İçeriğe geç

İletişim

Almanya Vize Ücretleri

Almanya Vize Ücretleri Merak Edilenler

Almanya vize ücretleri vize türüne göre değişiklik göstermektedir. 6 yaş altı çocuklardan vize ücreti talep edilmemektedir. Almanya Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti konsolosluk harç bedeli ve vize başvuru merkezi ücretlerini içerir.

Almanya Vize Ücretleri Nereye Ödenmesi Gerekir?

Almanya vize başvuruları vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir. Kısa süreli yani Almanya Schengen vizesi kapsamında turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Almanya vize ücretinin Almanya Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinden teyit edilmesi tavsiye olunur.

Almanya Vize Başvurusu

Almanya vize başvurusu için öncelikleri belirlemek, sorunsuz bir vize başvurusugerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen UDK Dil Kursu ile iletişime geçiniz.

Almanya vize 2022 fiyatları için iletişim bölümünde yer alan ofislerimizi arayarak UDK Dil Kursu’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 50 Euro olup ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Almanya Vize Ücretleri 2022

Schengen vize ücreti, vize işlemleri karşılığında dış sağlayıcılar adına tahsil edilmektedir.

Önemli Not:

* Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında UDK Dil Kursu tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.

Almanya Vize Danışmanlık Bedeli 2022

Vize Fiyatları hariç merak edilenler

Almanya vize başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren UDK Dil Kursu her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 50 € danışmanlık bedeli almaktadır.

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi;

Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti;

Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir.

Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti;

Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise danışmanlık bedeli olarak sadece 100 Türk lirası ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti;

Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti;

Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti;

Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti;

Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

EK HİZMETLERİMİZ

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti;

Almanya seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 Euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti;

Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 30 Türk Lirası’dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti;

Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok.

Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 30 Türk lirası karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti;

Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur.

Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 100 Türk lirası şeklinde ücretlendirilir.

Motivasyon Mektubu;

Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir.

Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 300 Türk lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti;

Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 Euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Dış Sağlayıcı Tarafından Sunulan Hizmetler

Vip Başvuru

Kişiye özel hizmet almak isteyen başvuru sahipleri VIP Hizmetini kullanabilirler. Schengen vizesi fiyat doğrultusunda VIP hizmeti alacak olan kişiler sıra beklemeyerek belirtilen saat dilimi arasında parmak izi vererek başvurusunu gerçekleştirmektedir. VIP başvuru kapsamında başvuru sahibi aşağıdaki hizmetleri ücretsiz kullanabilecektir;

  1. Özel VIP Salonu
  2. Şık ortam ve ücretsiz ikramlar

Almanya Vize Ücreti Hakkında Bilgiler

  • Almanya vize ücreti iade edilmez
  • Almanya vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
  • Almanya vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
  • Almanya vize ücretini sadece Almanya vizesi için kullanabilirsiniz.

2022 Almanya Vize Ücretleri hakkında Merak Edilenler

Almanya vize ücretleri seçtiğim vize türüne göre değişiklik gösteriyor mu?

Ulusan Vize Ne Kadar?

90 gün altı Schengen 90 gün üstü Ulusal başvuru olarak ayrılır ve değişiklik gösterir.

Almanya çocuk başvurularından ücret alınıyor mu?

12 yaş altı Türk vatandaşlarından konsolosluk ücreti alınmaz. 0-6 yaş yaş yabancı pasaport sahipleri de konsolosluk ücretinden muaftır.0-6 yaş üstü yabancı pasaport sahiplerinden konsolosluk bedeli indirimli alınmaktadır.( 35-40 Euro arası ülkelere göre değişiklik göstermektedir)

Almanya’ya ticari vize alırken ücret ödeyecek miyim?

Almanya ticari vizesi başvurusu yaparken 115 Euro başvuru bedeli ödemeniz gerekmektedir.

Almanya’ya sadece fuara katılım için gideceğim Konsolosluk ücreti ödeyecek miyim?

Sadece fuar süresi kadar vize istiyorsanız Konsolosluk ücreti ödemezsiniz. Fuar tarihlerinden daha sonraki tarihleri de kapsayacak bir vize talebiniz varsa ücret alınır.

Almanya iş için seyahat edenlerden ücret istiyor mu?

Ticari başvurularda Konsolosluk +kurum bedeli ödemesi 115 Euro alınır.

Almanya seyahati için otel uçak ücreti ödedim ne yapmalıyım?

Almanya seyahatiniz için konaklama ve ulaşım bedelini ödediyseniz başvuru formunda bulunan konaklama ve ulaşım bedeli ödendi ödendi alanını işaretlemelisiniz. Vizeniz tarafınıza ulaşmadan kesin ödemeler yapmamalısınız.

Almanya Schengen başvurumu yaparken ek ücret ödesem vizemi uzun süreli verirler mi?

Vize süresinin verdiğiniz ücret ile bir orantısı yoktur.

Değerli Misafirlerimiz bu sayfamızda size Almanya Vize Ücretleri ile ilgili bilgi vermeye çalıştık lütfen daha fazla bilgi için UDK Dil Kursu ofisimizi arayabilirsiniz.