İçeriğe geç

İletişim

BAE Konsoloslukları

BAE Konsoloslukları ile ilgili bilinmesi gerekenleri sayfamız içerisinde sizler için açıklamış bulunmaktayız. Konu ile ilgili bilgi sahibi olabilir, ayrıca merak ettikleriniz için veya vize başvuru işlemlerini tarafımız desteği ile başlatmak için bizimle iletişim adreslerimizi kullanarak görüşme yapabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri resmi tatil günleri Cuma ve Cumartesi günleridir. Genellikle tatil günleri haricinde başvuru işlemleri 48-72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Başvurular Pazartesi – Perşembe günleri 09.00 – 16.00 saatleri arasında kabul edilmektedir. Belirtilen saatler dışında yapılan başvurular sistem tarafından kabul edilir fakat bir sonraki gün işleme alınır. Vize başvurularını değerlendirme sürecinin herhangi bir nedenden dolayı olumsuz olarak sonuçlandırılması halinde ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru işlemlerinin talep edildiği şekilde eksiksiz biçimde yapılması oldukça önem arz etmektedir.

Dubai vizesi onaylandığı andan itibaren 58 gün geçerliliği olan bir vize türüdür. Onay tarihinden sonraki 58 gün içerisinden Dubai sınırları içerisine giriş yapılmaması halinde vize geçerliliğini kaybetmektedir.  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının transit uçuşlarında Dubai Havalimanında bekleme sürelerinin 24 saati geçmemesi kaydı ile Dubai Transit Vize almaları zorunluluğu bulunmamaktadır.

İran, Irak, Suriye, Filistin, Afganistan, Yemen, Tunus, İsrail vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri için vize başvuruları Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılamamaktadır. Söz konusu ülkelerin vatandaşı olan kişilerin Dubai vizesi için başvurularını kendi ülkelerinde bulunan yetkili temsilciliklerine yapmaları gerekmektedir. Yukarıda belirtilen ülke vatandaşlarının Türkiye’de yasal olarak oturum izinleri bulunsa dahi Türkiye’den Dubai vize başvurusu yapmaları söz konusu olmamaktadır. Belirtilen ülkeler haricinde Türkiye’de en az 6 ay ikamet etmiş ve oturum izni bulunan yabancı ülke vatandaşları başvurularını Türkiye’de bulunan BAE Konsoloslukları başvurusu ile yapabilmektedir.

BAE Konsoloslukları

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai Başkonsolosluğu İstanbul

Adres: Büyükdere Cad. Meşeli Sk. No:11 4.Levent Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (212) 317 92 57-58
Faks: (212) 278 05 70

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai Büyükelçiliği Ankara

Adres:  İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi 613. Sok. No:13 Çankaya/Ankara
Telefon: (312) 490 14 14 – 490 14 68
Faks: (312) 491 23 33

BAE Konsoloslukları kararınca 18 yaşından küçük kişilerin vize başvurusu yapabilmeleri için birinci dereceden aile bireyleri ile birlikte başvuru yaparak seyahat etmeleri gerekmektedir. 18 yaşından küçük kişilerin tek başlarına Dubai için vize başvurusunda bulunmaları mümkün olmamaktadır. Tek istisna olarak okul gezileri ile gözetmen öğretmen eşliğinde aile bireylerinin izni ile yapılan seyahatler gösterilebilmektedir. Pasaportu içerisinden İsrail giriş-çıkış kaşesi olan kişiler Dubai’ye giriş sırasında yapılan kontrol sonucunda sınır dışı edilebilmektedir. Bu nedenle Dubai seyahati yapabilmek için pasaport içerisinde İsrail giriş ve çıkış damgası bulunmaması gerekmektedir. Bulunması halinde pasaportun yenilenmesi tavsiye edilmektedir.

BAE Konsoloslukları ve Dubai vize başvuru işlemleri ile ilgili olarak ayrıca merak ettiklerinizi iletişim bilgilerimizi kullanarak vize temsilcilerimizle görüşerek öğrenebilirsiniz. Dubai vizesine başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığı ile başlatmak için bizimle iletişime geçin!