İçeriğe geç

İletişim

Almanya Schengen Vizesi

Almanya Schengen Vizesi İçin Merak Edilenler

Almanya Schengen vizesi 90 gün altı Turistik, Ticari, Eğitim, Aile ve Arkadaş ziyareti, Şoför, Kültürel, Fuar amaçlı yapılacak seyahatler için alınması gereken bir vize türüdür.

Almanya Schengen vizesi olanlar diğer ülkelere girebilir mi?

Almanya Schengen vizesi ile 26 Schengen üye ülkesine geçiş sağlayabilirsiniz.

Almanya Schengen vizesi için hangi aşılar kabul ediliyor?

Almanya Schengen vizesi ile seyahat edebilmek için 2 doz Biontech Manufacturing, Moderna Biontech İspanya, SLAstraZeneca AB, İsveç, Janssen-Cilag Uluslararası NV aşılarından birinden 2 doz olmanız gerekmektedir.

Almanya’ya Schengen giriş için aşı şart mı?

Yukarıda yer alan aşılardan birini en az iki doz olmalısınız. İkinci aşınızın üstünden 14 gün geçmesi gerekmektedir. Öncesinde Covid-19 geçirdiyseniz Covid-19 geçirdiğinizi doğrular belgeniz ve yine bir doz aşınızın olması gerekmektedir.

Almanya Schengen için tek doz Biontech ve Sinovac kabul ediliyor mu?

Kabul etmiyor, seyahat için ikinci doz Biontech olmanız gerekmektedir.

Almanya’ya Schengen için ikinci aşı üzerinden kaç gün geçmeli?

İkinci doz aşınızın üzerinden 14 gün geçmelidir.

Schengen için başvuruda ya da ülkeye girişler için aşı kartı zorunluluğu var mı?

Başvuru esnasında kartı zorunluluğu yoktur, vize çıkınca ülke girişleri için aşı kartı sunmanız zorunludur.

Schengen ülkelerine girişlerde PCR Testi gerekli midir? Gerekli ise ne zaman yapılmalıdır?

Yüksek riskli ülkelerden birinden Almanya Schengen ülkesine geçiş yapacaksanız PCR testi zorunluluğunuz bulunmaktadır. Aşılarınız tam olsa dahi anlık olan değişmelerden ötürü test istenebilir.

Almanya Schengen için ülkede herhangi bir karantina uygulaması yapılıyor mu?

Almanya seyahatiniz Türkiye başlangıçlı olacak ise karantina zorunluluğu bulunmamaktadır. Aşılarınız yoksa 10 gün ev karantinası zorunludur. Covid-19 geçirdiğinize dair kaıtlayıcı belgeniz ve tek doz aşınız var ise karantina uygulamasından muaf tutulursunuz . 0-12 yaş çocukların sebeplerine bakılmaksızın karantina süresi 5 (beş) gündür.

Almanya’da acil bir durumdan ötürü bulunacaksanız ve aşılarınız yoksa gittiğinizde belirlediğiniz bir adreste karantinaya girmeniz gerekmektedir, karantina süreniz 10. günün sonunda negatif PCR testi sunduğunuz durumlarda bitmiş olacaktır.

Acil Schengen vizesi almak için ne yapılmalı?

Acil olan durumunuz ile ilgili UDK Dil Kursu ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Almanya Schengen vizesi için otel ve uçak satın almalı mıyım?

Schengen vizesi Almanya vizeniz tarafınıza ulaşmadan konaklama ve ulaşım satın almayınız.

Almanya Schengen vizesi ile başka Schengen ülkesine giriş yaparsam ne olur?

Giriş yapacağınız ülke için vizeniz başka ülkeye ait diyerek girişinize izin verilmeyebilir. Girişinize izin verilebilir fakat sonra ki vize başvurularınızda önceki vizeniz hatalı kullanım olduğu için ret ya da kısa süreli vize verilebilir.

Almanya Schengen Vizesi Nedir?

