İçeriğe geç

İletişim

Danimarka Vizesi Reddi

Değerli ziyaretçimiz,

Danimarka vize reddi sayfamıza hoş geldiniz. Danimarka seyahatleriniz için alacağınız Schengen vizesi başvurularında yapılması gerekenlere mutlaka uymalısınız. Aksi takdirde vize reddi alabilirsiniz ve bu vize reddi sonraki vize alımlarınız için olumsuz etki yaratacaktır. Danimarka schengen vizesi alırken ülke uzmanlarımızdan profesyonel destek almanızı tavsiye etmekteyiz. Aşağıdaki yazıda olası vize ret sebeplerinden ve vize reddi durumunda yapılması gerekenlerden bahsedilmiştir.

Danimarka Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması, seyahat amacının net belirtilmemesi, seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi, vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi gelmektedir. Başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir. 

UDK Dil Kursu – Danimarka Schengen Vize Departmanı Çağrı Merkezini arayarak Danimarka Schengen vize (90 güne kadar konaklamalı) başvuru evraklarını Temsilcilerimizden bir ”bilgi e-maili” olarak ücretsiz talep edebilirsiniz. UDK Dil Kursu – Danimarka Vize Departmanı hazırlanması gereken evrakların güncel halini sizlerle e-posta olarak paylaşacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra belli bir hizmet bedeli ödeyerek UDK Dil Kursu aracılığıyla seyahat amacınıza uygun, eksiksiz, doğru ve hızlı bir başvuru yapabilirsiniz. UDK Dil Kursu’nden alacağınız hizmet sayesinde yorucu prosedürlerle uğraşmadan, kolay ve hızlı randevuyla vize başvurunuzu sağlama alabilirsiniz. Konuyla ilgili UDK Dil Kursu müşteri temsilcilerimizle +90 212 970 05 32 numaralı telefondan hemen iletişime geçebilirsiniz.

Danimarka vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Danimarka vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.

UDK Dil Kursu olarak Danimarka vizesi başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Vize Reddi Durumunda Ne Yapılır?

Danimarka vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Danimarka Konsolosluğu tarafından verilen Danimarka vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır. Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Danimarka vizesi reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Danimarka vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.