini kendi iradesiyle sınırlama, ülkeye hangi yabancının hangi koşulda girebileceklerini belirleme hakkına sahiptir. Bu sebeple Slovenya Konsolosluğu kişinin Slovenya vizesi başvurusunu uygun görmemesi halinde reddedebilir. Slovenya vizesi başvurularında Slovenya Konsolosluğu’nun talep ettiği şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, belgelerin eksik veya hatalı olması, başvurunun ret alma olasılığını doğrudan etkilemektedir. Slovenya vizenizin reddedilme durumu, Slovenya’ya olan seyahatinizin engellendiği anlamını taşımamaktadır.

Slovenya vize talebi reddedilen kişi Slovenya vize başvurusunun reddine itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz Slovenya Konsolosluğu’na yazılı müracaatla yapılmaktadır. Slovenya Konsolosluğu vize başvuru sayısına sınırlama koymamaktadır. Slovenya vizesi başvurusu reddedilen kişi yeniden başvuru yapmadan önce belgelerinin tutarlılığını denetlemelidir. Slovenya vizesi başvurusunda bulunan kişi gerekli hazırlıklarını tamamlaması halinde tekrar vize başvurusunda bulunabilir. UDK Dil Kursu, başvuru sahibinin aynı zaman ve para kaybını yaşamaması için alanında uzman vize danışmanlarıyla yeni bir başvuruyu gerçekleştirmesine yardımcı olur.

Slovenya vize başvuruları için hazırlanması gereken evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Slovenya vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermeli ve sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmalısınız. Slovenya vizesi başvuruları hakkında verilecek kararlar ilgili Slovenya Konsolosluklarının çalışma alanı içerisindedir. Bu sebeple Slovenya vize başvurularınız için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir.

Slovenya Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması, seyahat amacının net belirtilmemesi, seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi, vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi gelmektedir. Başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir. 

UDK Dil Kursu -SlovenyaSchengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Slovenya Schengen vizesi (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını temsilcilerimizden ”bilgi e-maili” olarak ücretsiz talep edebilirsiniz. UDK Dil Kursu – Slovenya Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek UDK Dil Kursu aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. UDK Dil Kursu’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Konuyla ilgili UDK Dil Kursu müşteri temsilcilerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Slovenya vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Slovenya vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.

UDK Dil Kursu olarak Slovenya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

Slovenya vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Slovenya Konsolosluğu tarafından verilen Slovenya vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Slovenya vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Slovenya vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.