Almanya Schengen vizesi 180 günlük bir dönemde 90 günü aşmayacak süreyle Schengen üye devletlerinin sınırları içindeki planlı ziyaretleri veya bu sınırlardan yapılan transit geçişleri kapsayan “kısa süreli vize” türüdür.

Schengen üye ülkelerinin havaalanlarının uluslararası transit alanlarından asıl gidilecek olan ülkeye aktarmalarda kullanılan “havaalanı transit vize” de Schengen vizesi kapsamındadır. Almanya Schengen vizesi, vizenin geçerli olduğu süre zarfında diğer Schengen ülkelerini ziyaret etmenize fırsat tanır.

Almanya Schengen Vizesi İçin Pasaport Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Almanya Schengen vizesi 2022 yılı için kullanılan pasaport seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olmalıdır. Pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması, eksik ve yırtık sayfasının olmaması gerekmektedir. Bazı Schengen başvurularında fotokopileri talep edilmektedir. Eğer eski pasaportlarınızda önceden alınan vizeler ve seyahat geçmişini kanıtlayan Schengen vizeleri varsa bunu diğer başvuru evraklarıyla birlikte sunmak gerekir.

Schengen Vizesinin Geçerli Olduğu Ülkeler Hangileridir?

Schengen bölgesi, Schengen ülkeleri olarak anılan 26 ülkeyi kapsar. Schengen Anlaşması’na taraf olan bu ülkelerin vatandaşları kendi ülke sınırlarının dışında, Schengen bölgesi sınırları dahilinde serbest dolaşım hakkına sahiptir.

Schengen ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, İzlanda, Fransa, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsveç ve İsviçre. Bu ülkeler kısa süreli vize kategorilerinde ortak bir vize politikası uygulamaktadır. Bu ülkelerden İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn Avrupa Birliği üyesi olmamalarına rağmen Schengen bölgesine dahildir.

Almanya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya Schengen vizesi için seyahat amacınıza uygun vize kategorilerini ve durumunuza göre Schengen vizesi için gereken evrak listesini Almanya Vize İşlemleri bölümümüzün altında bulacaksınız. UDK Dil Kursu temsilcimizle iletişime geçtiğiniz takdirde en güncel evrak listesi e-mail adresinize gönderilir. Almanya Schengen vizesi evraklarınızı bize kargo ile gönderdikten sonra başvuru dosyanız hazırlanır.

Daha önceden alınmış bir Schengen vizeniz yoksa VIS prosedürü dahilinde parmak izi verme işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu süreçte yetkililerimiz, biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca danışmanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Schengen yönetmeliği gereğince 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle vize işlemleriniz için parmak izi uygulamasına (VIS) geçilmiştir. Bu tarihten itibaren Schengen vizesi alan başvuru sahiplerinin randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Randevu gününüzde başvuru asistanımız sizlere eşlik edecektir.

Almanya Schengen Vize Başvurusu Ne Zaman ve Nasıl Yapılır?

Schengen vizesi Almanya başvurularının planlanan seyahatten 15 gün önceden yapılması tavsiye edilir. Ancak seyahatin başlangıç tarihinden 3 ay öncesinden yapılan başvurular da kabul edilmektedir. Almanya Schengen vize başvurularında Türkiye’deki Almanya konsolosluklarının ve Almanya’daki yetkili makamların resmi tatil günleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Randevu tarihlerinde bu ve benzeri nedenlerden kaynaklanabilecek aksamalar vizenin çıkış süresini uzatabilmektedir. En az 6 aylık bir dönem için geçerli olan Schengen çoklu giriş vizesi sahipleri başvurularını bu vizenin bitiş tarihinden önce yeni bir vize başvurusu yaparak gerçekleştirebilirler.

UDK Dil Kursu, Almanya Schengen vizesi işlemlerinizin takibinde yetkin bir kurum olarak, vize sürecinde yaşanabilecek her türlü faktörü göz önünde bulundurarak size asistanlık eder. Temsilcilerimize iletişim ve şubelerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Almanya Schengen vizesi kısa süreli bir vizedir. Schengen vize yönetmeliği kurallarına göre kısa süreli vize 180 günlük bir dönemde 90 günlük kalış izni veren vize olarak tanımlanmıştır. Buna göre 180 günlük herhangi bir dönemde Schengen bölgesinde kalış süresi en fazla 90 gün olabilmektedir.

