İçeriğe geç

İletişim

BAE Konsoloslukları Tatil Günleri

BAE Konsoloslukları tatil günleri ile ilgili güncel bilgilere sizler için hazırlamış olduğumuz sayfamız üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dubai seyahati için başvuru işlemlerinin resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurularak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır. Dubai temsilcilikleri vize taleplerini doğrudan kabul etmemektedir. Başvuruların akredite vize merkezleri aracılığıyla online olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kurumumuzdan danışmanlık desteği alarak Dubai seyahatiniz için uygun olan başvuru adımlarını en doğru şekilde tamamlayabilecek olduğunuzu hatırlamak isteriz. İletişim adreslerimizi kullanarak sürece dair merak ettiklerinizi sorabilir ve başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz.

Devletlerin, diğer devletlerin sınırları içerisinde bulunan büyük ve ticari kentlerine ilgili ülkenin mülki amirleri ile temasta bulunma, konsolosluk işlemleri, temsil edilen ülkenin vatandaşlarının doğum, evlilik, ölüm gibi işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla inşa ettikleri temsilciliklere konsolosluk adı verilmektedir. Konsolosluklar yukarıda sıralanan nedenlere ek olarak ulaşım, sağlık, eğitim, hukuki durumlarda da çözüm üretmek amacıyla varlıklarını korumaya devam etmektedir. Uluslararası bir hukuk devletinin başka bir devletin sınırları içerisinde konsolosluk inşa etme mecburiyeti söz konusu değildir. Devletler diğer devletler karşısında çıkarlarını gözetme ve ilgili ülkede ikamet etmekte olan vatandaşlarının haklarını koruma amacıyla konsolosluklar inşa etmektedir.

Dubai Büyükelçiliği Ankara, Dubai Başkonsolosluğu İstanbul, BAE Konsoloslukları sayfalarımız üzerinden konsolosluklar hakkında diğer detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

BAE Konsoloslukları Tatil Günleri

1 Ocak  Miladi Yılbaşı Tatili
27 Şubat  Miraç Gecesi Tatili
23 Nisan  Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Tatili
2-3-4 Mayıs  Ramazan Bayramı Tatili
19 Mayıs  Atatürk’ü Anma – Gençlik – Spor Bayramı Tatil
9-10-11-12 Temmuz  Kurban Bayramı Tatili
30 Temmuz  Hicri Yılbaşı
6 Ağustos  Birleşik Arap Emirlikleri Tahta Çıkma Günü Tatili
30 Ağustos  Zafer Bayramı Tatili
17 Ekim  Hz.Peygamberin Doğum Günü Tatili
29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı Tatili

 

BAE Konsoloslukları, Birleşik Arap Emirlikleri resmi tatil günleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Dubai seyahati için vize başvurusunda bulunacak kişilerin söz konusu tatil günlerini göz önünde bulundurarak başvuru işlemlerini başlatması oldukça önem arz etmektedir. Dubai vizesi için yapılan başvurular ortalama 48-72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır. Konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil günleri, değerlendirme aşamasında ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilmektedir.

Dubai için planlanmış olan seyahat ile ilgili herhangi bir aksaklık ile karşılaşmamak adına başvuru işlemlerinin erken bir tarihte başlatılması oldukça önem arz etmektedir. Dubai vize işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz soruları kurumumuza yöneltebilir ve tarafımız desteği ile başvuru sürecinin hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.