İçeriğe geç

İletişim

Küba Aile Ziyareti Vizesi

Küba’da yaşamakta olan akraba, arkadaşını ziyaret etmek isteyen başvuru sahipleri seyahat süresi boyunca yanında ikamet edeceği yakınından davet mektubu alması gerekmektedir. Aynı zamanda Küba’da yaşayan kişiyle olan akrabalık ilişkilerini destekleyen belgeleri de vize başvuru formuna eklemesi gereklidir.

Küba aile ziyareti vizesi, bu ülkede bulunan akraba, arkadaş veya tanıdık kişilerin ziyaret edilmesi için verilen bir vize türüdür. Küba aile ziyareti vizesi en fazla 30 gün geçerli olmaktadır. Küba aile ziyareti vizesi alabilmeniz için Küba’da bulunan yakınınızdan davet mektubu almanız gereklidir. T.C. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri kısa süreli Küba seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Küba seyahatleri öncesinde vize almaları gereklidir.

Küba aile ziyareti vizesine şahsen başvuru yapma şartı bulunmamaktadır. UDK Dil Kursu temsilcilerimiz Küba seyahatinizle ilgili olarak hazırlamanız gerekli olan evraklar hakkında size yardımcı olmaktadırlar. Gerekli evrakları hazırlayarak tarafımıza göndermeniz durumunda Küba aile ziyareti vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilmekteyiz.

Küba aile ziyareti vizesi, aile bağlarını ispat eden ve seyahatin amacını gösteren evrakların beyan edilmesi önemlidir. Küba aile ziyareti vize başvuruları için Küba’daki bir yakınınız tarafından ibraz edilen davetiyenin olması gereklidir. Küba Konsolosluğu veya Küba Büyükelçiliği belirtilen evrakların haricinde ek evrak talep edebilmektedir. Aynı zamanda konsolosluk/büyükelçilik gerekli görürse başvuru sahibini görüşmeye davet edebilmektedir.

UDK Dil Kursu Küba aile ziyareti vize işlemlerinde uzman temsilcileriyle hizmet vermektedir. Küba aile ziyareti vizesine bizzat başvuru yapabilmekle birlikte başvuru işlemlerinde bizzat bulunma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Şahsen başvurularda yaşanabilecek sorunlarla karşılaşmadan Küba aile ziyareti vize işlemlerinizin sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için UDK Dil Kursu temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Vize başvurusu için gereken evrak listesi tarafınıza e-posta aracılığıyla gönderilmektedir. Evraklarınızı tarafımıza teslim ettikten sonra vizenizin sonuçlanma durumu size bildirilecektir.

Küba Aile Ziyareti Vize Ücreti

Küba aile ziyareti vize ücreti belirli dönemlerde değişiklik gösterebilmektedir. Vize ücretleri hakkında güncel bilgi almak için UDK Dil Kursu temsilcilerimizi arayabilirsiniz. Vize ücreti başvurular vize ile ilgili giriş sayısına ve işlem süresine göre değişmektedir. Küba aile ziyareti vize ücreti konsolosluk harç bedeli, vize ücreti, davetiye alımı ve UDK Dil Kursu hizmet bedelini kapsamaktadır. UDK Dil Kursu Küba vize işlemlerini başından sonuna kadar takip etmektedir.

Küba Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Küba aile ziyareti vizesi 1-2 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Küba Konsolosluğu/Büyükelçiliği’nin tatil olduğu günler bu süreyi kapsamamaktadır. Aynı zamanda Küba Konsolosluğu’nun ek evrak talep etmesi gibi durumlarda vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. UDK Dil Kursu Küba Konsolosluğu’nun belirlediği vize kriterlerie uygun başvuru yapmanızda sizse yardımcı olmaktadır.

Küba Aile Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

Küba’ya giden ve Küba’da aile ziyareti yapmak isteyen kişilerin belirtilen evrakları hazırlayarak vize başvuru işlemleri sırasında beyan etmeleri istenmektedir.

1. Pasaport

Renkli taranmış pasaport fotokopisi, seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olması gereklidir. Kişi yabancı uyruklu ise; T.C. ikamet izni belgesi 

2. Başvuru formu

Küba aile ziyareti vize başvuru formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Vize başvuru formu dikkatli, eksiksiz ve tam doldurulmalı, form üzerinde ibraz edilen bilgilerin seyahatin amacını ispatlayan belgelerle desteklenmesine dikkat edilmelidir.

3. Kimlik fotokopisi

Nüfus cüzdanı fotokopisinin vize başvuru evrakları arasında bulunması gereklidir.

4. Fotoğraf

Küba aile ziyareti başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğrafın güncel, 6 aydan eski olmaması, 45x60mm ebatlarında arka fonu beyaz olması gereklidir.

5. Davetiye

Küba’da ikamet eden akraba, arkadaş tarafından gönderilen davet mektubu.

Küba’da yaşayan aile bireyinin yurtdışı ikamet izni, evlilik sertifikasının ve doğum belgesinin fotokopisi.

6. Otel ve uçak rezervasyonu

Otel ve uçak rezervasyonu gidiş ve dönüş tarihlerini kapsaması gereklidir.

daha fazla göster