Vizenizin geçerliliğine dair kesin süre vize etiketinde yer alan “Duration of Visit” (Ziyaret Süresi) başlığı altında gösterilir. Tek girişli Almanya Schengen vizesi Schengen bölgesine sadece tek giriş hakkı vermektedir. Bu da vize etiketinde “Number of Entries” (Girişlerin Sayısı) başlığı altında ‘1’ rakamı ile gösterilir.

Çift girişli veya çok girişli Schengen vizesi vizenin geçerlilik süresi boyunca ülkeye birden fazla giriş yapma hakkı verir. Bu da yine vize etiketinde “Number of Entries” (Girişlerin Sayısı) başlığı altında ‘02’ rakamı veya ‘MULT’ yazısıyla gösterilir.

Almanya Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Almanya Schengen vizesi ücreti 2022 yılındaki son güncellemeyle birlikte 170 Euro’dur. Konsolosluğun, Aracı kurumun ve Danışmanlık hizmetinin toplam bedeli bu fiyata dahildir. Konsolosluktan direkt başvuru yapılmadığı için aracı kurum bedeli ödemeden başvuru yapılamamaktadır. 0-6 yaş arası Schengen başvuruları için konsolosluk ve aracı kurum ödeme almamaktadır.

Almanya Schengen Başvuru Ücreti Nereye Yatırılır

Almanya Schengen başvuru ücretini Almanya Konsolosluğu’nun yetkili kıldığı UDK Dil Kursu’ne başvurunuzu teslim ettikten hemen sonra yatırmalısınız. Aracı kurum Euro ve TL olarak ödeme almaktadır. Bu bilgi kapsamında yanınızda yeterli miktarı nakit olarak bulundurmalısınız. Konsolosluk başvuruyu sadece aracı kurum üzerinden almaktadır, bu nedenden aracı kurum ücreti ödemeniz zorunludur.

Almanya Schengen Vize Başvuru Formu

Almanya Schengen başvuru formu 90 gün altı aile ziyareti, turistik, ticari, fuar gezileri, Erasmus, okul gezileri, şoför (Araç türü olarak tır) başvuruları için doldurulması gereken form türüdür. 18 yaş altı çocuklar için ebeveyler tarafından doldurulmalıdır. Anne-Baba imzası olması gerekmektedir. Ebeveylerin ayrı olduğu durumlarda dahi imzaların olması şarttır. Zihinsel engeli bulunan başvuru sahibi için yasal velisi tarafından imzalanmalıdır.

Almanya Schengen Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya Schengen turistik vize, Almanya Schengen ticari vize, Almanya Schengen aile ziyareti vizesine ve Almanya Schengen vizesi gerekli evraklar listesine Vize Evrakları bölümünden ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Almanya Schengen vizesi için başvurularda seyahat amacı veya başvuru yaptığınız vize kategorisi ne olursa olsun bazı evrakların her halükarda bulunması şarttır.

Schengen vize başvuru formu, pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümleri, Almanya Schengen vize başvuru dilekçesi, Almanya Schengen vize başvuruları için gereken evraklardan bazılarıdır. Almanya Schengen vize başvurularında evraklarınızın güncelliğinden emin olun.

Eski tarihli, süresi dolmuş, yıpranmış ve okunaksız evraklar kabul edilmemektedir. Almanya Schengen vize başvurularında 18 yaş altı başvuru sahipleri için – seyahati ve başvuruyu ebeveynleriyle birlikte gerçekleştirecek olsalar bile – ebeveynlerden alınmış noter onaylı muvafakatnamenin ibrazı zorunludur. Almanya Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak talebinde bulunabilmektedir.

Almanya Schengen vize başvurularında tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ibrazı – kişi aile sponsorluğu ile seyahat etmeyecekse – zorunlu değildir. Ayrıca turistik amaçlı yapılan seyahatlerde işverenlerden de sigorta evrakları talep edilmemektedir. Almanya da tıpkı diğer Schengen üye devletlerinin birçoğunda olduğu gibi güncel şirket evrakları ve özellikle orijinal faaliyet belgesi talep etmektedir.

Schengen vizesi Almanya için gereken güncel evrak listesini edinmek ve vize başvurunuzu başlatmak için UDK Dil Kursu temsilcimizle iletişime geçin. Schengen vizesi güncel evrak listesi size e-posta ile gönderilecektir.

Almanya Schengen Vizesi Parmak İzi Verme Prosedürü Nedir?

Schengen vize başvuru işlemlerinde 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Parmak İzi Uygulamasına (VIS) başlanmıştır. Schengen kuralları gereğince Almanya vize başvurusunda bulunan yolcularımızın randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde biyometrik verilerini beyan etmek üzere hazır bulunmaları gerekmektedir.

Almanya Schengen vize başvurularında verilen parmak izi verisi 5 yıl süre ile geçerli olmaktadır. Ancak Almanya Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde bazı özel durumlara ve diğer Schengen ülkeleriyle yapılan ikili anlaşmalara göre parmak izi talebinde bulunabilir.

Teknik nedenlerden ötürü parmak izi datasına ulaşılamadığı durumlarda da parmak izi işleminin yeniden yapılması gerekmektedir. Randevu gün ve saatinizde başvuru asistanımız sizlere eşlik ederek Almanya vize başvuru işlemlerinizin sorunsuz biçimde gerçekleşmesi için yardımcı olacaktır.

Almanya Schengen Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Almanya Schengen vize başvuru formu tüm kişisel bilgilerinizi içeren bir formdur. Burada vereceğiniz bilgilerin diğer vize evraklarında belirttiğiniz bilgilerle uyumlu olmasına özen gösteriniz. Örneğin vize dilekçenizde belirttiğiniz giriş-çıkış tarihleri başvuru forumuna yazdığınız Schengen bölgesine giriş tarihleriyle uyumluluk içerisinde olmalıdır.

Pasaport numaranız ve kimlik numaranızın doğru yazıldığından emin olmalısınız. Almanya Schengen vize başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve ilgili kutuların tarafınızdan imzalanması gerekir. Seyahatinizde size eşlik eden aile bireyleri için de ayrı ayrı başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Almanya Schengen vize başvuru formunun sağ üst köşesinde yer alan fotoğraf bölümüne yapıştırılması gereken fotoğrafın biyometrik özellikte olması gerekmektedir. 35 x 45 mm ölçülerinde, fonun beyaz olduğu, yüzün net bir şekilde görüldüğü bir fotoğraf kullanılmalı ve kişinin güncel halini yansıtmalıdır.

Almanya Schengen Vizesi Sponsor Dilekçesi Nasıl Olmalı?

Almanya Schengen vizesi sponsor dilekçesinde, sponsor seyahat sahibinin seyahat masraflarını üstleneceğini belirtir. Gereken sponsor evrakları Almanya Schengen vize başvuru dosyasında yer almalıdır. Bu evraklara “Almanya Vize İşlemleri” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Öğrenciler ve ev hanımları gibi SGK kaydı olmayan şahıslara birinci dereceden yakınları sponsor olabilmektedir. Öğrenciler ve ev hanımlarına sponsor olacak şahıslardan istenen Almanya Schengen vizesi evraklarını vizenin türüne göre (turistik, aile ziyareti, öğrenim vb.) Almanya Vize İşlemleri başlığında görebilirsiniz.

Almanya Schengen Vizesi Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Schengen vizesi alırken hazırlanacak dilekçede seyahatin amacı, ülkeye giriş çıkış tarihleri ve seyahat masraflarının kim tarafından karşılanacağı mutlaka belirtilmelidir. Almanya seyahatine dair diğer ayrıntıların yer almasında herhangi bir sakınca yoktur. Örneğin Almanya’ya aile ziyaretinde bulunuyorsanız dilekçe Almanya’da kalacağınız yakınınızın adı, ikametgâhı gibi bilgilere yer verebilirsiniz. Örneğin turistik turla gidiyorsanız bunu belirtmeniz doğru olur.

Uluslararası bir fuara ya da konferansa katılım amaçlı gidiyorsanız katılacağınız organizasyonun tam adını ve gerçekleştiği tarihleri belirtmeniz yerinde olur. Türkçe dilekçeyle de başvuru kabul eden Almanya konsolosluklarına, Almanya ticari Schengen vizesi başvurularında, iş amaçlı yapılacak seyahatlerde vize talep dilekçesinin İngilizce veya Almanca olarak kaleme alınmasında fayda vardır.

Almanya Schengen Vizesi Davetiyesi Nasıl Alınır?

Schengen vizesi ile aile ve arkadaş vizesi için başvuruda bulunacaksanız Almanya’daki yakınınızın göndereceği davetiyeyi başvuru evraklarına eklemeniz gerekir. Davetiye aynı zamanda Almanya’ya hangi amaçla gittiğinizi de gösterir. Davetiyeyi gönderen kişi Almanya vatandaşı değilse ikamet (oturum) iznine dair belgeleri de göndermekle yükümlüdür. Almanya ticari Schengen vizesi için UDK Dil Kursu temsilcimizle iletişime geçin.

Almanya Schengen Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu?

Tüm Schengen vizesi başvurularında olduğu gibi Almanya Schengen başvuru prosedüründe de seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Schengen seyahat sağlık sigortası 30 bin Euro teminatlı şekilde yapılmaktadır. Seyahat sırasında yaşanabilecek yaralanma ve kazalar ve diğer tıbbi acil müdahale gerektiren durumlara karşı bir önlem niteliği taşımaktadır.

Seyahat sigortası sağlık sigortasından biraz farklı olarak seyahatinizde sizin dışınızda gelişen olumsuz faktörlerin (kayıp bavullar, seyahat acentesinden kaynaklanan sorunlar vb.) yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek amacıyla yapılmak zorundadır. Seyahat ve sağlık sigortasının kapsamı Almanya’da veya Schengen bölgesinde geçirdiğiniz gün sayısı ile doğru orantılı şekilde yapılır.

Almanya Schengen Vizesi Tek Giriş Nedir?

Schengen tek girişli vize sahibine Schengen bölgesinde belirli bir süre zarfında Schengen alanından ayrılmadan dolaşım hakkı verir. Tek girişli Schengen vizesi dilediğinizi kadar Schengen ülkesine giriş yapabilirsiniz ancak Schengen alanından ayrıldığınız taktirde vize geçerliliğini yitirir. Eğer Schengen vizeniz tek girişli ise Schengen bölgesinden çıkış yaptıktan sonra yeniden giriş yapacağınız taktirde yeni bir vize başvurusunda bulunmanız gerekecektir.

Almanya Schengen Vizesi Çok Girişli Alınabilir Mi?

Almanya Schengen çok girişli vize ile belli bir zaman aralığında Schengen bölgesinde dolaşım hakkına sahip olursunuz ve verilen bu süreden önce çıkış yapıp tekrar vize başvurusu yapmadan Schengen bölgesine giriş yapabilirsiniz. Örneğin 6 aylık çok girişli Schengen vizesi aldığınızda Schengen bölgesinde 90 gün dolaşım hakkı elde edersiniz. Tek girişli ve çok girişli kısa süreli Schengen vizesi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve vize başvurusu yapmak için temsilcilerimizi arayın.

Almanya Schengen Vizesi ile Başka Bir Schengen Ülkesinden Giriş Yapılabilir Mi?

Schengen vize yönetmeliğinde Schengen vizesi ile başka bir ülkeden giriş yapma hakkı verir ve Schengen bölgesindeki bütün ülkelerde geçerliliğe sahiptir. Ancak bununla birlikte ilk giriş yapacağınız ülkenin konsolosluğuna başvuru yapmaya özen gösteriniz. Schengen vizenizin bölgesel geçerliliği vize etiketinde belirtilmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Schengen vizesi başvuruları başvuru yapıldıktan sonra 10 ila 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Almanya Konsolosluğu’nun iş yoğunluğu veya ek evrak talebinde bulunması veya gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibini mülakata çağırması gibi durumlarda bu süre 14 ila 21 günü bulmaktadır.

Schengen vizesinin sonucuna dair karar verecek tek yetkili kurumun Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır. Almanya Schengen vize başvurunuzu yaparken zaman kayıplarını önlemek ve güncel evrak listesi ile işlemlerinizi gerçekleştirmek için UDK Dil Kursu temsilcimizle iletişime geçin. Bulunduğunuz şehre en yakın UDK Dil Kursu iletişim bilgilerini “Şubelerimiz” başlığı altında görebilirsiniz.

Schengen Vizesi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Schengen vizesi uzatma başvurusunda, vize süreniz bitmeden önce Schengen bölgesinden ayrılmanızın mümkün olmadığı mücbir sebepleri veya kişisel sebepleri (tıbbi tedavi veya diğer çok acil durumlar) kanıtlarıyla birlikte göstermeniz gerekmektedir. Schengen vize yönetmeliği gereğince vize ancak Schengen bölgesinde 180 gün içinde en fazla 90 gün kalmanıza izin veren kısa süreli vizeler söz konusu olduğunda uzatılmaktadır.

Daha kısa süreli kalışlarda uzatma mümkün olmamaktadır. Bu kurallar çerçevesinde Schengen vizesinin uzatmak için vize süreniz bitmeden Almanya İçişleri Bakanlığı’na başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Almanya Schengen Vizesi Ret Sebepleri Nelerdir?

Almanya vize başvuruları için hazırlanması gereken Schengen vizesi gerekli evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurularınız için hazırlamış olduğunuz evrakların güncel tarihli olmasına özen göstermeli ve sunulacak belgelerin bilgisine sahip olmalısınız.

Almanya vize başvuruları hakkında verilecek kararlar ilgili Almanya Konsolosluklarının çalışma alanı içerisindedir. Bu sebeple Almanya vize başvurularınız için eksiksiz bir şekilde sunmuş olduğunuz evraklar vize almanızı garanti etmemektedir.

Schengen vize başvurularının ret sebeplerinin başında başvuru formlarının eksik veya yanlış doldurulması, seyahat amacının net belirtilmemesi, seyahat masraflarının karşılanacağına dair yeterli gelir belgesi ve banka hesabı gösterilmemesi, vize geçerlilik süresi içerisinde ikamet edilen ülkeye geri dönüleceğine dair ikna edici kanıt sunulamaması ve otel rezervasyonlarının sistemde görünmemesi gelmektedir. Başvurularınızı yaparken bu hususları göz önünde bulundurmanız önem arz etmektedir.

Almanya vize başvurularınızın olumsuzlukla sonuçlanması durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz bir sonuçla neticelenmemesi için lütfen Almanya vize başvurusu uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamaya özen gösterin.

UDK Dil Kursu olarak Almanya vize başvurularınızın sonuçlanma süresi, vize başvurunuz hakkında verilecek kararlar ve alacak olduğunuz vize süresi konusunda yetki sahibi olmadığımızı belirtiriz.

Almanya Schengen vize reddi kararına karşı temyize gidebilirsiniz. Almanya Konsolosluğu tarafından verilen Almanya Schengen vize başvurusu ret kararı ve ret nedenleri standart bir form ile bildirilir. Ret bildiriminde ret kararının nedenleri ve temyiz için son başvuru tarihi yer almalıdır.

Ancak, yeni bir başvuruda bulunmadan önce, bir önceki Schengen vize reddinin sebeplerini inceleyerek gerekli yerlerde düzeltmeler yapmanız tavsiye edilir. Vize başvurusu reddedilirse vize ücreti iade edilmez. Vize ücreti, Almanya Schengen vize başvurusunun incelenme giderlerini kapsar.